"Boatshow İzmir" Başladı

'Boatshow İzmir' Başladı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen İZFAŞ BOATHSHOW İZMİR Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı, Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı'nda düzenlenen törenle açıldı.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen İZFAŞ BOATHSHOW İZMİR Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı, Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı'nda düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine; İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmir Vali Yardımcısı Cengizhan Aksoy, KKTC İzmir Konsolosu Uğur Umar, İzmir Liman Başkanı Güven Duran, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Öztürk, İzmir Tekne ve Yat İmalatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Bilgi, Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme

Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bülent Cüncan, YATEF

(Yat ve Tekne Endüstrisi Federasyonu) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Sipahi, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı K. Emrah Erginer ve sektör temsilcileri katıldı.

Açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmir'de yine bir ilkin gerçekleştiğini söyleyerek, "İzmir fuarlar kenti diyoruz ve gerçekten son zamanlarda İzmir Büyükşehir Belediyemizin, İZFAŞ'ın yaptığı çalışmalarla dünyaya damga vuran fuarlar geliştirdik. İlk başladığımız zaman gelinlik, abiye fuarında gerçekten

kimsenin bir düşüncesi yoktu ama bugün dünya çapındayız. Bütün dünyaya mal satıyoruz. Bir çok esnafımız bu sayede ayakta. Plastech- Plastik Ambalaj ve Teknolojileri Fuarı'nı yaptık. Şimdi ikincisini yapacağız, göreceksiniz dünya çapında bir fuar olacak. Zaten Mermer fuarımız ve diğer fuarlarımızın durumu belli. Şimdi Boatshow'u yapıyoruz. Biz yıllarca İzmir Enternasyonal Fuarı'nda gösteriler yapmıştık ama müstakil fuar olarak bugün başladık.

Bu bizim için çok önemli. Bir defa İzmir'in kimliğine çok uygun bu fuar.

İzmir her zaman limanı ile gelişmiş bir kent. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı büyük bir çalışma var biliyorsunuz. Kıyı tasarımı. Bu kıyı tasarımı çok büyük bir hızla devam ediyor.

Ve İzmir'in geleceğini çizecek bir tasarım. Bu tasarımda da Boatshow'un ciddi

bir önemi var.

Bu fuarın gelişmemesi için hiçbir sebep yok. Bu fuara ilerde bu iki hol yetmeyebilir. Denizle ve denizcilikle ilgili tüm kurumlar ile biz bu fuarı geliştirmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

İzmir Tekne ve Yat İmalatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Bilgi de, "İzmir'de hepimiz körfezin etrafında yaşıyoruz" diyerek fuarın önemine vurgu yaptı.

5 GÜN AÇIK KALACAK

21-25 Kasım 2012 tarihlerinde

açık olacak fuara Ankara, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Uşak ve İzmir olmak üzere 6 il ve 17 ülkeden temsilcilik olarak A.B.D., Almanya, Avusturalya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre, İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada, Kore, Meksika, Tayvan, Tayland, Yunanistan'dan 151 firma katılıyor.

Tekne, yat, ekipman ve aksesuarları, motor ve güç sistemleri, su sporları ve ekipmanları, balıkçılık ve dalış malzemelerinin sergilendiği İZFAŞ BOATSHOW İZMİR birçok etkinliğe de evsahipliği yapacak.

Fuar kapsamında "Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, DTO, İZFAŞ Boatshow İzmir Atatürk Kupası Optimist Takım Yarışması" gerçekleştirilecek.

Fuar süresince organize edilecek söyleşi, panel ve sergiler İZFAŞ BOATSHOW İZMİR'e farklı bir boyut kazandıracak. Profesyonel, son tüketiciye açık olarak düzenlenen ve giriş ücreti 5 TL olan

fuar, 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. - İZMİR

'Boatshow İzmir' Başladı
'Boatshow İzmir' Başladı
'Boatshow İzmir' Başladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title