Barzani, Allavi ile Görüştü

Barzani, Allavi ile Görüştü

Irak’ta gerçekleştirilen genel seçimlerde 21 sandalye kazanan el-Vataniye İttifakı Başkanı İyad Allavi, Erbil’de Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani ile görüştü.

Barzani, Allavi ile Görüştü

Irak'ta gerçekleştirilen genel seçimlerde 21 sandalye kazanan el-Vataniye İttifakı Başkanı İyad Allavi, Erbil'de Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani ile görüştü.

Irak'ta geçen hafta gerçekleştirilen genel seçimlerde 21 sandalye kazanan el-Vataniye İttifakı Başkanı İyad Allavi, KDP Başkanı Mesut Barzani ile bir araya geldi. (KDP Basın Ofisi'nden yapılan açıklamada, "Barzani, el-Vataniye İttifakı Başkanı İyad Allavi ile seçim sonuçları, sonrası aşama, siyasi denklemler ve Erbil ile Bağdat ilişkileri üzerine bir görüşme gerçekleştirdi" ifadeleri kullanıldı.

Sabah ilan edilen seçim sonuçlarına göre Mesut Barzani Başkanlığındaki KDP 25 sandalye ile birinci, eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin partisi Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) 17 sandalye ile 2. sırada geldi. KDP Başkanı ve IKBY eski Başkanı Mesut Barzani seçim sonuçlarının açıklanması ardından yayınladığı bildiride Erbil ile Bağdat arasındaki ilişkilerin yeniden gözden geçirilmesi konusunda çağrıda bulunmuştu. - ERBİL