Bodrum'da 100 Milyon Dolarlık Proje, Sertap Erener Konseriyle Tanıtıldı - Yeniden - Haberler
Haberi Paylaş

Bodrum'da 100 Milyon Dolarlık Proje, Sertap Erener Konseriyle Tanıtıldı - Yeniden

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Bodrum'da 100 Milyon Dolarlık Proje, Sertap Erener Konseriyle Tanıtıldı - Yeniden

Sayın Yazıişleri müdürlerine'Bodrum'da 100 milyon dolarlık proje, Sertap Erener konseriyle tanıtıldı' başlıklı haberimizde Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Sadri Şener'in eşi 'Yüksel'in adı yanlışlıkla 'Damla' olarak yazılmıştır.

Sayın Yazıişleri müdürlerine

' Bodrum'da 100 milyon dolarlık proje, Sertap Erener konseriyle tanıtıldı' başlıklı haberimizde Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Sadri Şener'in eşi 'Yüksel'in adı yanlışlıkla 'Damla' olarak yazılmıştır. Düzeltip yeniden veriyoruz.

--------------

YENİDEN

Yaşar ANTER/ BODRUM(Muğla), - BODRUM'da Sera Group'un ortaklığındaki Peska Turizm Yatırım A.Ş. tarafından inşaatına başlanan ve '100 milyon dolarlık yatırım' olduğ belirtilen Barbaros Reserve-Bodrum Residences projesi, Sertap Erener konseriyle tanıtıldı.

Sera Group'un bir iştiraki olan ve Peska Turizm Yatırım A.Ş. tarafından inşaatına başlanan ve 2019 yılında tamamlanması beklenen projenin tanıtımı, Yalıçiftlik Mahallesi Barbaros koyundaki rezidansların bulunduğu bölgede yapıldı. 75 dönüm arazi üzerinde inşa edilen Barbaros Reserve-Bodrum Residences projesinin tanıtım kokteyline Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, köşe yazarları Sedat Ergin ve Ertuğrul Özkök, Işıl Club Bodrum Genel Müdürü Emir Bağ, Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Sadri Şener, eşi Yüksel Şener, Mudo Yöneticisi Mustafa Tavillioğlu, Galatasaray Kulübü eski yöneticilerinden Abdürrahim Albayrak, eşi Şükran Albayrak, Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon, eşi Hülya Kocadon, kızı İpek Kocadon ve yaklaşık 500 davetli katıldı. Davetlileri, projenin genel müdürü ve Sadri Şener'in oğlu olan Ozan Şener ile sanat koordinatörü Ali Güreli karşıladı.

Gecede konuşan Ozan Şener eşsiz bir koya, kum ve sahile sahip olan proje hakkında bilgi verdi. Şener, tüm yapıların mobilya ve beyaz eşya donanımlı olduğunu, yanındaki Kempinski Barbaros Bay otelinin hizmetlerinden faydalanma ayrıcalığı bulunduğunu, projenin 49 yıllığına devre tatil modeliyle Bodrum'un en gözde yeni rezidans projesi olacağını belirtti. Rezidansların kullanılmadığı dönemlerde kiraya verilebileceğini belirten Şener şunları söyledi:

"Yaklaşık 100 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirdiğimiz projede Mimar Arif Suyabatmaz ve Hakan Demirel'in imzasını taşıyan 42 süitlik ilk faz Haziran 2018'de teslim edilecek. İkinci fazın 80- 120 metrekare arasında değişen 1+1 ve 2+1 olmak üzere 100 civarında süitten oluşması planlanıyor ve Eylül 2019'da teslim edilmesi hedefleniyor. Dünyadaki tatil anlayışının değişmesiyle artık küçük otel odaları yerine daha büyük, ev konforunda hizmet verilen, daha uzun kalınabilecek odalar ve tesisler tercih ediliyor. Buradan yola çıkarak projenin ilk fazı, denize 100 metre mesafede, hem ev hem de otel konforunda hizmet verilecek 42 süit (konaklama birimi) olarak 37 bin metrekare arazi üzerine tasarlandı. Projenin ayrıca 600 metre uzunluğunda özel plajı ve koyu bulunuyor. Amacımız Bodrum'da 12 ay yaşanabilecek ve tatil yapabilecek bir tatil destinasyonunun yaratmak."

ÇIPLAK AYAKLI SERTAP ERENER

Gece, Sertap Erener konseriyle sürdü. Yöresel kumaşlardan bezenmiş ilginç kıyafeti ve çıplak ayakla sahneye çıkan Erener, son albümünden de eserlerin yer aldığı sevilen parçalarını seslendirdi. Erener, uzun bir süredir İngilizce şarkı söylemediğini belirterek, geceye özel olarak İngilizce şarkılar seslendirdi. Erener'e, hayat arkadaşı gitarist Emre Kula da eşlik etti. Barbaros Reserve Residence bahçesinde düzenlenen gecede özel olarak disiplinler arası yerleştirme sergisi de gerçekleştirildi. Osman Dinç, Aron Majoros, Günnur Özsoy, Tuğberk Selçuk'ın heykel yapıtlarının yanı sıra Ozan Türkkan'ın yeni medya yerleştirmeleri yer aldı. Ayrıca modern danstan koreografilerinin dahil olduğu, izleyiciyle etkileşimde bulunan, performans sanatçıları Ayça Ceylan ve Pınar Derin Gencer tarafından hazırlanan özel bir performans da sergilendi.

KİTAP LANSMANI

Gecede ayrıca Contemporary Istanbul, Barbaros Reserve Bodrum Projesinin desteğiyle hayata geçen Collectors Stories (Koleksiyoner Hikayeleri) kitabının ön lansmanını, koordinatörü Ali Güreli yaptı. Barbaros Reserve-Bodrum Residences, Yalıçiftlik MevkiSinde Kempinski Barbaros Bay Oteli'nin yanında yer alıyor. Süit sahipleri; 6 bin metrekarelik spa, Kids Club, 6 adet restoran gibi otel hizmetlerini alacak. Ayrıca özel tekne, Bodrum Marina'ya deniz shuttle, havalimanı araç ve helikopter karşılama hizmetleri gibi ekstra servislerden yararlanılabilecek.

Bodrum'da 100 Milyon Dolarlık Proje, Sertap Erener Konseriyle Tanıtıldı - Yeniden

Bodrum'da 100 Milyon Dolarlık Proje, Sertap Erener Konseriyle Tanıtıldı - Yeniden

Bodrum'da 100 Milyon Dolarlık Proje, Sertap Erener Konseriyle Tanıtıldı - Yeniden

Bodrum'da 100 Milyon Dolarlık Proje, Sertap Erener Konseriyle Tanıtıldı - Yeniden

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title