Badminton Balkan Şampiyonası'na Mehterli Seremoni

Türkiye Badminton Federasyonu 2008 Yılı Programında Yer Alan '19 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası' İçin Mehterli Seremoni Düzenlendi.

Badminton Balkan Şampiyonası'na Mehterli Seremoni

Türkiye Badminton Federasyonu 2008 yılı programında yer alan '19 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası' için mehterli seremoni düzenlendi.

Samsun'un Bafra ilçesinde yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan '19 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası'nda Mustafa Kemal İlköğretim Okulu folklor ekibi ve Bafra Belediye Mehter Takımı gösteri yaptı. İlk gün 12 karşılaşmanın yapıldığı şampiyonaya Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Moldova, Sırbistan ve Yunanistan takımları katıldı.

19 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası'na ev sahipliği yapmasının sevindirici olduğunu dile getiren Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, yaptığı açılış konuşmasında, Balkan Şampiyonası'na katkıları olan herkese teşekkür ederek, Bafra'nın her yönden böylesi bir organizasyonu gerçekleştirebilecek altyapıya sahip olduğunu ve renkli bir turnuvanın olacağını söyledi.

Törende konuşan Bafra Belediye Başkanı Şükrü Neiş, Bafra Belediyesi olarak badmintonda Bafra'yı Türkiye'nin üssü haline getirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk ise Samsun ve ilçelerinde badminton sporunun gelişmesi için çok yönlü çalışma yapacaklarını belirtti.

Bafra Kapalı Gençlik ve Spor Salonu'nda başlayan ve 6 balkan ülkesi ile Türkiye'nin A-B adı altında 2 takımla katıldığı 19 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası, 6 Temmuz 2008 Pazar günü yapılacak final maçıyla sona erecek.

(NA-SA-MFS-S)