Baran Çelik Haberleri

Baran Çelik haber, Baran Çelik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Baran Çelik - 07.01.2021
Otomotiv sektörü 2020'yi 25,5 milyar dolar ihracatla kapattı
"2020'de 15'inci şampiyonluğumuza ulaşmayı başardık" Açıklamada görüşlerine yer verilen OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, 2020'nin Türkiye ve dünya için zor bir yıl olduğunu vurguladı.
Baran Çelik - 06.01.2021
Uludağ İhracatçı Birlikleri, 2020'yi 26,8 milyar dolar ihracatla kapattı
"UİB ihracatından en büyük payı AB ülkeleri aldı" Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen UİB Koordinatör Başkanı Baran Çelik, ihracatçı sektörlerin Kovid-19 salgını nedeniyle hiç beklemediği bir sınavdan geçtiğini belirtti.
Baran Çelik - 29.12.2020
Otomotiv ihracatçıları Birleşik Krallık'la "serbest ticaretten" memnun
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği (OİB) Başkanı Baran Çelik, Birleşik Krallık'la imzalanacak serbest ticaret anlaşmasına (STA) ilişkin, "Sektör için güzel bir sürpriz oldu.
Baran Çelik - 13.12.2020
Sanal ortamdaki "Auto Expo Türkiye 2020 Fuarı"nda 944 ikili iş görüşmesi yapıldı
"Sanal ticaret heyetleri çalışmalarımıza devam edeceğiz" Açıklamada görüşlerine yer verilen OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, üç boyutlu dijital otomotiv fuarını başarıyla tamamlamaktan mutlu olduklarını bildirdi.
Baran Çelik - 08.12.2020
TİM Başkanı Gülle: "Otomotiv sektörü salgın öncesi ihracat rakamlarını yakaladı"
Fuarın açılışı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TİM Başkanı İsmail Gülle ve OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik tarafından yapıldı.
Baran Çelik - 04.11.2020
Otomotiv sektörü, ekim ayı ihracatını AB ülkelerine yüzde 6 artırdı
Geçen ay AB ülkelerine ihracat yüzde 6 artışla 2 milyar 278 milyon dolar olurken, AB ülkelerinin toplam ihracattan aldığı payın yüzde 78,1 olduğu belirlendi. Orta Doğu ülkelerine ise yüzde 9 ihracat artışı kaydedildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, ekim ihracatının, aylık bazda bugüne kadar ulaşılan en yüksek üçüncü değer olduğunu bildirdi.
Baran Çelik - 03.11.2020
Uludağ İhracatçı Birliklerinden ekim ayında 3,1 milyar dolarlık ihracat
Açıklamada görüşlerine yer verilen UİB Koordinatör Başkanı Baran Çelik, geçen ay itibarıyla ülke genelinde Ekim 2019'a kıyasla yüzde 5,6 artan ihracatın, UİB bünyesindeki 5 birlikte ortalama yüzde 6,3 artış gösterdiğini vurguladı.
Baran Çelik - 27.10.2020
Son dakika haberleri... OİB Başkanı Baran Çelik: "Kovid-19 sürecinde elektrikli araçlara talep artacak"
Edinilen son dakika haberine göre Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinin özellikle gelişmiş ülkelerde elektrikli araçlara talebi artıracağını söyledi.
Baran Çelik - 21.10.2020
OİB, Almanya'ya Dijital Sektörel Ticaret Heyeti programı düzenledi
Pekcan, pandemi sürecini en az hasarla atlatmak için yoğun çaba içinde olduklarını belirterek, şunları kaydetti: "Dış ticaretimizde güçlü toparlanmalar görüyoruz. Türkiye her şeye rağmen belli bir direnç ve hedefleri doğrultusunda yoluna devam etmektedir ve bu yolda ihracatçılara önemli sorumluluklar düşmektedir. İhracatçılarımızın gayretleri son derece önemlidir." "Programa, 25'i Türk, 50'si Alman olmak üzere toplam 75 firma katılıyor" Almanya'ya Dijital Sektörel Ticaret Heyeti programının açılış konuşmasını yapan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik de Türk otomotiv sektörünün ihracattaki tek koordinatör kuruluşu olan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin (OİB), pandemi sürecinde yavaşlayan ihracatı canlandırmak amacıyla mevcut ve alternatif pazarlara yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.
Baran Çelik - 19.10.2020
"Almanya Otomotiv Dijital Sektörel Ticaret Heyeti" programı gerçekleştirildi
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, eylül ayında 2,6 milyar dolar ihracat ile geçen yıl ki aylık ortalamanın da üzerinde bir rakama ulaştıklarını belirterek, "Yılın son çeyreğinde de aylık bazda benzer rakamlara ulaşacağımızı tahmin ediyoruz.
Baran Çelik - 25.09.2020
Bursa'da sanayi alanlarının genişletilmesi hedefleniyor
Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Baran Çelik ise Bursa'nın 17 sanayi bölgesi olmasına rağmen bu alanların toplamının Gaziantep ve Konya gibi illerdeki tek bir organize sanayi bölgesinin büyüklüğüne denk geldiğini ifade ederek, şunları aktardı: "Bursa'da sanayi yatırımları için çok büyük alanlarımız yok.
Baran Çelik - 06.09.2020
Otomotiv sektöründen ağustos ayında 1,5 milyar dolarlık ihracat
Açıklamada görüşlerine yer verilen OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, ağustos ayında ana ürün grupları bazında tek artışın tedarik endüstrisinde yaşandığı bilgisini paylaştı.
Baran Çelik - 18.08.2020
Gençlerin mesleki eğitimde tercihi OİB MTAL oldu
OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik: "Kurucusu olduğumuz OİB MTAL, Türkiye'nin Ar-Ge, Yenilik ve Tasarım Merkezi olarak dünya otomotiv sektöründe yaşanan dönüşümün güçlü bir parçası olması için büyük önem taşıyor.
Baran Çelik - 06.08.2020
Otomotiv ihracatı yıllık yüzde 24 düştü, aylık yüzde 9.2 arttı
OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, "Temmuz ayındaki düşüşte Covid-19 salgınının etkisinin sürmesinin yanında, bayram tatili nedeniyle iş günü sayısının 4 gün az olması etkili oldu.
Baran Çelik - 06.08.2020
Son dakika haberi | Otomotiv endüstrisi temmuz ayında 2,2 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi
"İhracatımızın 2 milyar doların üzerindeki seyrini sürdürüyoruz" Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, temmuz ayındaki düşüşte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisinin sürmesinin yanında, Kurban Bayramı tatili nedeniyle iş günü sayısının 4 gün düşmesinin etkili olduğunu belirtti.
Baran Çelik - 19.07.2020
OİB Başkanı Baran Çelik: "Yerli otomobil ihracatçılar için motivasyon kaynağı olacak"
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gemlik ilçesinde temeli atılan fabrikada üretilecek "Türkiye'nin Otomobili"nin ihracatçılar için motivasyon kaynağı olacağını belirtti.
Baran Çelik - 05.07.2020
Kovid-19 sürecinde otomotiv sektöründe aylık ihracat ilk kez 2 milyar doları aştı
"Alternatif pazarlara yönelik çalışmalar ihracata olumlu yansıyor" Açıklamada görüşlerine yer verilen OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, şunları kaydetti: "İhracatımızı her koşulda artırmaya yönelik çabalarımız tüm hızıyla sürüyor.
Baran Çelik - 26.06.2020
Son dakika haberi... Türk otomotiv firmaları Meksika pazarında fırsatları arıyor
Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen ve 2 Temmuz'a kadar sürmesi planlanan programın açılışına, OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, Türkiye Cumhuriyeti Meksika Büyükelçisi Tahsin Timur Söylemez, Meksika Ticaret Müşaviri İnci Selin Bal Salkım, Meksika Aftermarket, Yedek Parça ve Aksesuar İthalatçıları, Temsilcileri ve Distribütörleri Birliği (ARIDRA) Yönetim Kurulu Başkanı Antonio Lopez, Meksika Otobüs, Ağır Vasıta ve Traktör Üreticileri Birliği (ANPACT) Yönetim Kurulu Başkanı Miguel Heberto Elizalde Lizarraga ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.
Baran Çelik - 16.06.2020
Bursa'da OSB ve sanayi tesislerinde antikor testi yapılmaya başladı
Salgının ortaya çıktığı ilk günden bu yana güvenli üretim noktasında birçok uygulamayı hayata geçirdiklerini aktaran Burkay, Bursa'nın Kovid-19 sürecinde çalışanlara yönelik antikor tarama testlerini Türkiye'de ilk defa hayata geçiren illerden biri olduğunu dile getirdi. BTSO'nun yoğun girişimleriyle başlatılan uygulamada öncelikle OSB'ler ile sanayi tesislerinde testlerin başladığını ifade eden Burkay, şunları kaydetti: "Üretimin aksamaması adına yerinde örnek alma işlemi gerçekleştiriliyor. Normalleşmede öncü illerden birisi ülkemizin üretim gücü Bursa olacaktır. Bu anlamda çalışanlarımıza yapılan bu antikor testleri de Türkiye ekonomimizin yeni normale, yeni ekonomiye geçişine çok ciddi destek sağlayacak. Bursa'da 17 OSB'de toplam 240 bin çalışanımız var. Test sonuçları pozitif çıkan çalışanlarımızın tedavi süreçlerini süratle başlatırken negatif çıkanların da üretime moralli bir şekilde devam etmelerini amaçlıyoruz. Bu şekilde iş yerlerinde üretim performansı düşmeden bu süreci aşabileceğiz. Antikor testlerinin en büyük özelliği hastalığa karşı bağışıklık kazanmış olanla hastalığı geçirmiş olanı ayırabilmek. Tüm dünyanın büyük bir sınav verdiği Kovid-19 salgını döneminde firmalarımızın üretim hızını düşürmemek için gayretlerimizi sürdüreceğiz." Beyçelik Holding Üst Yöneticisi Baran Çelik de salgın sürecinde artık en kötü dönemin geride kaldığını bildirdi.
Baran Çelik - 31.05.2020
Otomotiv ihracatçıları online görüşmelere Meksika pazarından başlayacak
Açıklamada görüşlerine yer verilen OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, "Yeni normal"e geçişin hız kazanacağı haziran ayında ilk dijital etkinliklerini düzenleyecekleri Meksika'nın pazar potansiyeline dikkati çekti.
Baran Çelik - 07.05.2020
Otomotiv ve tekstil sektörleri yılın ikinci yarısı için umutlu
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Başkanı Baran Çelik ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı Pınar Taşdelen Engin, toplantıda, "Pandemi Sürecinde Yaşananlar" ve "Yeni Normale Dönüş" başlıklarında açıklamalarda bulundu ve sanayicilerin sorularını yanıtladı.
Baran Çelik - 24.03.2020
Bursalı ihracatçılar, sağlık çalışanları için özel koruyucu maske üretecek
OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, 2 bin 500 maske üretimi için gerekli malzemelerin Birlik tarafından karşılanacağını bildirdi.
Baran Çelik - 06.03.2020
CEO Club Otomotivin Geleceği Zirvesi 2020
- "Otomotiv endüstrisi ihracatta liderliğinin 14 yıldır sürdürüyor" Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik de Türk otomotiv endüstrisinin ihracatta Türkiye'nin lideri olduğunu ve bunun 14 yıldır aralıksız sürdüğünü dile getirdi.
Baran Çelik - 06.03.2020
Otomotiv sektöründen şubat ayında 2,5 milyar dolarlık ihracat
Açıklamada görüşlerine yer verilen OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, şubat ayında düşüş yaşanmasına rağmen endüstrinin 2,5 milyar dolar ile yüksek ihracat ortalamasını devam ettirdiğini aktardı.
Baran Çelik - 23.02.2020
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği İspanya'ya geniş katılımlı ticaret heyeti gezisi...
OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, OİB Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Şenyurt ve Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar'ın da katıldığı gezide, Türk otomotiv sektörünü temsilen 20 firma yer aldı.
Baran Çelik - 05.02.2020
Otomotivde 2019 ihracat şampiyonları: Ford, Toyota ve Oyak-Renault
Konuyla ilgili değerlendirmelerine yer verilen OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, 2019 yılının otomotiv şampiyonlarını tebrik ederek "Türk otomotiv endüstrisinin ihracat başarısında emeği olan tüm şirketleri kutluyoruz.
Baran Çelik - 05.02.2020
Otomotivde 2019 yılının ihracat şampiyonları belli oldu
OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, 2019 yılının otomotiv şampiyonlarını tebrik ederek "Türk otomotiv endüstrisinin ihracat başarısında emeği olan tüm şirketleri kutluyoruz.
Baran Çelik - 04.02.2020
Uludağ İhracatçı Birliklerinin ocak ayı ihracatı 2,5 milyar doları geçti
İhracat rakamlarını değerlendiren UİB Koordinatör Başkanı Baran Çelik, ülke ekonomisindeki pozitif hareketlenme doğrultusunda geçen yıl olduğu gibi bu sene de Türkiye'nin ihracatında artışlar beklediklerini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Baran Çelik Haberleri | Baran Çelik Kimdir - Haberler - Baran Çelik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Baran Çelik kimdir, hayatı ve biyografisi. Otomotiv sektörü 2020'yi 25,5 milyar dolar ihracatla kapattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.1.2021 00:20:53. #1.16#
title