Mesut Barzani Haberleri

Mesut Barzani haber, Mesut Barzani son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mesut Barzani - 16.02.2021
Barzani liderliğindeki KDP, Erbil'e düzenlenen saldırıda Haşdi Şabi'yi suçladı
Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokratik Partisi (KDP), Erbil'e dün düzenlenen roketli saldırıdan Haşdi Şabi çatısı altındaki bir grubu sorumlu tuttu.
Mesut Barzani - 11.02.2021
Son dakika: Barzani liderliğindeki KDP: PKK sürekli kaçış halinde
Gelen son dakika haberine göre Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokratik Partisi, terör örgütü PKK'nın daima kaçış halinde olduğunu bildirdi.
Mesut Barzani - 11.02.2021
Irak'taki Ezidiler PKK'nın bölgeden çıkarılmasını da öngören Sincar Anlaşması'nın uygulanmasını istedi
Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile bir araya gelen Ezidi heyeti, terör örgütü PKK'nın Sincar'dan çıkarılmasını da içeren güvenlik anlaşmasının ivedilikle uygulamaya konulması çağrısında bulundu.
Mesut Barzani - 03.02.2021
Peşmerge'nin Kerkük'e ilerlemesine Türkmen ve Arap milletvekillerinden tepki geldi
IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin Haziran 2017'de gayrimeşru referanduma gideceklerini ve buna Kerkük'ün de dahil edildiğini duyurmasıyla gerginlik yaşanmıştı.
Mesut Barzani - 25.01.2021
Sincar operasyonu ne kadar yakın?
Konjonktürel uygunluk Bu ziyaretten sonra Türkiye'nin Erbil ve Bağdat'ı Sincar'daki PKK varlığının bitirilmesi konusunda daha yoğun bir şekilde destekleyeceği ve bölgeye yönelik operasyonlarını artırarak sahada sonuç alıcı politikalara zorlayacağı tahmin edilebilir. Ortak operasyon konusunda özellikle Bağdat'tan daha çok istihbari katkı alınması ihtimal dahilinde. Fakat neredeyse 600 köyü PKK işgali altında bulunan IKBY'nin, kendisi için her geçen gün daha büyük bir tehdide dönüşen PKK'ya karşı Ankara ile daha yakın temasta olacağı anlaşılıyor. Özellikle ziyaret esnasında ilk kez Türkiye'nin bir genelkurmay başkanının, eski IKBY Başkanı ve KDP lideri Mesut Barzani'nin babası Mustafa Barzani'nin fotoğrafının önünde ve IKBY bayrağının bulunduğu bir ortamda görüntü vermesi, TSK'nın geleneksel tutumuna aykırı bir görüntü olarak yorumlandığı gibi, bu durum IKBY ile PKK karşıtlığında gelinen ortaklığın seviyesini ve bu ortaklığın öncelediğini de gösteriyor.
Mesut Barzani - 20.01.2021
Bakan Akar, Irak ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Önümüzdeki dönemde uygun mekanizmaları kurmak suretiyle Türkiye-Irak, Türkiye-Erbil arasındaki iş birliği terörle mücadele konusunda çok önemli birtakım gelişmelere sebep olabilecek.
Mesut Barzani - 19.01.2021
IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve Bakan Akar, görüşmelerinde "Sincar anlaşması"na vurgu yaptı
Eski IKBY Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesut Barzani ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bakan Akar ile görüşmesinde Irak, IKBY ve Türkiye arasında devam eden iş birliğinin ele alındığını ve bu ilişkinin daha da güçlendirilmesinin öneminin vurgulandığını belirtti.
Mesut Barzani - 19.01.2021
Bakan Akar'dan Erbil ziyareti
MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani ile eski IKBY Başkanı ve KDP lideri Mesud Barzani ile ayrı ayrı görüştü.
Mesut Barzani - 19.01.2021
Milli Savunma Bakanı Akar Erbil'de
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, eski IKBY Başkanı ve KDP lideri Mesud Barzani ile ayrı ayrı görüştü.
Mesut Barzani - 19.01.2021
Son dakika haberleri! Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, eski IKBY Başkanı ve KDP lideri Mesud Barzani ile ayrı ayrı görüştü.
Son dakika haber... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, eski IKBY Başkanı ve KDP lideri Mesud Barzani ile ayrı ayrı görüştü.
Mesut Barzani - 23.12.2020
Son dakika haberleri | IKBY'den, YPG/PKK'nın Peşmergeye saldırısı sonrası ABD'den Suriye sınırına güç konuşlandırması talebi
Son dakika gelişmesine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), terör örgütü YPG/PKK'nın 15 Aralık'ta Suriye sınırı üzerinden Peşmerge güçlerine saldırısı sonrası, ABD'den Suriye sınırına güç konuşlandırması talebinde bulundu.
Mesut Barzani - 22.12.2020
Son Dakika | Pompeo ile IKBY Başbakanı Barzani bölgesel güvenlik meselelerini görüştü
Son dakika haberi... ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani arasındaki telefon görüşmesinde Irak'ın bütçe meselesi ve bölgesel güvenlik konuları ele alındı.
Mesut Barzani - 21.12.2020
IKBY'den uluslararası koalisyona "Yasa dışı güçlerin Sincar'dan çekilmesi gerek" mesajı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerine, terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesinden çekilmesi gerektiğini bildirdi.
Mesut Barzani - 19.12.2020
IKBY Peşmerge Bakan Yardımcısı, terör örgütü PKK'nın Sincar'ı işgal ettiğini söyledi
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakan Yardımcısı Serbest Lezgin, terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesini işgal ettiğini ve Irak'ta bazı grupların PKK ile iş birliği içinde olduğunu söyledi.
Mesut Barzani - 16.12.2020
IKBY Başbakanı Barzani: "Yabancı ülkelerin yardımlarının IKBY topraklarına saldırmak için kullanılması önlenmeli"
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, terör örgütü YPG/PKK'nın IKBY'ye bağlı Peşmerge güçlerine düzenlediği saldırıyı en şiddetli şekilde kınadığını belirtti.
Mesut Barzani - 15.12.2020
YPG/PKK'lı teröristler, Haseke'de muhalif parti ofislerine saldırıyor
Ekim 2014'te eski IKBY Başkanı Mesut Barzani liderliğinde Duhok kentinde düzenlenen toplantıda, Suriye'nin kuzeyindeki Kürt siyasi oluşumlarının ortak hareket etmelerini öngören "Duhok Anlaşması" imzalanmıştı.
Mesut Barzani - 15.12.2020
Son dakika... İngiltere'nin Erbil Başkonsolosu Thornton: "PKK, IKBY'de bulunmaması gereken bir terör örgütüdür"
Edinilen son dakika gelişmesine göre İngiltere'nin Erbil Başkonsolosu James Thornton, Irak'ın Duhok vilayetinde terör örgütü PKK ile çatışmada hayatını kaybeden Peşmerge için başsağlığı dileyerek, "PKK, IKBY'de (Irak Kürt Bölgesel Yönetimi) bulunmaması gereken bir terör örgütüdür.
Mesut Barzani - 15.12.2020
Sözde SDG Komutanı Şahin, IKBY'deki gerilimde PKK'yı sahiplendi
Terör örgütü YPG/PKK güdümündeki SDG'nin sözde Genel Komutanı "Mazlum Abdi" kod adlı Ferhat Abdi Şahin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ni (IKBY) istikrarsızlaştırmaya çalışan PKK'ya destek verdi.
Mesut Barzani - 15.12.2020
Son dakika haberi... Süleymaniye'deki hükümet karşıtı protestolar nasıl okunmalı?
Son dakika gündem haberi: Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Süleymaniye kentinde memur maaşlarının gecikmesi nedeniyle 2 Aralık'ta başlayan ve Halepçe'ye de yayılan hükümet karşıtı barışçıl gösterilerin siyasi parti ve resmi binaların ateşe verildiği şiddet eylemlerine dönüşmesi, halkın IKBY yönetiminden uzun...
Mesut Barzani - 14.12.2020
Son dakika haberleri! Barzani Suriye'deki SDG'nin PKK etkisinden çıkarılmasını istedi
Edinilen son dakika gelişmesine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde silahlandırdığı SDG'ye yapılan askeri yardımlardan artık terör örgütü PKK/YPG'nin faydalanmaması ve SDG'nin örgütün etkisinden çıkarılması gerektiğini söyledi.
Mesut Barzani - 11.12.2020
Irak Başbakanı Kazımi: "IKBY'deki halkımızın taleplerine cevap vermek için ciddiyetle çalışacağız"
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) halkın taleplerine cevap vermek için ciddiyetle çalışacaklarını belirtti.
Mesut Barzani - 10.12.2020
Son dakika gündem: Irak'ın Süleymaniye vilayetindeki gösterilerde 1 gösterici hayatını kaybetti
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) yerel medyada ise söz konusu kişilerin Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Parti (KDP) binasını basmak istediği yönünde haberler yer aldı.
Mesut Barzani - 09.12.2020
Son dakika... IKBY Başbakanı, Süleymaniye'deki şiddet olaylarında terör örgütü PKK mensuplarının bulunduğunu ima etti
Gelen son dakika haberlerine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesinden çekilmediğini belirtti, ayrıca Süleymaniye'deki hükümet karşıtı gösterilerde de PKK mensuplarının yer aldığı imasında bulundu.
Mesut Barzani - 09.12.2020
IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, Süleymaniye'deki gösterilerde şiddete başvuranların terör örgütü PKK mensubu olduğu imasında bulundu.
IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, Süleymaniye'deki gösterilerde şiddete başvuranların terör örgütü PKK mensubu olduğu imasında bulundu.
Mesut Barzani - 08.12.2020
Yekgirtu lideri Bahaddin: "IKBY'deki parti binaları, halkın bir damla kanı kadar önemli değil"
Irak'taki Kürdistan İslami Birlik Partisi (Yekgirtu) lideri Salahaddin Bahaddin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) hükümetinin protesto edildiği Süleymaniye ve Halepçe'deki gösterilerde yaşanan can kaybına ilişkin, "IKBY'deki tüm siyasi partilerin binaları, halkın bir damla kanı kadar önemli değil.
Mesut Barzani - 08.12.2020
Son dakika haberleri: Irak'ın Süleymaniye kentindeki gösterilerde 1'i çocuk 2 kişi öldü
Halepçe'de KDP binası ateşe verildi Irak'ta gösterilerin alevlendiği bir diğer vilayet ise Halepçe oldu. Halepçe'nin Taze Mahallesi'nde toplanan göstericiler Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi'ne (KDP) ait binayı ateşe verdi.
Mesut Barzani - 08.12.2020
Son dakika... IKBY'deki protestolarda ölü sayısı 2'ye yükseldi
Son dakika 3. sayfa haberi: Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Süleymaniye kentinde ekonomik krize yönelik protestolarda meydana gelen şiddet olayları sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 2, yaralıların sayısı ise 8 olarak açıklandı.
Mesut Barzani - 08.12.2020
Son dakika haber! Irak'ın Süleymaniye kentindeki gösterilerde 15 kişi yaralandı
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre göstericiler, Piremegrun nahiyesinde Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi'ne (KDP) ait binaya saldırarak, ateşe vermek istedi.
Mesut Barzani - 07.12.2020
Irak'ın Süleymaniye kentindeki protestolarda ölü sayısı 2'ye yükseldi
Irak'ın Süleymaniye kentinde maaş ödemelerindeki gecikmelerin protesto edildiği gösterilerde açılan ateş sonucu ölenlerin sayısının 2'ye yükseldiği belirtildi.
Mesut Barzani - 07.12.2020
PKK'nın Suriye'nin kuzeyindeki çekilme taktiği Sincar'da tekrar eder mi?
???????-PKK'nın Sincar'dan çıkartılması süreci Terör örgütü DEAŞ'ın Ağustos 2014'te Sincar'a saldırısını bahane ederek bölgeye konuşlanan PKK, IKBY Peşmergelerinin DEAŞ karşısında bölge halkı "Ezidileri terk ettiğini" ve hatta Eski IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin partisi Kürdistan Demokrat Partisi'nin (KDP) "DEAŞ'la iş birliği yaptığını" iddia ediyor.
Mesut Barzani - 27.11.2020
PKK, Sincar'ın yeniden inşasına ve halkın geri dönüşüne engel olmayı sürdürüyor
Irak'ta Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Mart 2017'de paylaştığı bir veride, PKK'nın Duhok'ta 304, Erbil'de 177, Süleymaniye'de 34 olmak üzere toplam 515 köyü işgal ettiğini bildirmişti.
Mesut Barzani - 19.11.2020
Son dakika haber: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, IKBY Başkanı Barzani'yle telefonda görüştü
Son dakika gelişmesine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani'yle telefonda görüştü.
Mesut Barzani - 19.11.2020
Irak'ta petrol gelirlerindeki anlaşmazlık Bağdat ile Erbil arasında ipleri koparır mı?
Eski IKBY Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesut Barzani, 12 Kasım'da yaptığı açıklamada, söz konusu yasanın IKBY hükümetine baskı amacı taşıdığını söyleyerek, "Kürt halkının sırtından hançerlendiğini ve bütçenin bir tehdit kartı olarak kullanıldığını" ifade etti.
Mesut Barzani - 15.11.2020
IKBY Başkanı Barzani'den Bağdat'a "750 milyon dolar bütçe karşılığında petrol" çağrısı
Eski IKBY Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesut Barzani de partisinin resmi internet sitesinden 12 Kasım'da yaptığı açıklamasında, söz konusu yasanın IKBY hükümetine baskı amacı taşıdığını belirtmişti.
Mesut Barzani - 14.11.2020
Son dakika haber: Irak Cumhurbaşkanı Salih'ten, hükümete "IKBY'deki memur maaşlarını ödeme" çağrısı
Eski IKBY Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesut Barzani ise partisinin resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamasında, söz konusu yasanın IKBY hükümetine baskı amacı taşıdığını söylemişti.
Mesut Barzani - 12.11.2020
IKBY Başbakanı, ABD Enerji Bakanı'yla enerji ve yatırım konularını görüştü
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, ABD Enerji Bakanı Dan Brouillette ile enerji ve yatırım konularını ele aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mesut Barzani Haberleri | Mesut Barzani Kimdir - Haberler - Mesut Barzani haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mesut Barzani kimdir, hayatı ve biyografisi. Barzani liderliğindeki KDP, Erbil'e düzenlenen saldırıda Haşdi Şabi'yi suçladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 13:09:08. #1.15#
title