BURHAN KUZU HABERLERİ

Burhan Kuzu haber, Burhan Kuzu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Burhan Kuzu

Burhan Kuzu

Doğum Yeri Kayseri / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1955 - ...

Burhan Kuzu Kimdir ?

Burhan Kuzu, 1 Ocak 1955, Develi, 1 Kasım 2015 tarihinden beri Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul milletvekilliği yapan Türk hukukçu ve siyasetçi. Burhan Kuzu, 1 Ocak 1955 tarihinde Kayseri'nin Develi ilçesinde Ali Rıza Bey ve Zahide Hanım'ın oğlu olarak dünyaya geldi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Burhan Kuzu - 8.9.2020
Son dakika haberi! Burhan Kuzu hakkındaki davaya başlandı
Son dakika habere göre İRANLI uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti'nin tutuksuz yargılanması için nüfuzunu kullandığı iddiasıyla hakkında "Nüfuz ticareti" suçundan dava açılan eski milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu'nun yargılanmasına başlandı.
Burhan Kuzu - 4.6.2020
TBMM Genel Kurulunda milletvekilliklerin düşürülmesi tartışması
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç da "Sayın Cahit Özkan, hukuktan bahsediyorsunuz. Sizin hukukunuz, Burhan Kuzu hukukudur.
Burhan Kuzu - 30.5.2020
29 Mayıs 2020 Haberleri
29 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Burhan Kuzu - 11.4.2020
TBMM Genel Kurulu
Özgür Özel, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Burhan Kuzu hakkında dava açıldığını ancak görevine devam ettiğini belirterek, "Kendisi Kurul'da oturuyor.
Burhan Kuzu - 11.4.2020
10 Nisan 2020 Haberleri
10 Nisan 2020 Manşet Haberleri.
Burhan Kuzu - 10.4.2020
BURHAN KUZU'YA 5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
İRANLI uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti'nin tahliye edilmesinde adı geçen Burhan Kuzu hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.
Burhan Kuzu - 18.3.2020
CHP Grup Başkanvekili Özel gündemi değerlendirdi Açıklaması
Eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu'nun, "yargı mensuplarına baskı yaptığı" iddiasına ilişkin ifadesini de değerlendiren Özel, ifadenin korkunç ve utanç verici olduğunu söyledi.
Burhan Kuzu - 19.2.2020
Sözcü Kalın: İdlib'de sahanın gerçekleri, Soçi Mutabakatı'dır
Kalın, Burhan Kuzu'nun yargı üzerinde baskı yaptığına dair iddialara ilişkin soruyu yanıtlarken, Kuzu'nun iddialara itirazda bulunduğunu hatırlatarak, "Bu tabii doğrudan bizi bağlayan bir şey değil.
Burhan Kuzu - 19.2.2020
Sözcü Kalın: İdlib'de sahanın gerçekleri, Soçi Mutabakatı'dır
Kalın, Burhan Kuzu'nun yargı üzerinde baskı yaptığına dair iddialara ilişkin soruyu yanıtlarken, Kuzu'nun iddialara itirazda bulunduğunu hatırlatarak, "Bu tabii doğrudan bizi bağlayan bir şey değil.
Burhan Kuzu - 18.2.2020
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı
Abdullah Gül'ün, Hulusi Akar ve kendisi tarafından ziyaret edilmesine ilişkin ifadelerine de değinen Kalın, şunları kaydetti: "Şunu ifade edeyim, burada 'Geldiler, bizi dinlediler ve gittiler' şeklinde birtakım değerlendirmelerin yapıldığını üzüntüyle görüyorum. Yaşanan gerçeklik bu değil. Yani daha önce de ben bunu söylemiştim, biz oraya kendisi ile olan hukukumuza binaen kimseden herhangi bir talimat ya da direktif almadan gittik, fikir alışverişinde bulunduk. O süreç, adaylık süreci, seçim süreci, diğer bölgesel konularla ilgili uzun görüşmelerimiz oldu. İki tarafın da görüşlerini açık, samimi, dürüst bir şekilde dile getirdiği bir müzakere, bir görüşme, bir ziyaret oldu. Şimdi bunu başka yerlere çekmek, 'Geldiler, ben de şunları şunları söyledim ve onları gönderdim' tarzı bunu ifade etmek, yaşanan gerçeklikle uyuşmadığı gibi hukukumuzla da çok bağdaşmamaktadır." Ziyareti kişisel hukuklarına binaen kaygılarını paylaşmak amacıyla gerçekleştirdiklerine değinen Kalın, şöyle devam etti: "Bunu o dönemde de hatırlarsanız çok başka yerlere çekenler oldu. Yok helikopter bahçesine inmiş de ültimatom vermişiz de işte gitmişiz, basmışız da falan filan gibi birtakım film senaryoları da yazıldı. İşin hakikati elbette böyle değil. Biz o dönemde kendi fikrimizce, kanaatimizce, acizane doğru gördüğümüz, bildiğimiz şeyleri paylaşmak için oraya gittik. Görüşlerimizi de ifade ettik. Daha sonra da süreç zaten bildiğiniz gibi ilerledi. Seçim oldu, Cumhurbaşkanımız (Recep Tayyip Erdoğan) yeniden cumhurbaşkanı olarak seçildi. Dolayısıyla o tarihi de böyle yeniden okuyarak, yeniden inşa ederek bugünkü siyasi konjonktüre ya da şimdi kendilerinin yeni yeni giriştikleri siyasi sürece uygun hale getirmeye çalışmak dediğim gibi bizim açımızdan hem yaşanan gerçeklikle uyum arz etmemektedir hem de bu ilişkiler açısından daha hassas değerlendirmelerin gerektirdiğini bize hatırlatan bir yaklaşım tarzıdır." "Bizi bağlayan bir şey değil" Burhan Kuzu'nun yargı üzerinde baskı yaptığına dair iddialar sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüp görüşmediği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir tepkisinin olup olmadığı, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde iddialara ilişkin inceleme yapılıp yapılmadığı sorulan Kalın, Kuzu'nun bu iddiaları reddettiğini hatırlattı.
Burhan Kuzu - 18.2.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "İdlib'de bizim temel çizgimiz Soçi Mutabakatına geri dönülmesi"
"İstanbul Başsavcılığında bu konu ile ilgili soruşturma başlatıldı" Burhan Kuzu'nun yargı üzerinde baskı yaptığı iddiasının sorulması üzerine Kalın, "Burhan Kuzu bu iddiaları reddetmekte.
Burhan Kuzu - 17.2.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (3)
"Sayın Burhan Kuzu, cevabını verecektir" "Burhan Kuzu'yla ilgili yargıyı etkilemeye yönelik iddialar var.
Burhan Kuzu - 17.2.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MYK toplantısı sonrası açıklama
Prof. Dr. Burhan Kuzu ile ilgili iddialara karşın Çelik, "Kendisi bir açıklama yapacaktır.
Burhan Kuzu - 14.2.2020
Burhan Kuzu'ya Zindaşti incelemesi
İRANLI uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti ile ilgili iddialar üzerine TBMM Anayasa Komisyonu Eski Başkanı ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Burhan Kuzu - 14.2.2020
BURHAN KUZU'YA ZİNDAŞTİ İNCELEMESİ
İRANLI uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti ile ilgili iddialar üzerine TBMM Anayasa Komisyonu Eski Başkanı ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Burhan Kuzu - 14.2.2020
Eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu hakkında "Zindaşti" incelemesi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu, eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu'nun "yargıya baskı yaptığı" iddialarına ilişkin inceleme başlattı.
Burhan Kuzu - 9.2.2020
İntihara kalkışan çocuğu Burhan Kuzu ve polis el birliğiyle ikna etti
Esenyurt'ta, sığınma evindeki annesini görmek istediği için köprüde intihara kalkışan çocuğu tesadüfen yoldan geçen Burhan Kuzu, eşi ve Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polisler ikna etti.
Burhan Kuzu - 21.1.2020
20 Ocak 2020 Haberleri
20 Ocak 2020 Manşet Haberleri.
Burhan Kuzu - 20.12.2019
19 Aralık 2019 Haberleri
19 Aralık 2019 Manşet Haberleri.
Burhan Kuzu - 19.12.2019
Prof. Dr. Burhan Kuzu'dan FETÖ açıklaması: "Suç duyurusunda bulunduk"
AK Parti Kurucu üyesi, eski İstanbul milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, FETÖ'nun sosyal medya üzerinden yaptığı karalama kampanyasına ilişkin Cumhuriyeti Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Burhan Kuzu Haberleri | Burhan Kuzu Kimdir - Haberler - Burhan Kuzu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Burhan Kuzu kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi! Burhan Kuzu hakkındaki davaya başlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.10.2020 19:00:02. #1.15#
title