Bolu'da Özel Fatma Hatun Hastanesi Açıldı

Bolu'da Özel Fatma Hatun Hastanesi Açıldı

Bolu'da Özel Fatma Hatun Hastanesi hizmete girerken, Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir, hastaneyi kamuoyuna tanıttı.

Bolu'da Özel Fatma Hatun Hastanesi Açıldı

Bolu'da Özel Fatma Hatun Hastanesi hizmete girerken, Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir, hastaneyi kamuoyuna tanıttı.

Özel Fatma Hatun Hastanesi'nde gerçekleştirilen basın toplantısına yoğun bir katılım oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir, gazetecilerin hastane ile ilgili merak ettiği soruları cevaplandırdı. Toplantıya ayrıca İşletme Direktörleri Reşat Ayaz, Mustafa Mutlu, Ahmet

Aktepe ve Başhekim Fahrettin Yılmaz katıldı. Bolu'da yaşayan insanlar için çok iyi bir fırsat olduğunu söyleyen Cavit Demir, "Bildiğiniz gibi ilimize yeni bir hastane kazandırdık. Özel Fatma Hatun Hastanesi, 75 yataklı A grubu bir hastanedir. Üçüncü sasamak yeni doğan ünitesi olan Bolu'da ilk hastanedir. Hastanemizin altyapısına baktığımızda, ilimize çok güzel bir hastane kazandırıldı. Bugün birçok insanın korkulu rüyası olan kapalı MR fobisi için hastalarımıza yarı açık MR getirdik. Hastalarımız rahatlıkla korku ve endişe duymadan yarı açık MR'dan faydalanabilirler. Yine hastanemiz bünyesine getirdiğimiz Tomografi cihazı çocuklarda bulunan diş bozukluklarının tedavisinde kullanılabiliyor. Bu cihaz yine sadece bizim hastanemizde bulunmaktadır. Bolu'da yaşayan insanlar için çok güzel bir imkan" diye konuştu.

Bolu halkından hastaneye sahip çıkmalarını isteyen Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir, "Bolu sağlık yönünden çok şanslı bir şehir. Yani Türkiye genelinde baktığınızda Bolu'da yaşayan insanlar umarım bunun ne anlama geldiğini biliyorlardır. Çünkü Bolu gerçekten gerek devlet hastanemiz gerek üniversite, gerek özel sektör noktasında hem yatak hem tıbbi cihazdan donanımdan baktığınız da Bolu Türkiye'nin en şanslı ilerinden bir tanesi. Biz bundan sonra Bolu'da sağlık yatırımının özel sektör noktasında son olması noktasındayız" şeklinde konuştu.

Üniversite öğrencilerine de müjdeli haber veren Demir, "Bu arada yeni bir karar aldık. Bolu'daki Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerimiz var. Bizler yönetim kurulu kararıyla üniversitemizde okuyan öğrencilerimizden hiç birinden fiyat farkı olarak herhangi bir ek ücret almayacağız. Buradan tüm üniversite öğrencilerimize bunu da duyurmak isteriz. Çünkü onlar bizim misafirimiz, geleceğimiz, Bolu'da yaşayan çocuklarımız. Biz bugün İzzet Baysal Üniversitesi'nde öğrenci olan hiçbir öğrenciden hastanemizde sağlık hizmeti aldıklarında hem Çağsu'da hem Fatma Hatun Hastanesi'nden ilave hiçbir ücret almayacağız" ifadelerini kullandı.

Cavit Demir'in açıklamalarından sonra basın mensuplarına Özel Fatma Hatun Hastanesi gezdirildi. Basın mensuplarına hastane ile ilgili geniş bilgiler verildi.

11.10.2012 19: 40: 12

TSI

NNNN - BOLU