Mesut Barzani Haberleri

Mesut Barzani haber, Mesut Barzani son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mesut Barzani - 28.10.2020
Son dakika haberleri: Barzani'nin partisi KDP: "PKK, IKBY halkı için tehlike oluşturuyor"
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Sözcüsü Kifah Mahmut yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütü PKK'nın IKBY vatandaşları için bir tehdit oluşturduğunu belirtti.
Mesut Barzani - 17.10.2020
IKBY'den Bağdat'taki KDP binasına saldırıya tepkiler
Siyasi parti liderleri ve Meclis Başkan Yardımcısı'ndan tepkiler KDP Başkanı Mesut Barzani, partisinin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, söz konusu saldırıyı düzenleyenlerin bedelini ödeyeceğini ifade etti.
Mesut Barzani - 12.10.2020
Son dakika haberleri... Erbil ve Bağdat yönetimlerinden "Sincar anlaşmasına destek" vurgusu
Edinilen son dakika haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) temsilcileri ve Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih'in Erbil'deki görüşmesinde, yaklaşan seçimler ve Bağdat-Erbil ilişkileri ele alınırken "Sincar anlaşmasına destek" vurgusu öne çıktı.
Mesut Barzani - 9.10.2020
Son dakika: IKBY Başbakanı: "Bağdat ve Erbil, Sincar'da birlikte çalışmak üzere anlaştı"
Son dakika gündem haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, "Bağdat ve Erbil, Sincar'da güvenlik, yönetim ve hizmet sunumu ile ilgili tüm sorunları anlaşma şartları altında çözmek için birlikte çalışmak üzere anlaştı.
Mesut Barzani - 9.10.2020
Son dakika haber | IKBY Başbakanı, ABD Enerji Bakanı'yla "petrol ve gaz fırsatlarını" görüştü
Son dakika haberi... Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, ABD Enerji Bakanı Dan Brouillette ile yaptığı telefon görüşmesinde "bölgedeki petrol ve gaz fırsatlarını" ele aldı.
Mesut Barzani - 5.10.2020
Son dakika haberi... IKBY Başbakanı Barzani: "Hükümetin rezervde hiç parası bulunmuyor, Bağdat'a güveniyoruz"
Son dakika haberlerine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, hükümetin 28,4 milyar dolar borcu olduğunu belirterek, "Hükümetin rezervde hiç parası bulunmuyor, Bağdat'a güveniyoruz.
Mesut Barzani - 1.10.2020
Son dakika haber | IKBY Başkanı Barzani'den "Erbil Havalimanı'na saldıran Irak düşmanlarına karşı birleşilmesi" çağrısı
Son dakika habere göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, dün Erbil Havalimanı'na füze saldırısı düzenleyenlerin "Irak'ın düşmanı" olduğunu belirterek, ülkedeki tüm güçlerin bunlara karşı birleşmesi gerektiğini ifade etti.
Mesut Barzani - 1.10.2020
IKBY Başbakanı Barzani: "Saldırı karşılıksız kalmayacak"
Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Erbil Uluslararası Havalimanı yakınlarından gerçekleştirilen saldırıya yönelik yaptığı açıklamada saldırının karşılıksız kalmayacağını ifade etti.
Mesut Barzani - 1.10.2020
Barzani Haşdi Şabi'nin Erbil Havalimanı'na saldırısını kınadı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Haşdi Şabi'nin ABD askerlerinin konuşlu olduğu Erbil Havalimanı'na düzenlediği füze saldırısını kınadı.
Mesut Barzani - 29.9.2020
IKBY Başkanı, Irak Başbakanı'nı diplomatik misyonların korunmasında desteklediğini bildirdi
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi'nin ülkedeki diplomatik misyonların korunması için attığı adımları desteklediğini açıkladı.
Mesut Barzani - 25.9.2020
IKBY bağımsızlık referandumunun üçüncü yılında ne kazandı, ne kaybetti?
Bağımsızlık referandumunun iç politikada araçsallaştırıldığı eleştirisi İşgal sonrası Irak'ın hızla kalkınan, zenginleşen ve en istikrarlı bölgesi olarak öne çıkan IKBY, 2014'te Bağdat'tan bağımsız petrol ihraç etmesi nedeniyle, dönemin Başbakanı Nuri Kemal el-Maliki'nin Erbil'in yüzde 17'lik anayasal bütçesini kesmesi ve memur maaşlarını ödememesi sonrası ekonomik krize girdi. Bağdat'la yaşadığı bütçe ve petrol gelirleri anlaşmazlıklarına ek olarak, petrol fiyatlarının ciddi oranda düşmesi, Irak'ın üçte birini ele geçirerek Erbil'e 45 km yaklaşan DEAŞ'la mücadeleye harcanan bütçe, göçmenler ve yerlerinden olan kişilerin getirdiği yük nedeniyle ekonomik krizin daha da derinleşmesi, IKBY'de halkın geniş çaplı protestolarına yol açtı. 2015'te dönemin IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin görev süresinin uzatılmasına karşı çıkan siyasi partilerle Barzani'nin liderlik ettiği Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) arasındaki gerginlikler ve memur maaşlarının ödenmemesi sonrası, Süleymaniye'de başlayan protestolarda KDP büroları yakıldı, çok sayıda kişi hayatını kaybetti ve yaralandı.
Mesut Barzani - 22.9.2020
IKBY Başbakanı Barzani'den "Kerkük Araplaştırılıyor" iddiası
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, "Kerkük'ün demografisinin sistematik şekilde değiştirilerek Araplaştırıldığını" iddia etti.
Mesut Barzani - 22.9.2020
Son dakika! IKBY, ABD'nin Suriye'deki YPG/PKK-ENKS görüşmelerinden memnun olduğunu duyurdu
ENKS-YPG/PKK müzakereleri Ekim 2014'de eski IKBY Başkanı Mesut Barzani liderliğinde Duhok kentinde düzenlenen toplantıda, Suriye'nin kuzeyindeki Kürt siyasi oluşumlarının ortak hareket etmelerini öngören "Duhok Anlaşması" imzalanmıştı.
Mesut Barzani - 15.9.2020
Macron, Türkiye karşıtlığını Irak siyasetine taşımaya çalışıyor
Kazımi'nin, IKBY'nin tüm vilayetlerinde gerçekleştirdiği temasları sırasında bölgenin iki önemli partisi Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve KYB yetkilileriyle yaptığı görüşmeler ise Bağdat-Erbil arasındaki anlaşmazlıkların çözümü açısından somut çıktılar sağlamasa da hem sembolik hem de sorunların çözümünde önemli bir niyet beyanı olarak dikkati çekti. Erbil'de KDP Başkanı Mesut Barzani, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile görüşen Kazımi'nin, "Merkezi yönetim ile bölgesel yönetimin arasında entegrasyon olması önemli.
Mesut Barzani - 10.9.2020
Irak Başbakanı Kazımi: "Irak'ın egemenliğini ihmal etme lüksümüz yok"
Mustafa Kazımi, sabah saatlerinde Erbil'e giderek temaslara başlamıştı. Iraklı Başbakanın ilk durağı Kürdistan Demokrat Partisi (KPD) Başkanı Mesut Barzani olmuştu.
Mesut Barzani - 10.9.2020
Son dakika haberleri... Irak Başbakanı: "IKBY, Irak'ın önemli ve ayrılmaz bir parçası"
Irak Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre Kazımi, Kürt yetkililerle görüşmek üzere Erbil kentine gitti. Erbil Havalimanı'nda Kazımi'yi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani karşıladı. Kazımi, daha sonra Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani ile bir araya gelerek, ülkenin karşı karşıya kaldığı tehlikeleri atlatmak için birlikte hareket etme ve gelecek yıl haziran ayında yapılması planlanan erken seçimi değerlendirdi.
Mesut Barzani - 8.9.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kongolu mevkidaşıyla ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz konusunda, Yunanistan'ın, sahada ve masada üstünlük sağlayamadığı ve psikolojik üstünlüğü de kaybettiği için, sürekli agresif tutum sergilediğini bildirdi.
Mesut Barzani - 6.9.2020
Mesut Barzani'nin partisinden terör örgütü PKK'ya sert tepki
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesut Barzani başkanlığındaki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) bölücü terör örgütü PKK'nın son dönemdeki eleştirilerine sert tepki göstererek, "Dünyada kölelik sona erdi ama PKK'da hala kölelik devam ediyor" dedi.
Mesut Barzani - 4.9.2020
Son Dakika | Türkiye'deki Ezidi kardeşler, 6 yıl sonra Irak'taki yakınlarına kavuştu
Gelen son dakika haberine göre Terör örgütü DEAŞ tarafından 2014'te kaçırılıp daha sonra Türkiye'de bir yetimhanede bulunan 2 Ezidi kardeş, Irak'taki yakınlarına kavuştu.
Mesut Barzani - 4.9.2020
GÜNDEM / 4 Eylül 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek, Ankara-Niğde Otoyolu Açılış Töreni'ne katılacak.
Mesut Barzani - 3.9.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 4 Eylül 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek, Ankara-Niğde Otoyolu Açılış Törenine katılacak.
Mesut Barzani - 2.9.2020
Son dakika! IKBY Başkanı Barzani, Bağdat'ta Macron ile görüştü
Son dakika haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, başkent Bağdat'ta Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü.
Mesut Barzani - 2.9.2020
Son dakika haberleri! Irak Başbakanı Kazımi, Macron'la "nükleer santral" projesini görüştü
Son dakika haberine göre Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile ülkesinin elektrik sıkıntısını ortadan kaldıracak nükleer santral projesini ele aldıklarını söyledi.
Mesut Barzani - 2.9.2020
Son dakika haberi: Macron, dış müdahalelerin Irak'ı zayıflatabileceğini söyledi
Son dakika gündem haberi... Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, resmi ziyaret için geldiği başkent Bağdat'ta, Irak'ın önünde terör ve dış müdahaleler olmak üzere iki önemli zorluğun bulunduğunu söyledi.
Mesut Barzani - 2.9.2020
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Bağdat'ta
Lübnan'daki temaslarını tamamlayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, sabah saatlerinde Irak'ın başkenti Bağdat'a ulaştı.
Mesut Barzani - 1.9.2020
Barzani, Macron ile Bağdat'ta görüşecek
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani'nin yarın Irak'ı ziyaret edecek olan Fransa Cumhurbaşkanı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Bağdat'a görüşeceği bildirildi.
Mesut Barzani - 27.8.2020
Fransa Savunma Bakanı Parly Erbil'de
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, Irak ziyareti sonrası Erbil'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.
Mesut Barzani - 27.8.2020
Fransa Dışişleri Bakanı Parly, IKBY Başkanı Barzani ile görüştü
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, ülkesi ile Irak'ın ortak düşmanının terör örgütü DEAŞ olduğunu belirterek, 6 yıldır örgüte karşı mücadele edildiğini ve bu konuda peşmergeyi desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
Mesut Barzani - 17.8.2020
Son dakika haberleri... IKBY: Bağdat, Erbil'e aylık yaklaşık 266 milyon dolar bütçe gönderecek
Son dakika haberleri... Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Bağdat yönetiminin aylık yaklaşık 266 milyon dolarlık bütçe göndermeyi kabul ettiğini açıkladı.
Mesut Barzani - 14.8.2020
Son dakika haberi! Terör örgütü PKK, hain saldırılarıyla 36 yıldır kan döküyor
Son dakika haberi... Türkiye'deki ilk silahlı saldırıyı 15 Ağustos 1984'te gerçekleştiren bölücü terör örgütü PKK, 36 yıldır yurt içinde ve yurt dışında yaptığı katliamlarla hafızalara kazındı.
Mesut Barzani - 13.8.2020
Son dakika haber | Erbil ve Bağdat arasındaki bütçe anlaşmazlığı devam ediyor
Son dakika habere göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), Irak merkezi hükümetini memur maaşları için 3 aydan uzun süre ödeme yapmamakla suçlarken, Bağdat ise IKBY'ye yasal sorumluluklarını yerine getirme ve ivedi bir şekilde müzakere masasına dönme çağrısı yaptı.
Mesut Barzani - 11.8.2020
Son dakika haberleri | Terör örgütü PKK'nın açtığı ateş sonucu Erbil'de bir çoban ağır yaralandı
Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisinin resmi internet sitesine konuşan Erbil'in Soran İlçesi Kaymakamı Kurmanç İzzet, PKK'nın, sınır güvenliğini sağlamak ve köylüleri korumak için Sidekan beldesi yakınlarında kontrol noktası kurmak isteyen Irak sınır muhafızlarına ateş açtığını ifade etti.
Mesut Barzani - 9.8.2020
Irak'ta bir gazetecinin silahlı kişilerce darbedildiği iddiası
Menmi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kendisini darbedenlerin, Mesut Barzani'nin liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisine (KDP) bağlı istihbarat servisi "Güvenlik Ajansı"ndan olduğunu savundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mesut Barzani Haberleri | Mesut Barzani Kimdir - Haberler - Mesut Barzani haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mesut Barzani kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri: Barzani'nin partisi KDP: PKK, IKBY halkı için tehlike oluşturuyo
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 21:08:29. #1.15#
title