Bartın'da 10 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi, 5 mahalle karantinada

Bartın'da 10 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi, 5 mahalle karantinada

İhlas Haber Ajansı / BÜLENT BOSTANCI - Haberler | Sağlık

Bartın'a şehir dışından gelen bir kişinin mutasyonlu virüsü yaymasından dolayı 5 mahalle karantina altına alındı. Yapılan filyasyon çalışmalarında 10 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi.

İstanbul'dan Bartın'a gelen bir kişide mutasyonlu virüs tespit edildi. Yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda toplam 10 kişide mutasyonlu virüs tespit edilirken 5 mahalle karantina altına alındı.

5 MAHALLEDE KARANTİNA BAŞLADI

Ulus İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında alınan karar kapsamında Hisar Köyü Değirmenyanı mahallesi, Hocaoğlu, Alikadıoğlu, Hacıkadıoğlu ve Müyesseroğlu mahalleleri ikinci bir karara kadar karantina altına alındı.

Bartın'da 10 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi, 5 mahalle karantinada

"TEMEL İHTİYAÇLARI EKİPLER KARŞILAYACAK"

Ulus İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisince yapılan açıklamada, "Yapılan incelemeler ve filyasyon çalışmaları sonucunda ilçemiz Hisar Köyü Değirmenyanı mahallesi Göldüzü mevkiinde COVID-19 varyantı taşıyan hastaların ve temaslılarının çoğalması nedeniyle, vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmesini engellemek amacıyla Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27. ve 72. maddeleri kapsamında 28.02.2021 tarih ve saat 20: 00 itibariyle Hisar Köyü Değirmenyanı Mahallesinin girişinden itibaren Hocaoğlu, Alikadıoğlu, Hacıkadıoğlu ve Müyesseroğlu mahalleleri ikinci bir karara kadar karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir. Karantinada bulunan vatandaşların temel ihtiyaçları Vefa Destek Ekipleri tarafından giderilecektir." denildi.

Bartın'da 10 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi, 5 mahalle karantinada

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / BÜLENT BOSTANCI

Haber Yorumları (3)
BARTIN SEVDALISI: Kurban olurum 74 plakana
NÖB. SAĞLIK BAKANI: Mutant virüsü ülkemizde çokça görmekteyiz. İstanbul başı çekmektedir. Şuan kendini gizlemekte ve bilinçsiz bir şekilde bizlerle dolaşmaktadır. Sinsi bir hastalık olduğu unutulmamalıdır. ''''CORONA VİRÜS ALACAĞIMIZ TEDBİRLERDEN DAHA GÜÇLÜ DEĞİLDİR''''
KORKMA NASIL OLSA BULAŞACAK DENİYOR: Yok onda bir şey İstanbul da her türlü mutasyona uğramış virüs kol geziyor da kimsenin umurun da olmuyor. . . . . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title