Başkan Tollu Vatandaşlarla Avgadıda Bayramlaştı
Haberler » Güncel » Başkan Tollu Vatandaşlarla Avgadıda Bayramlaştı - Haber

Başkan Tollu Vatandaşlarla Avgadıda Bayramlaştı

Erdemli Belediyesinin düzenlediği Ramazan Bayramı bayramlaşma programı Avgadı Yaylasında yapıldı.

Başkan Tollu Vatandaşlarla Avgadıda Bayramlaştı

Semazen gösterisi eşliğinde ilahi sanatçısı Hasan Dursun'un sahne aldığı program, Suriyeli Hafız Muhammed Cemal Şevke tarafından yapılan Kur-an-ı Kerim tilavetiyle sürdü. Programda konuşan Erdemli Belediye Başkanı , bayramlaşma programına teşrif ederek kendilerini şereflendiren tüm vatandaşlara teşekkürlerini sundu.

Avgadı Yaylasında bayramın üçüncü günü gerçekleşen bayramlaşma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı , Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP Mersin Milletvekili , MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu ile belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma programında Suriyeli Hafız Muhammed Cemal Şevke Kur'an ziyafeti verirken, ilahi sanatçısı Hasan Dursun' da seslendirdiği ilahilerle vatandaşları mest etti.

Vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayarak, birlik ve beraberlik çağrısı yapan Belediye Başkanı Tollu, "bayramlar bizleri birbirimize kenetleyen özel günlerdir. Bu manevi günlerin bereketinden azami derecede faydalanmanın yollarını aramalıyız. Bu amaçla düzenlediğimiz programımıza uzaktan yakından teşrif ederek bizleri şereflendiren herkese teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmasında hoşgörü ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine vurgu yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Ramazan ayında insanların hoşgörü, sevgi, saygıyı en üst düzeyde yaşadığını ve kardeşliğin iyice pekiştirildiği hatırlattı. Başkan Tollu sözlerini şöyle sürdürdü:"Ancak İslam coğrafyasında yaşanan çatışmalar bizleri gerçekten üzmektedir. Eğer İslam dünyası huzurlu olursa dünya da huzurlu olacaktır. Tarihe baktığımızda İslam ile şereflenen bölgelerde ayrımcılığın olmadığını, insanların insanca yaşadıklarını görürüz. Tarihteki bu güzellikleri yakalamak için el birliği, gönül birliği içerisinde olup, bu milleti en yükseğe taşıyacağız." Vatandaşların taleplerini karşılayan bir belediye konumunda olduklarını ifade ederek belediye hizmetlerine de değinen Başkan Tollu, "Birçok belediyenin çalışmakta güçlük çektiği dönemde bizler zor durumdaki belediyelerimize araç ve gereç yardımı yapabilecek konuma geldik. Geçen dönemde başlattığımız hizmet hamlelerimizi bu dönemde bütün Erdemli'ye yayıyoruz. Eksik kalan yollarımızın tamamı bu yaz bitirilecek. Köylerimiz kuruluşundan bu güne kadar ne hizmet aldıysa, sadece bir tek dönemde Allah'ın izniyle daha fazlasını yapacağımızın taahhüdünü veriyoruz. Erdemli Belediyesi'nin elinin değmediği bir tek sokağımız kalmayacak İnşallah" diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu yaptıkları kısa konuşmalarla vatandaşların bayramını tebrik etti.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler