Bilim, Kültür ve Sanat Fuarı Açıldı

Bilim, Kültür ve Sanat Fuarı Açıldı

Bilim, Kültür ve Sanat Fuarı Açıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Okullarda bilim kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla hazırlanan Bilim, Kültür Sanat Fuarı, Erdoğdu Anadolu Lisesi'nde açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile okullarda bilim kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla hazırlanan Bilim, Kültür Sanat Fuarı Erdoğdu Anadolu Lisesi'nde açıldı.

Açılışa Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, okul müdürleri, öğretmenler veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Vali Kızılcık, gençlerin bilim alanında kendilerini yetiştirmeleri ülke olarak belirlenen hedeflere ulaşmada son derece etkili olacağını söyledi. Gençlerin çağın gereksinimlerine uygun olarak kendilerini yetiştirmeleri gerektiğinin altını çizen Kızılcık, "Projeye dayalı bilimsel çalışmaları gerçekleştirdiğimiz taktirde öyle inanıyorum ki Trabzon, ülkemizin ve bölgemizin bilim, sanat ve kültür merkezi haline gelecektir. Bu fuarın burada açılmasında emeği geçen herkesi kutluyorum" diye konuştu.

Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise, "Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlersiniz. Yani sizler bu ülke için çok değerlisiniz. Ancak bütün dünya gençleri ile yarışabilmek için kendinizi bilimde, fende, sanatta, edebiyatta ve hayatın her alanında çok iyi yetiştirmeniz gerekiyor. Özellikle en az üç dil öğrenmeniz şarttır" şeklinde konuştu.

Açılışın ardından Vali Kızılcık, Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu ve beraberindekiler Erdoğdu Anadolu Lisesi öğrencilerinin Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile hazırladıkları Bilim Fuarı'nı gezdiler. Öğrencilerden gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Kızılcık, yaptıkları başarılı çalışmalardan ötürü öğrencileri tebrik etti.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Bilim, Kültür Sanat Fuarı'na katkılarından dolayı Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na, Yönetmen Aytekin Çakmakcı ve NPL Uzmanı Levent Ekinci'ye plaket takdim etti. - TRABZON

Bilim, Kültür ve Sanat Fuarı Açıldı
Bilim, Kültür ve Sanat Fuarı Açıldı
Bilim, Kültür ve Sanat Fuarı Açıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title