Haberler

Girişimcilik Dünyasının Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki Merkezi "Startup Turkey" Şubat'ta...

20-22 Şubat tarihleri arasında Etohum'un altıncısını düzenleyeceği Startup Turkey organizasyonu, yalnızca Türkiye'nin değil, Silikon Vadisi uzmanları başta olmak üzere, yeni ekonomide isim yapmış, dünyanın önde gelen melek yatırımcılarını, iş adamlarını ve internet girişimcilerini ağırlayacak.

20-22 Şubat tarihleri arasında Etohum'un altıncısını düzenleyeceği Startup Turkey organizasyonu, yalnızca Türkiye'nin değil, Silikon Vadisi uzmanları başta olmak üzere, yeni ekonomide isim yapmış, dünyanın önde gelen melek yatırımcılarını, iş adamlarını ve internet girişimcilerini ağırlayacak.

Türkiye'nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum, sadece davetlilere açık olan 6. Startup Turkey organizasyonunu, 20-22 Şubat tarihleri arasında yine Antalya'da gerçekleştirecek.

Yazılım, mobil, oyun ve e-ticaret dünyasından 75 girişim ve 150 yatırımcının yanı sıra, Türkiye'de ve dünyada internet sektörüne yön veren isimlerin katılacağı etkinlikte, Yunanistan, Bulgaristan, Azerbaycan, Hindistan, Pakistan, Ürdün, UAE, Mısır, Ukrayna, Litvanya ve diğer bölge ülkelerden girişimciler yer alacak. Aynı zamanda yaklaşık bir yıllık zorlu bir Etohum maratonundan geçerek "2014'ün potansiyeli yüksek 15 girişimi" sıfatını kazanan azimli internet girişimcileri de etkinlikte boy gösterecek.

TechCrunch'ın Avrupa'daki girişimler için düzenlenen en iyi etkinlikler arasında gösterdiği Startup Turkey, etkinlik boyunca yatırımcılara ve risk sermaye şirketlerine yeni girişimlerin sunumlarını dinleme ve ilgilendikleri yatırımı belirleme fırsatı sunacak. Sektörün önde gelen isimleri ise, farklı konu başlıkları altında düzenlenecek panel ve konuşmalar aracılığıyla geçtiğimiz senenin gelişmelerini ve performanslarını değerlendirerek, önümüzdeki yıllarda deniz aşırı iş fırsatlarına dönüşebilecek iş modellerini yakından inceleme şansına sahip olacaklar.

Konuşmacılar

30 ülkeden 700 katılımcıya ev sahipliği yapacak olan etkinliğin merakla beklenen konuşmacıları arasında Türkiye'nin internete bakışını değiştiren girişimcilerinden Nevzat Aydın (Yemeksepeti), Sina Afra (Markafoni), Sedat Kapanoğlu (Ekşi Sözlük) ve Fatih İşbecer (Monitise) gibi isimlerin yanı sıra, Türkiye'nin önemli iş adamları ve yatırımcılarından Faruk Eczacıbaşı da bulunuyor.

6. Startup Turkey etkinliğinin kesinleşen diğer konuşmacıları ise şöyle: Marvin Liao - 500 Startups, Vitaly Golomb, Baris Aksoy - Intel Capital, Hakan Ertürk - Hazine Müsteşarlığı, Mustafa Say - Ilab, Cem Sertoglu - Earlybird Venture Capital, Joachim Behrendt - BIC Angel Investments, Hasan Aslanoba - Aslonaba Capital, Anu Vaidyanathan - Entrepreneur, Athlete, Pankaj Chaddah - Zomato.com, Nikos Drandakis - Taxibeat.com, Nicolas Brusson - Blablacar.com, Kalsoom Lakhani - Invest2Innovate, Abdul Malik Jaber - Menaapps, Elmira Bayrasli, Faruk Eczacıbaşı, M. Serdar Kuzuloğlu, Devrim Ziya Tavil - TEB, Prashant K. Gulati - The Smart Start Fund, Eze Vidra - Head of Google for Entrepreneurs Europe at Google, Mete Guney - Mastercard, Teruhide Sato - Netprice, Christer Asplund - Placeconsulting, Dirk Henke - Criteo, Toni Perämäki - Appcampus, Evren Üçok - Earlybird Venture Capital, Bastien Cadeac - Simile Venture, Soussan Audrey - Ventech, Dilyan Dimitrov - Eleven, Lubomir Lekov - Investor.bg, Val Babajov - Voivoda VC, Bora Savaş - Netprice, Teruhide Sato - Founder and CEO of Netprice, Shuhei Morofuji - SMS Limited Partnership Corporation, Koray Karataş - akakce, Ozan Sönmez - Kaust, Muhammad Chbib - Desado, Wissam Otaky - Markavip, Tuba Terekli - Flat6labs

Etohum 15 girişimleri

2 bin başvuru arasından başarıyla sıyrılarak 25 Ocak'ta düzenlenen "Etohum Girişimcilik Zirvesi"nde seçilen ve Startup Turkey'ye katılma hakkı kazanan 2014'ün en başarılı 15 girişimi ise şöyle: SambaPOS, SmartCloud.com.tr, Pratikchef, Giycem.com, TazeLezzetler, Govatra, Supportoad, LVX, Oruba, Mobidik.com, Guess About Me, Magicbook, Sharemyfare, Formhane ve Volt.

Kaynak: KurumsalHaber.com / Basın Bültenleri

Silikon Vadisi Kuzey Afrika Türkiye Basın Bültenleri Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title