Başhekimden hemşireye tepki çeken ceza! 500 kere "Ben salağım" yazdırdı

Başhekimden hemşireye tepki çeken ceza! 500 kere "Ben salağım" yazdırdı

Haberler.com - Haberler | Güncel

Antalya'da Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan, görev yerini terk eden nöbetçi hemşireye 500 kere, "Ben salağım servisimden başka servise gittim" yazdırdı. İl Sağlık Müdürlüğü, hemşireye bunu yapmasını söyleyen başhekim hakkında soruşturma başlattı.

Antalya'da bulunan Kumluca Devlet Hastanesi'nde skandal bir olay yaşandı. Başhekim Ayşegül Alkan, Sağlık Müdürlüğü yetkililerine hastaneyi gezdirirken başka bir hastaya yardıma giden nöbetçi hemşirenin yerinde olmadığını fark etti.

Alkan, bunun üzerine nöbetçi hemşireye "A4 kağıdına 500 kere 'Ben salağım servisimden başka servise gittim' yazacaksın" dedi.

Başhekimden hemşireye tepki çeken ceza! 500 kere 'Ben salağım' yazdırdı

500 KERE "BEN SALAĞIM SERVİSİMDEN BAŞKA SERVİSE GİTTİM" YAZDIRILDI

Söz konusu kararın karşısında şok olan sağlık emekçisinin, A4 kağıdına 500 kere istenilen cümleyi yazdığı ancak başhekimin talimatıyla evrakı kayıttan geçiremediği öne sürüldü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan sosyal medyada yankı uyandıran olay, birçok kullanıcı tarafından tepkiyle karşılandı. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, gelen tepkiler üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı.

Başhekimden hemşireye tepki çeken ceza! 500 kere 'Ben salağım' yazdırdı
Haber Yorumları (111)
MOUNTAİNEER: Aynı cezayı doktora verebilmis mi acaba. Hangi kitapta böyle bir anlayış var.
CANMEN: Olayda herkezin hatasi ve ihmali büyük. . . diger tarafta onlarin tümüde sanirim bezme noktasina geldiler. . . tümü icin anlayis ve olayida gülüp gecirmekte fayda var derim. . .
ŞEYDA: Hemşirelik mesleği yardımcı sağlık mesleği değildir, önce bunu bilelim bunun bılıncınde olması gereken öncelikle biz hemşireleriz aşağı değiliz. Başarılıyız, deneyimliyiz, birçok hekim in asıstanlıgını kıdemli hemşirelerxen de öğrenebıldıgı bir meslek gurubuyuz bu kadar net.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title