Bağcılar'da 17 Yaşındaki Kızı Öldüren Sanığa 24 Yıl Hapis - Haberler
Haberi Paylaş

Bağcılar'da 17 Yaşındaki Kızı Öldüren Sanığa 24 Yıl Hapis

AA - Haberler | Güncel
Bağcılar'da 17 Yaşındaki Kızı Öldüren Sanığa 24 Yıl Hapis

Bağcılar'da eski kız arkadaşı 17 yaşındaki Cansu Çaptı'yı av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan M. A. K.'ye 24 yıl hapis cezası verildi.

Bağcılar'da eski kız arkadaşı 17 yaşındaki Cansu Çaptı'yı av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan M. A. K.'ye 24 yıl hapis cezası verildi.

Bakırköy 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık M. A. K, sanık avukatı Nevin Ömeroğlu ile müdahil Fatma Çaptı ve müdahil avukatları Orkun Ayhan ile İrem Kuzgun katıldı.

Hatay Reyhanlı Devlet Hastanesi'nden gelen doğum kayıtlarında, sanığın annesinin 26 Temmuz 1999 tarihinde doğum yaptığının kayıtlı olduğu belirtildi.

Müdahil Fatma Çaptı, yaptığı beyanında, kızı Cansu Çaptı'nın sanıkla sözlü veya nişanlı olmadığını, kızının Lise birinci sınıf öğrencisi olduğunu, kızı mezarda yatarken sanığın az bir ceza almamasını istediğini söyledi.

Sanık avukatı Ömeroğlu, gelen belgeyle müvekkilinin olay tarihinde 18 yaşından küçük olduğunun sabit olduğunu ifade etti.

Esas hakkındaki iddiası sorulan müdahil avukatı İrem Kuzgun, sanık hakkında herhangi bir indirim uygulanmaksızın cezalandırılması yönünde hüküm kurulmasını talep etti.

Müdahil avukatı Orhan Ayhan da dosya kapsamında sanığın eylemi tasarlayarak gerçekleştirdiğinin sabit olduğunu, sanığın, maktul ile sözlü olduğu yönündeki savunmalarının tanık ve müvekkilin beyanlarıyla doğru olmadığının ortaya konulduğunu ve sanığın daha önce arkadaş olduğu maktul ile ayrılmasını hazmedemeyerek tasarlamak suretiyle eylemi gerçekleştirdiğini kaydetti.

Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasını mahkemeye sundu. Mütalaada sanık M. A. K'nin maktul Cansu Çaptı'nın eski arkadaşı olduğu, olay öncesinde uzun bir süre arkadaş ve sevgili olduktan sonra ayrıldıkları, müdahil Fatma Çaptı'nın mahkemedeki beyanına göre, kızı Cansu ile sanığın 2016 yılı Mayıs ayı içerisinde ayrıldıkları, sanığın ayrıldıktan sonra tekrar ilişki kurmak istediği, sanığın, maktulden yüz bulamadığı, bunun üzerine maktule uzun bir süre rahatsızlık verip, onu tehdit ederek tekrar arkadaşlık yapmaya iknaya çalıştığı, bunu başaramayınca da 8 Şubat 2017 tarihinde Bağcılar'da üzerinde taşıdığı av tüfeğiyle Cansu Çaptı'ya ateş ettiği, kasten ve tasarlayarak öldürdüğü belirtildi.

Mütalaada, sanığın olay tarihinde 18 yaşından küçük olması dolayısıyla "çocuğu tasarlayarak kasten öldürme" suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Sanık avukatı Nevin Ömeroğlu, esas hakkındaki savunmasında, sanık ile maktulün sözlü olduğunu, maktulün sözlü olmasına rağmen başka bir kişiyle gönül ilişkisi yaşadığını, müvekkilinin bunu görmesi üzerine korkutmak amaçlı sadece silahı doğrulttuğunu, kasıtlı olarak eylemi gerçekleştirmediğini iddia etti.

Sanık M. A. K, son sözlerinde olay nedeniyle pişman olduğunu söyleyerek tahliyesini talep etti.

Dosyayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık M. A. K'nin olay tarihinde 18 yaşından küçük olan maktul Cansu Çaptı'ya karşı, "tasarlayarak kasten öldürmek" suçunun sabit görüldüğünü belirterek, ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Heyet, sanığın olay tarihinde 18 yaşından küçük olması dolayısıyla meydana gelen zararın ağırlığı ve suçun işleniş biçimini dikkate alarak, cezada indirime gidip 24 yıl hapis cezasına çevirdi.

AA - Son Dakika Haberleri
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: Bağcılar'da 17 Yaşındaki Kızı Öldüren Sanığa 24 Yıl Hapis - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.09.2021 12:27:35. #1.11#