Bodrum Belediye Başkan Adayları Projelerini Anlattı

Bodrum Belediye Başkan Adayları Projelerini Anlattı

Bodrum'da düzenlenen toplantıda, Bodrum belediye başkan adayları projelerini anlattı.

Bodrum Belediye Başkan Adayları Projelerini Anlattı

Bodrum'da düzenlenen toplantıda, Bodrum belediye başkan adayları projelerini anlattı.

Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya, AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Ali Server Yazgan, MHP Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, DSP Bodrum Belediye Başkan adayı Ümit Baltutan, İşçi Partisi (İP) Bodrum Belediye Başkan adayı Yusuf Dinler, HDP Bodrum Belediye Başkan adayı Ayşenur Doksat ile partililer katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Ali Server Yazgan, alkol alan bir kişiden bahsederek, "Bir birey alkol alıp eve gidip eşine, çocuklarına zarar vermiyorsa, eziyet etmiyorsa, alkollü araca binip birinin canını yakmıyorsa ya da alkollü sokağa çıkıp kavga gürültü etmiyorsa sabaha kadar içebilir. Bu, Türkiye'nin gündemine öyle bir oturdu ki bütün televizyonlar gazeteler benden bahsetmeye başladı. Orada söylenen Bodrum Yarımadası'nın ruhuydu" diye konuştu.

DSP Belediye Başkan adayı Ümit Baltutan ise çarpık gelişmeyi durdurmak için çalışacaklarını ifade ederek, Bodrum'un yaşanılacak yer olmaktan çıktığını savundu. Baltutan, "Kaliteli turist gelmiyor diyoruz, yıllardır süre gelen bir turizm politikası var. Maalesef belediyeler de buna kötü katkıda bulundular" dedi.

İP Bodrum Belediye Başkan Adayı Yusuf Dinler'in, 17 Aralık sürecine yönelik eleştirel sözleri, AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Ali Server Yazgan'ın tepkisine neden oldu. Yazgan, protesto ederek salonu terk etti. Daha sonra salonda bulunan partililer ile Dinler arasında sözlü tartışma yaşandı. Tartışma, polis ekipleri ve organizasyon yetkililerinin araya girmesiyle yatıştırıldı.

MHP Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun,140 bin 700 insanın yaşadığı Bodrum'un artık tek belediye çatısı altında yönetileceğini anlattı. Tosun, "10 yıllık belediye başkanlığı görevim süresince edinmiş olduğum birikimleri, tecrübeleri sizlere hizmet olarak sunmak için MHP'den aday oldum. Bağırıp çağırmaya hiç gerek yok, burada yaşayan insanlar sonuna kadar demokrasiye inanmış insanlar" dedi.