Bank Asya Haberleri

Bank Asya haber, Bank Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bank Asya - 26.10.2020
Adana'da FETÖ'nün sözde medya sorumlusuna 15 yıla kadar hapis istemi
Sanık H.Ö'nün örgütteki doktor ve öğretmen grubunun da sorumlusu olduğuna ilişkin tanık beyanlarının bulunduğu anlatılan iddianamede, örgüt elebaşının talimatı sonrasında Bank Asya'ya para yatırdığının anlaşıldığı ifade edildi.
Bank Asya - 20.10.2020
Son dakika! Sakarya'da sağlık çalışanlarının yargılandığı FETÖ davasında 2 sanığa hapis cezası
Sanıkların, savunmaları, ele geçirilen dijital materyal, kitap, dergiler, dernek ve sendika üyeliklerine dair yazılar, Bank Asya hesap hareketleri ve ByLock tutanakları incelendiğinde, süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk arz eden eylemleriyle örgütle organik bağlarının bulunduğu anlatılan iddianamede, bu kişilerin hiyerarşiye dahil olmak suretiyle "FETÖ/PDY'ye üye olmak" suçunu işlediklerinin anlaşıldığı kaydediliyordu.
Bank Asya - 20.10.2020
Abdullah Gül'ün FETÖ'den yargılanan eski danışmanının davasına 12 Kasım'da devam edilecek
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında 2017'de 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanı Ayşe Yılmaz'ın örgütle bağlantısı tespit edilmişti. Hakkında gözaltı kararı çıkarılan Yılmaz, 16 Haziran 2017'de çıkarıldığı Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmış, 4 Ağustos 2017'de ise Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Yılmaz, bu tarihte alınan ifadesinde, FETÖ'ye üye olmadığını öne sürmüştü. Bank Asya'ya para yatırdığı tespiti hakkında konuşan Yılmaz, hesabına 10 bin lira yatırdığını belirterek, "Bunu Fetullah Gülen'in çağrısı üzerine yatırmadım.
Bank Asya - 16.10.2020
Son dakika haberleri... Kocasının telefon hattı üzerinden ByLock kullanan FETÖ sanığına 6 yıl 3 ay hapis
Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, sanığın FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kocası A.Y. adına kayıtlı telefon hattına yükleyip kullandığını ve örgüt elebaşının talimatı sonrası Bank Asya'ya para yatırdığını belirterek, H.
Bank Asya - 16.10.2020
AYM üyesi Engin Yıldırım'ın kardeşinin FETÖ/PDY'den yargılandığı ortaya çıktı
Sosyal medya hesabından "ışıklar yanıyor" paylaşımı yapan Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın kardeşi Deniz Yıldırım'ın FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı ortaya çıktı.
Bank Asya - 15.10.2020
Kayseri'de yargılanan 3 FETÖ sanığına hapis cezası
ByLock kullanması, silahlı terör örgütü elebaşının talimatıyla Bank Asya'ya para yatırması, dernek üyeliği, KHK ile kapatılan iş yerinde çalışması ve hakkında yakalama kararı bulunması iddiasıyla yargılanan sanık Z.
Bank Asya - 14.10.2020
Son dakika haberi | FETÖ'nün "mühendisler bölge sorumlusu"nun eylemleri gerekçeli kararda
Terör örgütünün tanımı, sanık hakkındaki eylemler ve tanık beyanlarının yer aldığı kararda, sanığın FETÖ elebaşının çağrısından sonra, Bank Asya'da 12 hesap açtırdığı ve yüklü miktarda para yatırdığı aktarıldı.
Bank Asya - 6.10.2020
Son dakika haberi! Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin 15 yıla kadar hapsi istendi
Celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından sanığa Bank Asya kredi kartı ve hesap sözleşmesindeki imzaların kendisine ait olup olmadığı soruldu.
Bank Asya - 1.10.2020
Son dakika haberi | Adana'da FETÖ sanığı eski öğretim görevlisine 6 yıl 3 ay hapis cezası
Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanığın ByLock kullanıcısı olduğunu ve örgüt elebaşının talimatı sonrası Bank Asya'ya para yatırdığını belirterek, S.
Bank Asya - 23.9.2020
Adana'da ByLock kullanıcısı FETÖ sanığı çift hakim karşısında
Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı ise sanık H.M'nin 2 telefon hattı üzerinden ByLock kullanıcısı olması, örgüt elebaşının talimatı sonrası örgütün finans kuruluşu Bank Asya'da katılım hesabı açtırması, örgüt içerisinde "İbrahim" kod adını kullanması, TSK içerisindeki örgüt mensuplarını ankesörlü telefonlardan ardışık olarak araması, örgütsel hiyerarşide askeri öğrencilerden sorumlu mahrem imam olarak görev yapması dikkate alınarak üst sınırdan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.
Bank Asya - 22.9.2020
19 ilde FETÖ'nün avukat yapılanmasına operasyon: 55 gözaltı
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'nin avukat yapılanmasına yönelik olarak yürüttüğü soruşturma kapsamında, aralarında 32 avukat ile hala hukuk fakültesinde okuyan ya da hukuk fakültesini bitirip de başka işler yapan kişilerin de olduğu 66 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. İzmir merkezli 19 ilde, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin bu sabah saatlerinde yaptığı operasyonda, 27'si avukat, 55 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler arasında TSK'da görevli teğmen A.A.'nın da bulunduğu bildirildi. A.A.'nın önce Hukuk Fakültesi'nde eğitim almasının planlandığı, ancak daha sonra örgütün yönlendirmesiyle TSK'ya girdiği bildirildi. Şüphelilerin, Hukuk Fakültesi'nde okudukları tarihlerden itibaren örgütle irtibatlı oldukları, öğrencilik döneminde de örgütün hücre evlerinde kaldıkları, birçoğunun kapatılan Bank Asya'da hesabının olduğu tespit edildi.
Bank Asya - 11.9.2020
FETÖ'nün 'bölge talebe mesulü'ne 8 yıl hapis cezası
Kayseri 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, tutuksuz sanık Şenay D. hazır bulundu. Örgütün gizli haberleşme programı 'ByLock'u kullandığı, kapatılan Bank Asya'da hesabı olduğu ve örgütün sözde 'bölge talebe mesulü' olduğu iddialarıyla hakkında dava açılan sanık Şenay D.
Bank Asya - 11.9.2020
Antalya'da FETÖ'nün parasının aklanmasına yardım iddiasıyla 39 kişi hakkında soruşturma başlatıldı
Rapora göre, örgüt adına toplanan paralar, güvenilir kişilerin Bank Asya'daki hesabına yatırılarak hesaba bloke kondu.
Bank Asya - 11.9.2020
FETÖ'nün milyonlarca lirayı nasıl akladığı raporla açıklandı
Rapora göre; FETÖ/PDY silahlı terör örgütü adına toplanan paraların Bank Asya nezdinde hesabı bulunan güvenilir şahısların hesabına yatırıldığı, yatırılan hesaba bloke koyma işlemi uygulandığı, bir süre sonra blokelerinin kaldırılarak hesapta bulunan paraların şahıslar tarafından nakit olarak çekildiği ya da farklı hesaplara havale edildiği, 2010-2015 yılları arasında yapılan bloke işlemlerinin toplam miktarının 3 milyon 486 bin 646,34TL, 546 bin 350 dolar, 210 bin Euro olduğu tespit edildi.
Bank Asya - 10.9.2020
FETÖ/PDY adına toplanan paraları aklayan 39 şüpheli yakalandı
Antalya'da FETÖ/PDY silahlı terör örgütü adına toplanan paraların aklanmasına ilişkin yapılan çalışmalarda 17'si hesap sahibi 22'si Bank Asya çalışanı 39 kişi hakkında işlem yapıldı.
Bank Asya - 10.9.2020
Sakarya'da sağlık çalışanlarının yargılandığı FETÖ davasında mütalaa
Sanıkların, savunmaları, ele geçirilen dijital materyal, kitap, dergiler, dernek ve sendika üyeliklerine dair yazılar, Bank Asya hesap hareketleri ve ByLock tutanakları incelendiğinde, süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk arz eden eylemleriyle örgütle organik bağlarının bulunduğu anlatılan iddianamede, bu kişilerin hiyerarşiye dahil olmak suretiyle "FETÖ/PDY'ye üye olmak" suçunu işlediklerinin anlaşıldığı kaydediliyor.
Bank Asya - 9.9.2020
Son dakika haber | Adana'da FETÖ sanığı eski öğretim görevlisinin yargılanmasına devam edildi
Duruşmada ilk olarak esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı sanığın örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock kullanıcısı olması, örgüt elebaşının talimatı sonrası Bank Asya'ya para yatırdığının tespit edilmesi hususları dikkate alınarak üzerine atılı "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan cezalandırılması ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde görüş sundu.
Bank Asya - 8.9.2020
FETÖ'nün sözde eyalet talebe mesulüne 8 yıl 9 ay hapis cezası
Cumhuriyet savcısı ise esas hakkındaki mütalaasını tekrar ederek sanığın, FETÖ/PDY'nin Adana il yapılanmasında sözde eyalet talebe mesulü olarak faaliyet yürütmesi, örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock kullanması, sanığın cep telefonunda başka bir uygulama görüntüsü altında Eagle programını kullanması, örgüt içi tayine tabi tutulması ve örgüt elebaşının talimatı sonrası Bank Asya'ya para yatırdığının tespit edilmesi hususları dikkate alınarak, alt sınırdan uzaklaşılarak cezalandırılması ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde görüş sundu.
Bank Asya - 3.9.2020
Adana'da FETÖ'nün yurt müdürüne 9 yıl hapis cezası
Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın FETÖ/PDY'nin Adana il yapılanmasında yurt müdürü olarak görev yapması, örgütsel nitelikli sohbet toplantıları düzenlemesi, FETÖ'ye müzahir dernekte yönetim kurulu başkanlığı yapması, örgüt içi tayine tabi tutulması, örgüt elebaşının talimatı sonrası Bank Asya'ya para yatırdığının tespit edilmesi ve uzun süre kaçak durumunda bulunarak yargılamayı sürüncemede bırakması hususları dikkate alınarak, alt sınırdan uzaklaşılarak cezalandırılması ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde görüş sundu.
Bank Asya - 2.9.2020
Son dakika haber: FETÖ'ye ait derneğin sekreteri hakkında örgüt üyeliği suçundan dava
İddianamede, A.G'nin örgüt elebaşının talimatı sonrasında Bank Asya'ya para yatırdığı, FETÖ/PDY ile iltisakı gerekçesiyle KHK ile kapatılan dernekte sekreter olarak görev yaptığı belirtildi.
Bank Asya - 1.9.2020
Son dakika haberleri! FETÖ'nün iş dünyası yapılanması davası
Diğer bir kısım sanıkların "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan on beşer yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilen iddianamede, sanıklarla ilgili sunulan deliller olarak da MASAK raporları, şüpheli ifadeleri, sorgu tutanakları ile "Boran", "Demir" ve "Berat" kod adlı gizli tanık anlatımları, TUSKON 5. Olağan Genel Kurulu sandık kayıt ve hazirun listeleri, iletişim dinleme tutanakları, tanık Yüksel Yılmaz'ın beyanları, ihbar tutanakları, kayyum olarak atanan TMSF raporları, "ByLock" raporları, Bank Asya hesap dökümleri, Digitürk cevap yazısı, İl Dernekler Müdürlüğünce gönderilen dernek üye kayıt listeleri ve sosyal paylaşım tespitleri yer alıyor.
Bank Asya - 31.8.2020
Son dakika haber... Adana'da 7 FETÖ şüphelisi hakkında 15'er yıla kadar hapis istemi
İddianamede, zanlıların HTS kayıtlarının incelenmesinde, FETÖ'nün Adana il yapılanmasında yer aldıkları belirlenen ve haklarında işlem yapılan kişilerle görüşme kayıtlarının olduğu, örgüt elebaşının talimatı sonrası örgütün finans kuruluşu Bank Asya'da katılım hesabı açtırdıkları ve örgütle iltisakı gerekçesiyle KHK ile kapatılan kurumlarda kayıtlarının bulunduğu aktarıldı.
Bank Asya - 21.8.2020
Son dakika! FETÖ'ye eleman kazandırdığı iddia edilen sanığın 15 yıla kadar hapsi istendi
Sanığın HTS kayıtlarının incelenmesinde birçok örgüt üyesiyle yoğun telefon görüşme trafiğinin tespit edildiği vurgulanan iddianamede, şunlar kaydedildi: "Şüpheli G.M.A'nın uzun yıllar örgüte ait okullarda çalışması, örgüt talimatıyla eş zamanlı şekilde örgütün finans kuruluşu Bank Asya'da katılım hesabı açtırdığı, FETÖ/PDY'ye eleman temin etme maksadıyla örgüt mahrem imamları ile irtibat kurduğu, örgüte ait evlere öğrenci göndererek FETÖ'ye üye kazandırmaya çalıştığı dikkate alınarak silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan cezalandırılması kamu adına iddia ve talep olunur.
Bank Asya - 19.8.2020
Son dakika haber: Adana'da 4 FETÖ şüphelisi hakkında 15'er yıla kadar hapis istemi
İddianamede, zanlıların FETÖ'nün Adana il yapılanmasında yer aldıkları belirlenen ve haklarında işlem yapılan kişilerle toplantı amaçlı konakladıkları, örgüt elebaşının talimatı sonrası Bank Asya'da katılım hesabı açtırdıkları ve örgütle iltisaklı kurumlarda kayıtlarının bulunduğu aktarıldı.
Bank Asya - 19.8.2020
Son Dakika: FETÖ'NÜN SÖZDE BÖLGE İMAMI YAKALANDI
Emniyete götürülen A.O.'nun, Fethullah Gülen'in çağrısıyla Bank Asya'nın kapatılmaması için bankaya 10 bin lira para yatırdığı, KHK ile kapatılan Altın Çocuk Derneği'nde sigorta kaydının olduğu, örgüt üyelerinin konakladığı otellerde kaldığı, darbe girişiminin ardından üst düzey örgüt üyeleriyle görüşme yaptığı belirlendi.
Bank Asya - 14.8.2020
Son dakika gündem: FETÖ'nün sözde "eyalet muhasebecisi"nin eylemleri gerekçeli kararda
Sanığın, örgütsel bağı kuvvetlendirmek amacıyla esnafa yönelik örgüt evlerinde toplantılar yaptığına dikkati çeken F.Y, şunları kaydetti: "H.Ç'nin düzenlediği sohbet toplantılarında bulundum. Bu toplantılarda örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in kitaplarını okurdu. H.Ç, sorumluluğundaki 5 evin organizasyonunu yapardı, örgüt içerisinde 'Ali' kod adını kullanırdı. Esnaf, maddi anlamda evlere destekte bulunurdu. Onlarla irtibatı bölge imamı aracılığıyla sağlardık. H.Ç, FETÖ içerisinde bir süre 'bölge talebe mesulü' olarak faaliyet yürüttükten sonra 'bölge imamı' oldu, ardından başka bölgeye gitti." İnkar odaklı savunmaya üst sınırdan ceza Kararda, ByLock tespit tutanağı, tanık beyanları, Bank Asya hesap hareketleri ve örgüt mensuplarıyla irtibatı dikkate alındığında sanık H.
Bank Asya - 5.8.2020
FETÖ sanığı eski komiser yardımcısının soru hırsızlığı gerekçeli kararda
Kararda, sanığın FETÖ elebaşının çağrısından sonra Bank Asya hesabında da artış olduğu bildirildi.
Bank Asya - 22.7.2020
FETÖ'nün sözde "Türkiye eğitim danışmanının" davası
İddianamede, sanık Mesut Yıldırım'ın örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in örgüt mensuplarına 17-25 Aralık sürecinden sonraki günlerde Bank Asya'ya hesap açılması veya mevcut hesapların arttırılması talimatı üzerine Bank Asya hesabındaki para miktarını kademeli şekilde arttırdığı, bunu yapabilmek için mali anlamda zarar etmek pahasına başka bir bankadan kredi çekip bu bankaya yatırdığı, bu nedenle örgüt elebaşından gelen talimatlara uyduğu aktarıldı.
Bank Asya - 19.7.2020
İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 6 tutuklama
Olay İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmalar kapsamında 8 Temmuz'da ByLock kullandığı tespit edilen, aleyhlerinde beyan, teşhis, Bank Asya hesabı ve örgütsel fişleme gibi deliller bulunan KHK ile ihraç edilmiş 2 emniyet müdürü, 2 komiser yardımcısı, 2 polis başmüfettişi, 3 polis memuru ile 2 avukat, 2 öğretmen ve 1 zabıt katibinin de bulunduğu 25 şüpheli hakkında yakalama kararı verilmişti.
Bank Asya - 19.7.2020
FETÖ'nün sözde "İncirlik Üssü mahrem imamı" sahte kimlikle hücre evi kiralamış
B.T, sanık M.K'yi tanıdığını belirterek, şunları anlattı: "Sanık kendisini bana İbrahim Yılmaz ismiyle tanıtarak 2014-2017'de yöneticiliğini yaptığım binadan daire kiralamıştı. Ben sanığın adının M.K. olduğunu sonradan öğrendim. Bu şahsın kiraladığı eve 8-16 yaşındaki çocuklar gelirdi. Ayrıca akşamları grup halinde kadınlar ve erkeklerin farklı zamanlarda gelip gittiklerine şahit oldum. Darbe girişiminden sonra eve misafir olarak gelenler bir anda kesildi." Diğer tanık B.S. de 2003'te, sanığın öğretmenlik yaptığı dershanede kendisiyle tanıştığını aktararak şunları kaydetti: "M.K'nin yönlendirmesiyle haftada bir 'abi' denilen kişilerin ders çalıştırması için FETÖ'nün evlerine gittim. Üniversite sınavı sonrası yaptığım tercihlerde M.K'nin yönlendirmesiyle kimya bölümünü okudum. Üniversite eğitimi aldığım yerde yine örgütün evlerinde kaldım. 2008'de okulu bitirip Kayseri'ye döndüğümde M.K. beni örgüte ait dershanede işe aldı. Dershanede çalışanlar haftanın iki günü toplanıyordu. Bu toplantıların birisi dershanede diğeri evlerde oluyordu. Toplantılarda 'himmet' ve 'kurban bağışı' adı altında para toplanıyordu. Bizden örgütün yayın organları olan Zaman gazetesi ve Sızıntı dergisine abone olmamız isteniyordu, bunları yapmadığımız takdirde dershanede çalışamazdık." İnkar odaklı savunmaya üst sınırdan ceza Kararda, ByLock tespit tutanağı, tanık beyanları, sanığın örgüt elebaşının talimatı sonrası Bank Asya'da aktif katılım hesabı açtırdığı, örgüt mensuplarıyla irtibatı dikkate alındığında FETÖ üyesi olduğunun anlaşıldığı, M.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bank Asya Haberleri | Bank Asya Haber - Haberler - Bank Asya haberleri, son dakika bank asya haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika | ABD Başkonsolosluğu çalışanı Nazmi Mete Cantürk'ün davasında karar açıklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 00:09:32. #1.15#
title