Çaylar Yibo Öğrencileri Hazırladıkları 'Boyacı' Oyununu Sahneledi

Çaylar Yibo Öğrencileri Hazırladıkları 'Boyacı' Oyununu Sahneledi

Muş'un Varto İlçesindeki Çaylar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Öğrencileri, Hazırladıkları 'Boyacı' Adlı Tiyatro Oyununu Sahnelediler.

Çaylar Yibo Öğrencileri Hazırladıkları 'Boyacı' Oyununu Sahneledi

Muş'un Varto ilçesindeki Çaylar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri, hazırladıkları 'Boyacı' adlı tiyatro oyununu sahnelediler.

Okul salonunda sahnelenen oyunu, Varto Belediye Başkanı Demir Çelik, Varto Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Gıyasettin Aydemir, Okul Müdür Olcay Karataş, okul öğretmenleri öğrenciler ile misafirler izledi. Gösterim öncesi bir konuşma yapan Okul Müdürü Olcay Karataş, öğrencilerin kendilerini ifade etmelerini sağlamak amacı ile böyle bir etkinliği düzenlediklerini belirtti. Karataş "Okulumuzda bu tür etkinlikleri ayda bir kez kendi imkanlarımızla gerçekleştiriyoruz. Hiçbir kuruluştan bu etkinlikler için yardım almıyoruz. Dışardan da etkinliklerimizi izlemek için misafirlerimiz geliyor" dedi.

Varto Belediye Başkanı Demir Çelik ise konuşmasında, toplumun aydınlanması adına sosyal etkinlikler, aktivitelerin önem arz ettiğini belirterek "Özellikle ilköğretim okulları öğrencilerinin tiyatro ve sanata olan ilgisini arttırmak, onların bu yönlü performanslarını açığa çıkarmak adına tiyatro önemsediğimiz bir faaliyettir. Keşke sahnemiz ve ses düzenimiz, çocukların kostüm konusuna biraz daha insanları cezbeden, ilgi uyandıran bir oluşum olsa. Ama yetersizliğine rağmen de bu sanatsal faaliyetleri çoğaltarak artırabiliriz. Ancak o sayede toplumu kötülüklerden olumsuzluklardan uzak tutup koruyabilir, ya da onları iyilikten yana çevirebiliriz. Bu anlamda emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler hazırladıkları oyunu sahnelediler. Oyun sonunda öğrenciler izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

(FÇ-MET-Y)

08.06.2007 19:29 TSİ