Büyükerşen'e BM'den Uluslararası Davet

Büyükerşen'e BM'den Uluslararası Davet

Büyükerşen'e  BM'den  Uluslararası Davet
Bültenler - Haberler | Güncel

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı, Ekim 2015'te Torino'da yapılacak olan, Birleşmiş Milletlerin Uluslararası Şehircilik Konferansına konuşmacı olarak davet edildi.


İtalya'nın Torino kentinde Uluslararası Akıllı Hareketlilik toplantısına katılan Büyükerşen, şehircilik alanındaki yeniliklerle ilgili incelemelerde de bulundu.

Piomente Bölge Yönetimi tarafından davet edildiği Uluslararası Akıllı Hareketlilik toplantısı için Torino'ya giden Büyükerşen ve Büyükşehir Belediyesi heyeti, bilimsel toplantılara katılarak, şehircilik alanında yapılan yenilikleri yerinde incelediler. Yılmaz Büyükerşen ve Meclis Üyesi Jale Nur Süllü, Torino Belediye Başkan Vekili Helenora Tissi ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Giovanni Pischedda ile iki kent arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulundular. Büyükerşen'den Eskişehir'deki değişimi ve dönüşümü dinleyen Başkan Yardımcısı, kendisini kutladı.

Büyükerşen'e, Torino'daki çöküntü alanlarında uygulanan kentsel dönüşüm örnekleri uzmanların verdiği brifing ile anlatıldı. Brifingde ayrıca şehir planlamasında kentin dinamiklerinin nasıl hareket ettiği konusunda da bilgi verildi.Torino ziyaretinde, Eskişehir'de gerçekleştirilecek olan müzeler konusunda tasarımı Avrupanın en ünlü mimarları ve küratörlerince yapılan Juventus Müzesi ve kentin simgesi Sinema Müzesini gezen Büyükşehir Belediyesi Heyeti müze müdürlerinden bilgi aldılar. Torino Ticaret Odası Genel Sekreteri Guido Bolatto ile yapılan görüşmede, iki kentin sanayi ve ticaret temsilcilerinin bir araya gelmesi kararlaştırıldı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title