CAN YÜCEL HABERLERİ

Can Yücel haber, Can Yücel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Can Yücel

Can Yücel

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1926 - 12.8.1999

Can Yücel Kimdir ?

Can Yücel dünyaca tanınan modern Türk şairdir. Kullandığı kaba ama samimi dil ile Türk şiirinde farklı bir tarz yaratmıştır.Can Yücel, 1926'da İstanbul'da doğdu.Hasan Ali Yücel’in oğludur.Ankara ve Cambridge üniversitelerinde Latince ve Yunanca okudu. Çeşitli elçiliklerde çevirmenlik, Londra’da BBC’nin Türkçe bölümünde spikerlik yaptı .Askerliğini Kore’de yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Can Yücel 11.5.2020
Maltepe'de her anne bir dünya
Maltepe'nin tüm anneleri artık annem Yaşanan pandemi sürecinden dolayı dünyanın büyük çoğunluğunun annelerinden ayrı geçirdiği bir Anneler Günü'nde Maltepelilerin moralini yükseltecek bir yayın hazırlayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, iki yıl önce kaybettiği annesini anarak, artık tüm Maltepeli anneleri kendi annesi saydığını ifade etti. Anneliğin önemini bir alıntıyla tanımlayan Kılıç, "Can Yücel'e sormuşlar, üstat neden hep baba sevgisi üzerine şiirler yazıyorsun diye.
Can Yücel 20.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ-20
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -olayın olduğu cadde -evin görüntüsü -aslanpaşa mah. muhtarı röp -polis otosu  -itfaiye ve ambulansın görüntüsü  -komşuların görüntüsü  -komşusu röp -çatıda güvercinlerin görüntüsü  -komşu yaşlı adam röp -cesedin torbada taşınması  -yanan odanın görüntüsü -ölen adamın vesikalığı  Murat AYDIN / OLTU (ERZURUM),   ========================== Öğretmenden sağlık çalışanlarına türkü  ADAPAZARI'nda, sosyal bilgiler öğretmeni Erhan Gözüyukarı, koronavirüs nedeniyle gece gündüz mesai yapan sağlık çalışanlarına türkü yazarak, oğlu ve kızıyla seslendirdi.  Koronavirüs nedeniyle gece gündüz çalışan sağlık çalışanları her kesimden destek görüyor. Adapazarı Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu'nda sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yapan Erhan Gözüyukarı, sağlık çalışanları için türkü yazdı. Erhan Gözüyukarı sözü ve bestesi kendisine ait olan eseri kızı Zeynep Berra ve oğlu Ali Kağan ile birlikte çalıp söyleyerek, sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Öğretmen Erhan Gözüyukarı görüntüleri sosyal medyada paylaştı.  Öğretmen Erhan Gözüyukarı'nın yazdığı türkünün sözleri şöyle:  "Hastanede acilde her zaman ve her yerde, Allah razı olsun sağlık çalışanına. Bizler evimizde sizler hastanede, bu aziz milletimiz her daim sizinle. Dışarıya çıkmayın virüsleri yaymayın, sağlıkçılarımızı sıkıntıya sokmayın."  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Öğretmenin çocuklarıyla birlikte türküyü seslendirmesi HABER: Güven HASBAŞ/SAKARYA,   ========================== Güler Yücel son yolculuğuna uğurlandı   TÜRK edebiyatının usta şairlerinden merhum Can Yücel'in, 85 yaşında yaşamını yitiren eşi Güler Yücel, gözyaşları içinde son yolcuğuna uğurlandı.
Can Yücel 19.3.2020
Can Yücel'in eşi Güler Yücel hayatını kaybetti
Türk şiirinin "Can Baba"sı olarak bilinen Can Yücel'in eşi Güler Yücel, 85 yaşında vefat etti.
Can Yücel 5.3.2020
Gaziantep ve Şanlıurfa'da kültür sanat
Erkal'ın "Benim yazarlarım" dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nazım Hikmet ve William Shakespeare'in yapıtlarından oluşan tek kişilik oyunda, Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan'ın besteleri, piyano ve basklarnet eşliğinde seslendirilecek.
Can Yücel 17.2.2020
Tiyatroda şenliği kapılarını açtı
Sarıyer Belediye Tiyatrosu'nun düzenlediği Sarıyer TiyatrOda Şenliği, 9. kez sanatseverlerle buluştu. Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü'nün geleneksel olarak düzenlediği TiyarOda Şenliği'nin dokuzuncusu, tek kişilik oyunların ustası olan ve bu yıl 60. sanat yılını kutlayan duayen sanatçı Genco Erkal'ın "Merhaba" adlı müzikal oyunu ile başladı. Erkal'ın "Benim Yazarlarım" dediği oyunu; Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare'in yapıtlarından oluşuyor.
Can Yücel 10.2.2020
İstanbul Modern'de Sevgililer Günü'ne özel program
Katılacakları atölye çalışmasında ise "Lütfi Özkök: Portreler" sergisinde yer alan şairlerin şiirlerinden yola çıkarak, kendi desenlerini oluşturuyor. Atölyede her katılımcının seçtiği bir mektup, Nâzım Hikmet, Özdemir Asaf, Can Yücel, Atilla İlhan ve Yaşar Kemal gibi ünlü şairlerin sevgiye dair şiirlerini içeriyor.
Can Yücel 9.2.2020
Badem Çiçeği Festivali sona erdi
Datça bademi, badem ezmesi, zeytin ve zeytinyağı satın alarak bölge esnafının da yüzünü güldüren ziyaretçilerin büyük çoğunluğu ise Eski Datça Mahallesi'ne giderek, buradaki eski yapıları gezdi, Can Yücel evi ve sokağında alışveriş yaptı.
Can Yücel 24.10.2019
Trabzon'da kültür sanat
Erkal'ın "Benim yazarlarım." dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nazım Hikmet ve William Shakespeare'in yapıtlarından oluşan tek kişilik oyunda, Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan'ın besteleri, piyano ve basklarnet eşliğinde seslendirilecek.
Can Yücel: Oğluyla sahnedeCan Yücel 21.10.2019
Can Yücel 14.10.2019
İKÜ, sanatçı Genco Erkal'ı ağırlayacak
Genco Erkal'ın, "Benim yazarlarım" dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nazım Hikmet ve William Shakespeare'in yapıtlarından oluşan tek kişilik oyun, tiyatroseverleri edebiyat dünyasının 5 büyük ustasıyla müzikli bir yolculuğa çıkarıyor.
Can Yücel 6.7.2019
Hızırşahlı kadınlardan yerel kültür gösterisi
Hızırşah Kadınları grup sözcüsü emekli hemşire Neşe Kurt Günel (58), Hızırşah'ın eski gelenek ve göreneklerini, unutulmuş olan eski adetleri hatırlamak ve yaşatmak için biraya geldiklerini söyledi. Günel, "Can Yücel Kültür ve Sanat Festivali'nde mini bir gösteri yapmıştık.
Can Yücel 6.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Hızırşah Kadınları grup sözcüsü emekli hemşire Neşe Kurt Günel (58), Hızırşah'ın eski gelenek ve göreneklerini, unutulmuş olan eski adetleri hatırlamak ve yaşatmak için biraya geldiklerini söyledi. Günel, "Can Yücel Kültür ve Sanat Festivali'nde mini bir gösteri yapmıştık.
Şu an buradasınız: Can Yücel Haberleri | Can Yücel Kimdir - Haberler - Can Yücel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Can Yücel kimdir, hayatı ve biyografisi. Prof. Dr. Yusuf Demir: Su, yaşamın ta kendisidir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 05:48:26. #1.15#
title