Başdanışman Kızılkaya 'Zeytin Dalı Harekatı'nı Değerlendirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Başdanışman Kızılkaya 'Zeytin Dalı Harekatı'nı Değerlendirdi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika
Başdanışman Kızılkaya 'Zeytin Dalı Harekatı'nı Değerlendirdi

Başbakan Başdanışmanı Muhsin Kızılkaya, “Benim gördüğüm, bütün dünyanın da şahit olduğu şey, Türkiye orayı işgal etmeye gitmiyor, tam tersine kendi sınırında güvenlik sağlamaya gidiyor” dedi.

Başbakan Başdanışmanı Muhsin Kızılkaya, "Benim gördüğüm, bütün dünyanın da şahit olduğu şey, Türkiye orayı işgal etmeye gitmiyor, tam tersine kendi sınırında güvenlik sağlamaya gidiyor" dedi.

Türkiye'nin Afrin bölgesine yönelik operasyonunu değerlendiren Başbakan Başdanışmanı Muhsin Kızılkaya, "Türkiye, Afrin operasyonuna mecbur kaldı. Çünkü sınırının 900 kilometrelik bir bölümünde, kendisine karşı 1984 yılında başlatıp bugüne kadar yürüttüğü bir kalkışmayı yöneten, bütün dünyanın terör örgütü olarak gördüğü Pkk, dünyada eşi benzeri olmayan bir yönetim biçimini kuruyor orada ve bu yönetimi kısa süre içinde Türkiye'ye de taşıyacağını ilan ediyordu. Yani PKK, 1984 yılında Şemdinli'de başlattığı savaşı, son yıllarda Suriye'ye taşımış, burada ABD ve diğer ülkelerin desteğiyle daha organize, daha kitlesel bir şekilde Türkiye'ye karşı yürütüyordu. En son, ABD'nin onlarla birlikte 30 bin kişilik bir ordu kurmaya çalıştıklarını söylemesi bardağı taşıran son damla oldu. Türkiye harekete geçti. Benim gördüğüm, bütün dünyanın da şahit olduğu şey, Türkiye orayı işgal etmeye gitmiyor, tam tersine kendi sınırında güvenlik sağlamaya gidiyor. Türkiye orada kısa sürede amacına ulaşırsa eğer, Suriye'deki Kürt toplumu da demokratikleşecek, en azından PKK/PYD'nin yerinden yurdundan kovup Irak'a sürdüğü Suriyeli muhalif Kürtler de asıl yurtlarına geri dönecek" dedi. - HAKKARİ

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title