20 yaşındaki genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti

20 yaşındaki genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti

28.11.2020 13:18 | Son Güncelleme: 28.11.2020 15:06

Ankara'da oturan Burcu Usanmaz, koronavirüsten hayatını kaybetti. Burcu'nun amcası Yunus Usanmaz, "Kimse 'bana bir şey olmaz' demesin. Burcu'nun bilinen hiçbir hastalığı yoktu" dedi.

Ankara'da özel bir firmada çalışan Burcu Usanmaz, yaklaşık 20 gün önce grip belirtileri ile hastaneye başvurdu. Usanmaz'a hastanede yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Evinde ilaç tedavisi gören Usanmaz, 1 hafta önce durumunun ağırlaşması üzerine ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Hastanede 6 gün tedavi gören Usanmaz, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Usanmaz'ın cenazesi, dün Ankara'da toprağa verildi.

Burcu, koronavirüsten hayatını kaybetti

"BİLİNEN HİÇBİR HASTALIĞI YOKTU"

Genç kızın ölümü, ailesi, yakınları ve arkadaşlarını üzüntüye boğdu. Amca Yunus Usanmaz, Burcu'nun bilinen bir hastalığının olmadığını belirterek, "Yaklaşık 20 gün önce rahatsızlandı. Gripten şüphelendik. Belirtilerin üzerine hastaneye gidip koronavirüs testi yaptırdık, pozitif çıktı. Test pozitif çıktığı halde, hastane yetkilileri Burcu'yu evine gönderdi. Aradan zaman geçti durumu biraz ağırlaştı; bu sefer ambulans ile hastaneye tekrar gittik. Yaklaşık 6 gün hastanede yattı. Burcu'nun bilinen hiçbir hastalığı yoktu. Bünyesi biraz zayıftı, o kadar" diye konuştu.

Burcu, koronavirüsten hayatını kaybetti

"KİMSE 'BANA BİR ŞEY OLMAZ' DEMESİN"

Yunus Usanmaz, Burcu'nun virüsü nereden kaptığını bilmediklerini anlatarak, "Biz de ailesi olarak koronavirüs testi yaptırdık, hepimizin test sonucu negatif çıktı. Burcu dışarıdan mı, marketten mi veya alışveriş merkezinden mi virüsü kaptı bilmiyoruz. Burcu'nun bünyesi biraz zayıftı. Sağlık görevlilerinin verdiği ilaçları kullandı. Herkese aynı ilaç mı veriliyor, herkesin bünyesi birbiriyle aynı değil. Kimse 'bana bir şey olmaz' demesin. Bizim çocuğumuz 20 yaşındaydı. Her insanın bünyesi bir değil. Kafamız karmakarışık. Allah kimsenin başına vermesin. Annesinin ve babasının durumu çok kötü" diye konuştu.

20 yaşındaki genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Gizem KARADAĞ

Haber Yorumları (23)
MEHMET: acada bir bakan yada milletvekili covid geçirirken ne ilaçları kullanıyor halkla aynımı yoksa farklı ilaçmı kullanıyorlar halk ne içiyorsa herkese o ilaçlardan verilmeli
FAPİRAVİN: bende karantınamın 5. günündeyım herhangi belirti göstermedim. bana da verılen o ilaçları yarı yarıya indirgeyerek kullanıyorum. 8 dedıler 4 aldım, 3 dedıler 2 olarak ıctım. etrafımda da var karantınada olan arkadaslar, kım yuksek dozda alıyorsa kalp rıtmınde bozukluk ve göğüste aşırı agrı hissediyor.
TOTAL RECALL: Türkiye''de ve dünyada koronavirüs olanların yüzde sekseni Bu hastalığı hafif semptomlarla geçiriyorlar bir çoğu da farkında olmadan 10 gün içerisinde bir hafta içerisinde hastalığı geçirip kurtuluyorlar ancak koronavirüs oldu diye hastanelere yatırılan birçok insan ölüyor gerçekten Garip işler dönüyor hastaneleri yatan insanların hiçbiri kurtulamıyor bunda bir gariplik bir bence hastanelerde bilerek öldürüyorlar hastaları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title