"Benden daha sağlamdır" dediği çalışanı işe ciple geldi! Kamera kayıtlarını inceleyen patron yıkıldı - Haberler
Haberi Paylaş

"Benden daha sağlamdır" dediği çalışanı işe ciple geldi! Kamera kayıtlarını inceleyen patron yıkıldı

Demirören Haber Ajansı / Oğuzhan Uysal - Haberler | Güncel

Samsun'da market işleten Hüseyin Mustafaoğlu 3 yıldır yanında çalışan H.A.'nın cip satın almasından şüphelenip yerleştirdiği gizli kamera kayıtlarını incelemesiyle hayatının şokunu yaşadı. Kasadaki paraların H.A. tarafından çalındığını gören Mustafaoğlu, "Ona çok güveniyordum, 'benden daha sağlamdır' dedim. Ama kamerayı izleyince çaldığını anladım" dedi. Şikayet üzerine yakalanan H.A., ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest kaldı.

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Unkapanı Mahallesi'nde market işleten Hüseyin Mustafaoğlu (45), 3 yıldır yanında çalışan H.A.'nın (43) lüks cip satın aldığını öğrenince, durumdan şüphelenerek marketinde güvenlik kamera sayısını artırdı, kasa içine de gizli kamera yerleştirdi. Mustafaoğlu, kamera kayıtlarını izleyince kasadan para çalındığını fark etti. Şikayet üzerine yakalanan H.A., ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest kaldı.

Çalıştığı marketin kasasını soyup cip almış

Marketteki hırsızlık anları da iş yerine yerleştirilen güvenlik kameralarına yansıdı. Farklı açılardan kayda alınan görüntülerde; şüphelinin, aralıklı gün ve saatlerde açtığı kasadan aldığı paraları cebine koyduğu anlar yer alıyor.

Çalıştığı marketin kasasını soyup cip almış

Yıllardır yanında çalışarak güvenini kazanan H.A.'nın kendisini yaklaşık 450 bin TL soyduğunu öne süren Mustafaoğlu, elemanının serbest kalmasına tepki gösterdi. Mustafaoğlu, "Yaklaşık 10 senedir kendisine maddi ve manevi anlamda yardımcı oldum, yaklaşık 50 bin TL olan icralık borcunu kapattım. O kadar yakındık ki kendime kurbanlık hayvan alacağım zaman ona da alıyordum. Çok samimiydik hatta ailecek bile görüşürdük. Kendisine çok güvendiğim için para çaldığını fark etmedim. Kendisine çok güveniyordum, 'benden daha sağlamdır' dedim. Güvenlik kamerası kayıtlarını izledim ve çaldığını anladım" dedi.

Çalıştığı marketin kasasını soyup cip almış

Marketteki zararının yaklaşık 450 bin TL olduğunu söyleyen Mustafaoğlu, "O kadar güvenilen bir kişiydi ki elimde güvenlik kamerası görüntüsü olmasa eşim dahi bana inanmazdı. Tahmini olarak 450 bin TL civarında bir para kaybından bahsedilebilir. Parayı çalan, paraların kaybolduğunu ama nasıl kaybolduğunu bilmediğini söylüyor. İlerleyen zamanlara kendine yeni bir cip alınca durumu fark ettik. Hatta marketin iki sokak altına park ettiği cipini bizden uzunca bir süre gizledi" diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Oğuzhan Uysal - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (9)
baklavacı çeto :nedense dayının söyledikleri bana pek inandırıcı gelmedi. çaldığı ispatla yakalanması kolaydır
mehmet yılmaz:Dayı kocaman süpermarketin var, barkodlu sistem yaptırsana.... Hem stok yönetimi de yapardın, hem günlük satılan ürünü bilirdin, hem de kasaya bakan elemana hesap sorardın
Timur Yavuz:Her gün yüz ikiyüz indirmiş
500
title