Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile Minikler Eğlenirken Öğrendi - Haberler
Haberi Paylaş

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile Minikler Eğlenirken Öğrendi

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile Minikler Eğlenirken Öğrendi
Bültenler - Haberler | Güncel

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu'nun, Eylül 2014 – Haziran 2015 sezonunu turnesinin dördüncü durağı Erzurum oldu.

"La Fonten Orman Mahkemesinde" adlı oyun, 1 Kasım 2014 Cumartesi günü saat 13.00 ve 15.00'te, 2 Kasım 2014 Pazar günü ise saat 12.00 ve 14.00'te Erzurum Hizmetiçi Eğitim ve Seminer Yeri'nde ücretsiz olarak sergilendi.

Hayvanlar, La Fonten'i yardıma çağırıyor

Türk Çocuk Edebiyatı'nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural'ın kaleme aldığı oyun, 2010 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlandı. La Fonten Orman Mahkemesinde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral'ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten'den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Ücretsiz olarak 12 ili geziyor, on binlere ulaşıyor

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda perdelerini Iğdır'da açtı. Iğdır, Kars ve Ardahan'dan sonra Erzurum'a gelen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu'nun bir sonraki durağı ise Bayburt olacak. Ardından Gümüşhane, Erzincan, Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale'yi gezen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, kapanışı ise Ankara'da yapacak. Böylece La Fonten Orman Mahkemesinde oyunu ile Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, tüm illerde ücretsiz olarak sahnelendiği Eylül 2014 – Haziran 2015 sezonu boyunca toplamda 12 il gezmiş, toplam 18 hafta sonu ve 72 temsil ile on binlerce çocuk ve ailesine ulaşmış olacak.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title