Çankayalı Çocuklara "Masal Kalesi" Açıldı

Çankayalı Çocuklara "Masal Kalesi" Açıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Çankayalı çocuklara "Masal Kalesi" açıldı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: "Eğer halkınızı severseniz, rantı değil kamu yararını gözetirsiniz"ANKARA - Çankaya Belediyesi, 200 çocuk kapasiteli "Masal Kalesi Gündüz Bakımevi"ni açtı.

Çankayalı çocuklara "Masal Kalesi" açıldı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: "Eğer halkınızı severseniz, rantı değil kamu yararını gözetirsiniz"

ANKARA - Çankaya Belediyesi, 200 çocuk kapasiteli "Masal Kalesi Gündüz Bakımevi"ni açtı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Eğer halkınızı severseniz, rantı değil kamu yararını gözetirsiniz" dedi.

Türkiye'nin en kapsamlı kreş hizmetini veren Çankaya Belediyesi, son olarak 200 çocuk kapasiteli "Masal Kalesi Gündüz Bakımevi"ni hizmete açtı. Çankaya kreşlerinin ve Masal Kalesi'nin tanıtıldığı kısa film gösterimiyle başlayan törenin açılış konuşmasını, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yaptı. Masal Kalesi'nin kamu eliyle yapılan en güzel kreş olduğunu belirten Taşdelen, "Bu ay Öveçler'de Ata kreşimizi, Cebeci'de Atlas kreşimizi de hizmete açacağız. Onlar da en az Masal Kalesi kadar güzel olacak. Göreve geldiğimden bu yana açtığımız 7 kreşte bin 800 çocuğumuza hizmet vereceğiz" dedi.

Çankaya Belediyesinin çocukları çok önemsediğini belirten Taşdelen, şu rakamları verdi: "Aile ve çocuk psikolojisi danışmanlık hizmetinden bin aile yararlandı, 116 okulda ağız ve dış sağlığı eğitimi verdik. 1500 aileye 'hoş geldin bebek' seti hediye ettik. 216 devlet okulunun 180'inin tadilatını yaptık. Kendi hazırladığımız 400 bin çocuk kitabını ücretsiz dağıttık. Bin Çocuk Korosu'nda her yıl 1200 çocuğa müzik eğitimi veriyoruz. Yaz Spor Okullarımızda her yıl en az 2 bin çocuğumuza spor yapma imkanı sağlıyoruz. Bilim şenliği, doğa okullarıyla birlikte 10 bin çocuğa ulaşıyoruz. Çankaya Evleri'mizin içinde bulunan çocuk oyun odalarına bugüne kadar 2 bin 500 çocuğumuzu kabul ettik."

"Hiçbir CHP'li başkan istifa etmemiştir"

Türkiye'nin içinde bulunduğu durumdan kurtulmasının tek yolunun çok çalışmak olduğunu kaydeden Taşdelen, "Rantçı, talancı belediye felsefesine karşı halkçı toplumcu belediyecilik anlayışımızla çalışıyoruz. Hiçbir sosyal belediyeci istifa etmemiştir, hep alnını akıyla görevini tamamlamıştır. Tarihimizde alın teri döken alnının akıyla çalışan başkanlar vardır. Eğer halkınızı severseniz, rantı değil kamu yararını gözetir, doların değil ağacın yeşilini severseniz bu hizmetlerin hepsi yapılır" diye konuştu.

Türkiye'yi eğitimden sağlığa; adaletten toplumsal barışa kadar yaşanan çöküntüden kurtaracak tek partinin CHP olduğunu vurgulayan Taşdelen, "Genel iktidarın yerelden geçtiğini bildiğimiz için çok daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. Biz, halkımızın karşısında dimdik duran alnı açık belediye başkanlarıyız çünkü biz CHP'liyiz, Atatürkçüyüz. Ranta ve talana dayalı belediyecilik anlayışına karşı en kıymetli arsalarımıza kreşler parklar yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Başkan Taşdelen'in ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve Tekin Bingöl, CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan ve Nihat Yeşil, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, CHP Parti Meclisi üyeleri, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve semt sakinleri de yer aldı. Törende, Çankaya Belediyesi kreşlerinde eğitim alan çocukların dans gösterisi ve Çankaya Belediyesi Bin Çocuk Korosu'nun verdiği mini konser büyük beğeni topladı. Belediyenin en büyük kreşi olan Masal Kalesi, Yıldızevler Mahallesi'nde 2 bin 823 metrekarelik alanda bulunuyor. 3 katlı "Kale"nin bahçesinde kum havuzu, oyun alanı ve servis otoparkı içinde ise 5 atölyesi, 7 oyun ve faaliyet odası, 2 seyir salonu, 5 uyku odası ve 1 sergi salonu yer alıyor.

Çankayalı Çocuklara 'Masal Kalesi' Açıldı
Çankayalı Çocuklara 'Masal Kalesi' Açıldı
Çankayalı Çocuklara 'Masal Kalesi' Açıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title