Bilge Kağan Haberleri

Bilge Kağan haber, Bilge Kağan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bilge Kağan - 6.9.2020
Son dakika haberleri | Çorum ile Sinop arasındaki orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı
Aynı olayda hafif şekilde yaralanan Kargı Orman İşletme Müdürlüğü personeli Bilge Kağan Şeker, Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edilmişti.
Bilge Kağan - 5.9.2020
Son dakika haberleri! Çorum ve Sinop arasındaki ormanlık alanda çıkan yangın yavaşladı
Aynı olayda hafif şekilde yaralanan Kargı Orman İşletme Müdürlüğü personeli Bilge Kağan Şeker'in ise Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edildiği bildirildi.
Bilge Kağan - 5.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
ARAZÖZ YANDI: 3 GÖREVLİ HAFİF YARALANDI Öte yandan Karabük Orman İşletme Müdürlüğü'nden gelen ve yangına müdahale eden bir ekip de alevlerin arasında kaldı. Müdahale sırasında arazözün yanması nedeniyle hafif yaralanan görevliler Bilal Kumlar Cemal Çankaya ve Bilge Kağan Şeker, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.
Bilge Kağan - 5.9.2020
Son dakika haberleri! Orman yangınına müdahale sırasında yaralanan 3 kişi tedavi altına alındı
Yangına müdahale için bölgeye sevk edilen Karabük Orman İşletme Müdürlüğü personeli Bilal K. ve Cemal Ç. ile Kargı Orman İşletme Müdürlüğü personeli Bilge Kağan Ş, alevlerin arasında kalan arazözün yanması nedeniyle yaralandı.
Bilge Kağan - 22.5.2020
Merkezi sınav puanıyla öğrenci alacak özel okullar açıklandı
İstanbul'da, merkezi sınav puanı ile öğrenci kaydedecek 64 özel okul şöyle: "Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi, Alkev Özel Anadolu Lisesi, Alkev Özel Fen Lisesi, Alman Lisesi, Amerikan Robert Lisesi, Anakent Koleji, Arel Anadolu Lisesi, Arel Fen Lisesi, Atacan Anadolu Lisesi, Cent Koleji, Çevre Koleji, Doğan Koleji Anadolu Lisesi, Eyüboğlu Koleji, Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi, Florya Anadolu Lisesi, FMV Özel Işık Lisesi, FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi, FMV Özel Ayazağa Işık Fen Lisesi, FMV Özel Erenköy Işık Lisesi, FMV Özel Erenköy Işık Fen Lisesi, FMV Özel Ispartakule Işık Lisesi, FMV Özel Ispartakule Işık Fen Lisesi, Galileo Galilei İtalyan Lisesi, Hisar Eğitim Vakfı Özel Hisar Anadolu Lisesi, Irmak Anadolu Lisesi, İELEV Özel Anadolu Lisesi, İstek Özel Acıbadem Anadolu Lisesi, İstek Özel Atanur Oğuz Anadolu Lisesi, İstek Özel Belde Anadolu Lisesi, İstek Özel Bilge Kağan Anadolu Lisesi, İstek Özel Kaşgarlı Mahmut Anadolu Lisesi, İstek Özel Kemal Atatürk Anadolu Lisesi, İstek Özel Semiha Şakir Anadolu Lisesi, İstek Özel Uluğbey Anadolu Lisesi, İtalyan Lisesi, İTÜ GVO Özel Ekrem Elginkan Lisesi, Küçük Prens Lisesi, Kültür Koleji Anadolu Lisesi, Kültür Koleji Fen Lisesi, Kültür 2000 Koleji Anadolu Lisesi, Kültür 2000 Koleji Fen Lisesi, Maltepe Uğur Anadolu Lisesi, Marmara Koleji, Marmara Fen Lisesi, MEF Fen ve Teknoloji Lisesi (Ulus Kampüsü), MEF Koleji Anadolu Lisesi (Ulus Kampüsü), MEF Koleji Anadolu Lisesi (Bahçeşehir Kampüsü), Mimar Sinan Özel Fen Lisesi, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi, Oğuzkaan Koleji, Tuzla Okan Anadolu Lisesi, Ataşehir Okan Anadolu Lisesi, Saint Benoit Fransız Lisesi, Saint Joseph Fransız Lisesi, Saint Michel Fransız Lisesi, Sainte Pulcherie Fransız Lisesi, Sev Lisesi, Sezin Lisesi, Tarhan Lisesi, Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Fen Lisesi, Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Tepeören Anadolu Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, VKV Koç Özel Lisesi.
Bilge Kağan - 18.3.2020
Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezinden sanal gezi imkanı
Sanal gezide ziyaretçileri öncelikle Türk dünyasının ilk edebi metni olan Orhun Abideleri karşılıyor. Ziyaretçiler, Bilge Kağan, Tonyukuk ve Kültigin anıtlarında ne yazdığını Türkçe olarak okuyup bilgisayarlarına indirebiliyor.
Bilge Kağan - 21.1.2020
Osmangazi'ye Moğolistan'dan Kardeş Şehir
Kurulacak kardeşlik çerçevesinde her iki belediye, kendi şehirlerinde kardeş belediyenin adını taşıyan bir de park yaptıracak. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen program kapsamında Bursa'ya gelen Arkhangai Belediyesi Meclis Başkanı Usukhbayar Bider, meclis üyeleri ve ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Sümbüllü Bahçe Konağı'nda düzenlenen programda konukları ile uzun uzun sohbet eden Başkan Dündar, Arkhangai Belediyesi Meclis Başkanı Usukhbayar Bider'den Moğolistan ve Arkhangai hakkında bilgiler aldı. Dostça ve kardeşçe bir havada geçen buluşma, Osmangazi Belediyesi ve Moğolistan'ın Arkhangai Belediyesi arasındaki ilişkilerin güçlenmesi adına da önemli kararların alınmasına vesile oldu. 'Bilge Tonyukuk Yılı' Dolayısıyla Ortak Sempozyum UNESCO tarafından 2020 yılının 'Bilge Tonyukuk Yılı' ilan edildiğine vurgu yapan Başkan Dündar, bu kapsamda iki belediyenin iş birliğinde Moğolistan'ın Arkhangai kentinde bir sempozyum düzenleme kararı aldıklarını söyledi. Dündar, "Göktürk Devleti'nin kurucularından Bilge Tonyukuk'un anısına, 2020 yılı UNESCO tarafından alınan kararla 'Bilge Tonyukuk Yılı' ilan edildi. Göktürk Devleti'nin kurucularından olan ve Bilge Kağan'ın vezirliğini yapan, bilinen ilk Türk tarihçi yazarı Bilge Tonyukuk'un anısına, biz de Arkhangai Belediyesi ile birlikte Arkhangai'da bir sempozyum düzenleme kararı aldık.
Bilge Kağan - 9.12.2019
Evde uyuşturucu satışıyla suçlanan kadına 13 yıl 9 ay hapis
Veli Ü. ise Meral B.'nin asılsız iddialarda bulunduğunu belirterek, sanığın avukatını da ilk kez mahkemede gördüğünü ifade etti. Veli Ü.'nün avukatı Bilge Kağan Konyalıgil ise müvekkilinin uyuşturucuda ve diğer materyalde parmak izinin olmadığını belirterek, beraatını istedi.
Bilge Kağan - 7.12.2019
Moğolistan Turizm Sektörü Tanıtım Toplantısı
Yeni kurulan Türkiye Turizmi Geliştirme ve Tanıtım Ajansı'nın yapacağı önemli çalışmalar olacak. Her iki ülkenin turizmi potansiyelinin artırılmasında ve geliştirilmesinde tecrübe paylaşımlarının önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı. "Türkiye'yi Moğolistan'ın üçüncü komşu ülkesi olarak nitelendirdik" Moğolistan Çevre ve Turizm Bakanı Tserenbat Namsrai ise Moğolistan ve Türkiye'nin çok eski yıllara dayanan tarihi, kültürel bağları ve ortak değerleri taşıyan iki kardeş ülke olduğunu belirtti. Namsrai, Türk milletinin kendi atalarının Orta Asya'dan, Moğolistan topraklarından doğma olduğunu söylediğini, bu vesile ile Türkiye ve Türk tolumu ile ilişkileri sıcak ve samimi tuttuklarını dile getirerek, "Moğolistan olarak 2011 yılında Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkimizi kapsamlı ortaklık seviyesine taşıdık ve Türkiye'yi Moğolistan'ın üçüncü komşu ülkesi olarak nitelendirdik." dedi. Türkiye ve Moğolistan arasındaki diplomatik ilişkilerin 50'ci yıl dönümü olduğunu, çeşitli alanlarda, sektörlerde kapsamlı iş birliklerinin ve ortak başarıların yapıldığını kaydeden Namsrai, şunları kaydetti: "Atalarının eserlerini, tarihi ve kültürel değerlerini görmek ve ziyaret etmek isteyen ve bunu gerçekleştiren Türk dostlarımızın, Türk ziyaretçilerimizin sayısı her sene giderek artmaktadır. Türkiye'den Moğolistan'a yöneni ziyaret akışının uçuş seferlerinin başlamasıyla daha da artacağına inanıyoruz. Bu durum iki ülke arasındaki ilişkileri bir diğer aşamaya taşıyacağına inanıyoruz." "Tonyukuk ve Bilge Kağan anıtları, hala daha bizlere ışık tutacak nasihatlar barındırıyor" DEİK Türkiye-Moğolistan İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Mahmut Er de toplantıyı önemli kılan hadiselerden birinin Türkiye ve Moğolistan arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 10'uncu yılına denk gelmesi olduğunu belirtti.
Bilge Kağan - 3.12.2019
"Tasarım Beceri Atölyeleri" okul öncesine taşınıyor
Eğitime yenilikçi bir yaklaşım getiren ve Etimesgut'taki Bilge Kağan İlkokulu'nda pilot uygulaması yapılan Tasarım Beceri Atölyeleri'nin (TBA) okul öncesine taşınmasına ilişkin projenin açılış toplantısı gerçekleştirildi.
Bilge Kağan - 18.11.2019
Türkiye 500 Moğolistan gencine eğitim veriyor
  "TÜRK GELENEKLERİ UNUTTURULDU"   Bilge Kağan, Kül Tigin, Tonyukuk, İlbilge Hatun, Cengiz Han'ın Türkiye ve Moğolistan'ın ortak değerleri olduğunu anlatan AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, şunları söyledi:   "Türk Moğol devleti bizim ortak devletimiz.
Bilge Kağan - 1.11.2019
Adil Öksüz'ün serbest bırakılması davasında 24 sanığa beraat
Mahkeme heyeti, eski Başbakanlık Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca ile Yusuf Gül, Semih Kaman, İsmail Uçar, Bilge Kağan Aksoy, Erkan Külah, Abdulsamet Güller, Serkan Çoraplı, Ahmet Camgöz, Mehmet Gökçehan Temel, Mustafa Kalkan, Kadir Yılmaz, Yakup Altındağ, Murat Bozdağ, Kenan Gülbay, Alp Aslan, Gökhan Yücel, Mehmet Akbaş, Hüsrev Arslan, Erol Özdemir, Serter Koçak, Hakan Kutlu, Erhan Cihangir ve Ömer Doğan'ın beraatine hükmetti.
Bilge Kağan - 1.11.2019
Adil Öksüz'ün serbest bırakılması davasında karar açıklandı
Buna göre, sanıklar Yusuf Gül, Semih Kaman, İsmail Uçar, Bilge Kağan Aksoy, Erkan Külah, Abdulsamet Gürler, Serkan Çoraplı, Ahmet Camgöz, Mehmet Gökcehan Temel, Mustafa Kalkan, Kadir Yılmaz, Yakup Altundağ, Murat Bozdoğan, Kenan Gülbay, Alp Aslan, Gökhan Yücel, Mehmet Akbaş, Hüsrev Arslan, Erol Özdemir, Hakan Kutlu, Serter Koçak, Erhan Cihangir, Ömer Doğan ve eski Başbakanlık müşaviri Ali İhsan Sarıkoca isnat edilen suçlamalardan beraat etti.
Bilge Kağan - 1.11.2019
Adil Öksüz'ün serbest bırakılması davasında 24 sanığa beraat kararı
Sanıkların son sözlerinin ardından duruşmaya ara verildi. Daha sonra kararını açıklayan mahkeme, sanıklar eski Başbakanlık Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca, Yusuf Gül, Semih Kaman, İsmail Uçar, Bilge Kağan Aksoy, Erkan Külah, Abdulsamet Güller, Serkan Çoraplı, Ahmet Camgöz, Mehmet Gökçehan Temel, Mustafa Kalkan, Kadir Yılmaz, Yakup Altındağ, Murat Bozdağ, Kenan Gülbay, Alp Aslan, Gökhan Yücel, Mehmet Akbaş, Hüsrev Arslan, Erol Özdemir, Serter Koçak, Hakan Kutlu, Erhan Cihangir ve Ömer Doğan'ın beraatine karar verdi.
Bilge Kağan - 30.10.2019
"Türk Devleti aleyhine alınan bu karar münasebetsizliktir"
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın önemini vurgulayan Ağıralioğlu, "Orta Asya'da Bilge Kağan'ın kurduğu devlet ile Atatürk'ün Anadolu'da kurduğu devlet arasında bir fark yoktur.
Bilge Kağan - 18.10.2019
Adil Öksüz'ün serbest bırakılması davasında mütalaa açıklandı
Savcı Çetinkaya, sanıklardan Yusuf Gül, Semih Kaman, İsmail Uçar, Bilge Kağan Aksoy, Erkan Külah, Abdulsamet Gürler, Serkan Çoraplı, Ahmet Camgöz, Mehmet Gökcehan Temel, Mustafa Kalkan, Kadir Yılmaz, Yakup Altundağ, Murat Bozdoğan, Kenan Gülbay, Alp Aslan, Gökhan Yücel, Mehmet Akbaş, Hüsrev Arslan, Erol Özdemir ve eski Başbakanlık müşaviri Ali İhsan Sarıkoca'nın, delil yetersizliği nedeniyle beraatlerine karar verilmesini talep etti.
Bilge Kağan - 18.10.2019
Adil Öksüz'ün serbest bırakılması davasında 6 sanığa hapis istemi
Savcı, sanıklar Yusuf Gül, Semih Kaman, İsmail Uçar, Bilge Kağan Aksoy, Erkan Külah, Abdulsamet Güller, Serkan Çoraplı, Ahmet Camgöz, Mehmet Gökçehan Temel, Mustafa Kalkan, Kadir Yılmaz, Yakup Altındağ, Murat Bozdağ, Kenan Gülbay, Alp Aslan, Gökhan Yücel, Mehmet Akbaş, Hüsrev Arslan, Erol Özdemir ve eski Başbakanlık Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca'nın üzerlerine atılı tüm suçlamalardan delil yetersizliğinden beraatına karar verilmesini talep etti.
Bilge Kağan - 23.9.2019
Avukattan duruşma salonunda evlenme teklifi
Antalya Barosu avukatlarından Bilge Kağan Konyalıgil, öğretmen olan kız arkadaşı Duygu Aygüzer'e ilginç bir evlenme teklifi yapmak istedi.
Bilge Kağan - 23.9.2019
Dha yurt bülteni - 6
Görüntü Dökümü ------------ Çelenk koyma töreninden deteylar Menderes Samancılar röp  CHP Milletvekili Müzeyyeen Şevkin röp  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar röp  SÜRE; 03'36"   BOYUT; 398 MB Haber-Kamera; Can ÇELİK/ADANA, =================== Tanık olarak çağrıldığı 'duruşma'da evlilik teklifi Antalya'da yaşayan avukat Bilge Kağan Konyalıgil (29), öğretmen olan kız arkadaşı Duygu Aygüzer'e (29) sürpriz evlilik teklifinde bulundu.
Bilge Kağan - 11.9.2019
Kafkas Orduları Harekatı'nın 101. yılı
Prof. Dr. İbrahim Öztek, Kafkas Orduları Harekatı'nın 101. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Azerbaycan'da Rus ve Ermeniler 1918 yılı içinde nerede ise 40 bin soydaşımızı katletmişlerdi. Yalnız 30 Mart günü Bakü'de katledilenlerin sayısı 12. bin, Gence, Kuba ve Şamahı şehirdeki soydaşlarımızın katli ile de sayı 20 bin kişiyi bulmuştu. Mehmet Emin Resulzade başkanlığındaki heyet, Padişah Vahdettin'den yardım istedi. Yardım kararlaştığında Heyet Enver Paşa ile de görüşerek, Kardeşi Nuri Paşa komutasında bir ordu talep ettiler. O günlerde Enver Paşa Azerbaycan'da çok seviliyor ve şöyle bir tabir kullanıyorlardı: "Gökte Allah, yerde Enver". Ordu 8000 kişilik gönüllüler ordusuydu ve Musul'da kuruldu. Libya'da İtalyan ve Fransızlara kan kusturan Yarbay Nuri Bey, geçici olarak paşalığa terfi ettirilerek, ordunun komutanlığına getirildi. Amcası Halil Paşanın da desteği ile Batum'dan Tiflis ve Gence üzerine hareket etti. 27 Haziran'da da Karameryam-Gökçay karayolu boyunca ilerledi. Orduya yine gönüllülerden oluşan Azerbaycan ve Dağıstan'lı 4000 kadar mücahitler de katıldı. Yapılan savaşlarda önce Gürcü ve Alman ordusu yok edildi. Ardından 30 bin kişilik Rus ve Ermeni birlikleri hezimete uğratıldı. Yenilmez denilen kızıl ordu efsanesi çökmüştü. Panik içinde kaçıyorlardı. Bakü'deki İngiliz komando birlikleri de kendilerini Hazar'ın içlerine doğru attı. Tarih 15 Eylül 1918'di. Ordularımız bir koldan Dağıstan'a, bir koldan da Tebriz'e girdi. Ne yazık ki, 30 Ekim günü Mondros antlaşması ile Kafkasları terk etmek zorunda kaldık. Türk milleti her zaman bir Oğuz Kağan, bir Bilge Kağan, bir Alpaslan, Fatih ve Mustafa Kemaller yetiştirecek güçtedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bilge Kağan Haberleri | Bilge Kağan Kimdir - Haberler - Bilge Kağan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bilge Kağan kimdir, hayatı ve biyografisi. Yeşim Taşı Efsanesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 09:50:32. #1.14#
title