Bin Genç Bin İşveren İstihdamda Buluşma Projesi"Nde Rekora Koşuluyor
Advertisement

Bin Genç Bin İşveren İstihdamda Buluşma Projesi"Nde Rekora Koşuluyor

31.07.2015 13:21 | Son Güncelleme: 31.07.2015 13:21
Bin Genç Bin İşveren İstihdamda Buluşma Projesi

Türkiye’de bir ilk olarak Batman’da başlatılan “Bin Genç Bin İşveren İstihdamda Buluşma Projesi”nin ilk altı ayında 957 katılımcı ile rekora koşuluyor.

Türkiye'de bir ilk olarak Batman'da başlatılan "Bin Genç Bin İşveren İstihdamda Buluşma Projesi"nin ilk altı ayında 957 katılımcı ile rekora koşuluyor.

2015 yılı başında Batman İŞKUR İl Müdürlüğü'nün öncülüğünde, Batman Üniversitesi, BATSO, Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Başkanlığı, MÜSİAD Batman Şubesi, TÜMSİAD Batman Şubesi ve Birlik Vakfı Batman Şubesi'nin destekleriyle başlayan "Bin Genç Bin İşveren İstihdamda Buluşma Projesi" ile 957 genç istihdam edildi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Batman İŞKUR Müdürü Besim Eviz, kamu kurumlarında proje yapmanın önemini vurgulayarak, proje ile çalışmaların daha koordineli yürütüldüğünü, proje sayesinde yılsonu hedeflerinin ilk altı ayda gerçekleştirdiklerini, bunun da sevindirici olduğunu ifade etti. Proje sayesinde gençleri iş hayatı ile buluşturduklarına dikkat çeken Eviz, "Gerek mezun durumda olsun gerekse halen üniversitede aktif olarak öğrencilikleri devam eden meslek edinmiş veya edinme aşamasındaki genç kardeşlerimizin meslekleri ile ilgili bilgi ve tecrübe kazanmaları için 6 ay boyunca kendilerine staj imkanı sunmaktayız" dedi.

İş yerine hiçbir maliyeti olmayan 15 yaşını tamamlamış işsizler ile üniversite öğrencilerine hem meslek hem de meslekleri ile ilgili olarak bilgi kazanmalarını sağladıklarını da anlatan Eviz, şunları kaydetti:

"En az 2 sigortalı çalışanı bulunan işyerlerinde uygulanan günlük 38,48 TL olmak üzere aylık net asgari ücret düzeyinde bin TL gelir elde edebilmektedir. Program sonunda kendilerine işbaşı eğitim programına katılım sertifikası veriyoruz. Ayrıca işverenlerimiz bu programa katılan kişileri istihdam ederlerse de imalat sektöründe 42, diğer sektörlerde de 30 ay boyunca işveren sigorta primleri biz ödüyoruz." - BATMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title