Bebeğini Susturmak İsterken Öldüren Anne Mahkemede Konuştu: Hangi Anne Bebeğini Öldürmek İster

Bebeğini Susturmak İsterken Öldüren Anne Mahkemede Konuştu: Hangi Anne Bebeğini Öldürmek İster

Adana'da ağlayan 6 aylık bebeğini susturmak için ağzını ve burnunu kapatarak ölümüne neden olan anne, hakim karşısına çıktı. Savunma yapan anne, "Hangi anne bebeğini öldürmek ister." dedi.

Adana'da ağlayan 6 aylık bebeğini susturmak için ağzını ve burnunu kapatarak ölümüne neden olduğu iddia edilen annenin yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesindeki muayenesinde "psikotik belirtili depresyon" teşhisi üzerine ara kararla tahliye edilen anne H.O. ile eşi ve avukatı katıldı.

"HANGİ ANNE BEBEĞİNİ ÖLDÜRMEK İSTER"

İddia makamı, annenin cezai ehliyeti ile ilgili tekrar rapor alınması için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilmesini istedi. H.O. ise savunmasında, verdiği ifadeleri hatırlamadığını belirterek "Hangi anne bebeğini öldürmek ister?" diyerek ağladı.

Kadının eşi İ.O. da doğumdan sonra eşinin psikolojik rahatsızlıklarının ortaya çıktığını ifade ederek, "Hastanede bir hafta tedavi gördü. Eşimin, oğlum vefat etmeden önce ona zarar verdiğini görmedim." dedi.

MAHKEME HEYETİ DURUŞMAYI ERTELEDİ

Adana'da 23 Haziran'da ağlayan 6 aylık bebeğinin ağzını ve burnunu kapatarak susturmak isterken ölümüne yol açtığı iddia edilen anne hakkında, ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açılmıştı.

Kaynak: AA