Bolu Belediye Başkanı Yılmaz Beni Eğecek Adam Daha Dünyaya Gelmedi
Haberler » Güncel » Bolu Belediye Başkanı Yılmaz Beni Eğecek Adam Daha Dünyaya Gelmedi - Haber

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz Beni Eğecek Adam Daha Dünyaya Gelmedi

Bolu Belediye Başkanı Ak Parti'li Alaaddin Yılmaz, işadamı Yılmaz Becikoğlu ve arkadaşı Celal Tabanoğlu'nun kendisine küfür edip, tehditte bulunarak saldırdığını belirterek, Herkes önlerinde diz çökmüş, yamulmuş.

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz Beni Eğecek Adam Daha Dünyaya Gelmedi

Bolu Belediye Başkanı Ak Parti'li , işadamı Yılmaz Becikoğlu ve arkadaşı Celal Tabanoğlu'nun kendisine küfür edip, tehditte bulunarak saldırdığını belirterek, Herkes önlerinde diz çökmüş, yamulmuş. Onlar da kendilerini bundan dolayı farklı insan sanmışlar. Ben bugüne kadar hiç eğilmedim. Beni eğecek, yamultacak adam da daha dünyaya gelmedi dedi.

Ak Parti Bolu Milletvekili ve , Ak Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın ile İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, cumartesi günü bir düğünde işadamı Yılmaz Becikoğlu ve arkadaşı Celal Tabanoğlu'nun saldırısına uğrayan Başkan Alaaddin Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Başkan Yılmaz, işadamına herhangi bir sataşmasının olmadığını ifade ederek, Yılmaz Becikoğlu, Ak Parti Bolu İl Başkanımız Ömer Sayın'ı çağırmış. Ben Ömer bey nereye gidiyor diye bakınca Yılmaz Becikoğlu'nu gördüm. Bundan 2-3 dakika sonra bizden tarafa doğru iki kişi geldi. Ben de yüz yüze gelmemek için diğer tarafa döndüm. Bize küfür ve tehditle saldırdılar. Benim ona ne bakışım, ne de bir sataşmam var. Ben Alaaddin Yılmaz olarak adamı ciddiye alan biri de değilim. Adam masasından kalkmış, yanına birini almış ve bana saldırmaya gelmiş. Yanımda İl Emniyet Müdürü var, İl Jandarma Komutanı var. Olaydan sonra adamı atmaları lazım, atmadılar. Bu çok önemli bir gelişme. Bir belediye başkanına saldırı oluyor ve ilin emniyet müdürü olaya bizzat tanık oluyor, jandarma komutanı bizzat yanımda olaya tanık. Adam hala oturmaya devam ediyorsa burada bir skandal vardır. Asıl önemli olan budur diye konuştu.

BENİ EĞECEK, YAMULTACAK ADAM DÜNYAYA GELMEDİ

Olaydan sonra başka bir nikaha gitmek için otelden ayrıldığını anlatan Yılmaz, Ben orayı terk etmedim. Başka bir yerde nikahım vardı, oraya gittim. Ben gittikten sonra o zavallı kalkmış bir de konuşma yapmış. Bunu da jandarma komutanı ve emniyet müdürü engelleyemiyorsa asıl skandallardan birisi de budur. Bugüne kadar bu zavallı adamların kendilerini haklı sanmalarının sebebi şudur; Herkes önlerinde diz çökmüş, yamulmuş. Onlar da kendilerini bundan dolayı farklı insan sanmışlardır. Ama insan bir sefer ölür. Ben bugüne kadar hiç eğilmedim. Beni eğecek, yamultacak adam da daha dünyaya gelmedi. Adının şu zavallı ya da bu zavallı olması bir anlam ifade etmez dedi.

'EKMEĞİMLE OYNADI'

Başkan Yılmaz, iş adamı Yılmaz Becikoğlu'nun yaşanan olayın ardından düğünde davetlilere hitaben yaptığı konuşmada 'Ekmeğimle oynadı' iddialarına ise şöyle cevap verdiEkmeğiyle oynama konusu çok özel bir konu. Ekmeğiyle nasıl oynadığımı ortaya çıkartması lazım. Asıl üzerine gidilmesi gereken konulardan biri de budur. Alaaddin Yılmaz çok aleni ve net bir adamdır. Kimsenin aleyhinde gizli kapaklı iş yapmaz. Bolu Çimento Genel Müdürü'ne 'Bu adama ihale vermeyin' diye bir laf ettiğimi söylediğine göre onların da bir açıklama yapması zorunludur. Yapmazlarsa ben yaptırtırım o açıklamayı onlara. Bolu sahipsiz değildir. Eğer Aladdin Yılmaz, 'Oraya ihale vermeyin' diye söylerse bunu aleni söyler, kimseden korkmaz. Bolu Çimento Genel Müdürünü açıklama yapmaya çağırıyorum.

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ise yaşanan olayı kınadığını belirterek, Düğün merasiminde olması üzüntü verici. Böyle bir olaya meydan verilmemesi gerekirdi. Bu şiddetli olayı tüm Ak Parti ailesi olarak kınıyoruz diye konuştu.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler