Çalımbay: Beşiktaş'ın Olympiakos'la Oynaması Bizim İçin Avantaj Değil

Çalımbay: Beşiktaş'ın Olympiakos'la Oynaması Bizim İçin Avantaj Değil

ANTALYASPOR Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, pazar günü karşılaşacakları Beşiktaş'ın çok geniş bir kadrosu olduğunu, Olympiakos ile maç yapacak olmasının kendileri için avantaj olmadığını söyledi.

Çalımbay: Beşiktaş'ın Olympiakos'la Oynaması Bizim İçin Avantaj Değil

ANTALYASPOR Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, pazar günü karşılaşacakları Beşiktaş'ın çok geniş bir kadrosu olduğunu, Olympiakos ile maç yapacak olmasının kendileri için avantaj olmadığını söyledi.

Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Rıza Çalımbay, Çaykur Rizespor galibiyetiyle çok zor bir virajı geçtiklerini söyledi. Pazar gecesi Beşiktaş ile oynayacaklarını hatırlatan Çalımbay, kolay bir maç olmayacağını kaydetti. Çalımbay, "Biz de mutlaka yukarıyı devam ettirmek istiyorsak kazanmamız gerekiyor. Kendi sahamız ve taraftarımız önünde kolay bir maç olmayacağını biliyoruz. Beşiktaş'ın bugün maç yapacak olması bizim için avantaj değil. Çünkü Beşiktaş sezon başından beri bu şekilde oynuyor. Kadroları çok geniş. Oynayacak oyuncuların yerini rahatlıkla dolduracak kapasitede oyunculara sahipler. Onun için bizim çok iyi bir şekilde konsantre olup oyundan hiç kopmamamız gerekiyor" dedi.

Beşiktaş'a sonsuz saygısı olduğunu belirten Çalımbay, "Benim tek düşüncem Antalyaspor'un başarısı. Bizim de burada bu maçı mutlaka en iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. Beşiktaş'a tekrar başarılar diliyorum. Çok iyi bir şekilde bitireceklerine inanıyorum. Çünkü Beşiktaş, Olympiakos'tan daha iyi bir takım" diyle konuştu.

MOTTA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR OYUNCU

Beşiktaş maçı öncesinde Diego Angelo'nun sakatlığı bulunduğunu, Yekta Kurtuluş'un durumunun belli olmadığını, Samuel Eto'o'nun da ufak bir rahatsızlığı olduğunu aktaran Çalımbay, ailevi sorunları olan Motta'nın durumuyla ilgili basında çıkan haberlere yönelik, "Motta bizim için çok önemli bir oyuncu. Ama gerçekten çok büyük sorunlar yaşıyor. Ülkesinden döndüğünde aşırı kilo vermiş, futbol oynayacak durumda değildi. Kendisine iki hafta izin verdik. Bu aralar geri gelmesi gerekiyor. Bu milli takım arasında onunla konuşup, değerlendireceğiz. Eğer faydalanabilirsek faydalanacağız. Bize çok lazım. Çok iş yapacak bir arkadaşımız. Bu sıkıntılı dönemini atlatmak istiyorsak, bizimle beraber olması gerekiyor. Hiç değilse antrenmanlara çıkması gerekiyor. Onu da tekrar kazanmamız lazım" diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi yarışında yalnız olmadıklarını kaydeden Çalımbay, bu nedenle hedeflerinin öncelikle ligi ilk 10 içinde bitirmek olduğunu söyledi. Çalımbay, "Önümüzdeki yıl bu takımın iskeletini koruyup, 5-6 çok iyi oyuncu aldığımız takdirde, hedefi sezon başından koyacağız" dedi.

ETO'O GİTMEK İSTEMİYOR

Rıza Çalımbay, Eto'o'nun son oynadığı maçlarda daha fazla sorumluluk almasıyla ilgi soru üzerine, Antalya'da göreve başladığında oyuncusunun kadro dışı olduğunu anımsattı. Eto'o'nun tekrar takıma dönmesinin ardından, ligin ilk yarısında iyi şeyler yaptığını anlatan Çalımbay, devre arasında da Beşiktaş, Trabzonspor ve Medipol Başakşehir'den transfer teklifleri aldığını hatırlattı. Eto'o'nun futbolu çok seven ve işine saygısı olan bir oyuncu olduğunu ifade eden Çalımbay, "Profesyonelliği dört dörtlük. Zaten oyunculuğuna kimse bir şey diyemez. Geldiğim günden bu yana Eto'o'dan memnunum. Saha içi ve dışında memnunum. Bana göre Antalyaspor'a çok şeyler veriyor. Antalyaspor açısından çok iyi bir marka. Aldığı paranın karşılığını veren çok iyi bir profesyonel" diye konuştu. Çalımbay, Eto'o'nun önümüzdeki sezon da Antalyaspor kadrosunda olmaması için neden bulunmadığını, ancak oyuncusuna sürekli transfer teklifleri geldiğini vurguladı. Çalımbay, "Kendisi karar verecek. Devre arasında 'gitmek istedikten sonra ben hiç tutmam' dedim. Kendisiyle konuştuğumda, 'burada çok mutluyum, sadece problemim var' dedi. Yönetimle konuştu ve sorunu çözdü. Kendisi gitmek istemiyor. Eto'o böyle olduktan ve kendini futbola verdikten sonra her zaman bizde yeri olur" diye görüşlerini aktardı.

- Antalya