Haberler

Kocası için Atilla'nın tahtından yaptırdı! Piyasa değeri 10 bin dolar

Güncelleme:

Bursa'da Azerbaycanlı bir kadın, bir ahşap ustasıyla irtibata geçerek kocası için Atilla'nın tahtını yapmasını istedi. Gürgen ağacından yapılan taht, makine değmeden 3 ayda üretildi. Piyasa değeri yaklaşık 10 bin dolar olan taht, 500 kilo ağırlığında.

Azerbaycan'da yaşayan ve aynı zamanda Bursa'da iş yapan bir kadın, İnegöl ilçesinde bulunan Metin Çiftçi'yle irtibata geçerek eşi için taht yapılmasını istedi. Avrupa Hun İmparatorluğu'nun hükümdarı Atilla'nın tahtından yola çıkılarak önce bir araştırma yapıldı. Gönderilen fotoğraf üzerine bir çalışma yapan ahşap ustası Çiftçi işe koyuldu.

GÜRGEN AĞACINDAN YAPILDI

Tamamen gürgen ağacından makine değmeden el emeğiyle 3 ayda taht yapıldı. Her aşamasını müşterisiyle paylaşan Çiftçi, kendisinin de beğenmesiyle Azerbaycanlı tahtı kadına teslim edecek. Piyasa değeri yaklaşık 10 bin dolar olan ve 5 parçadan oluşan tahtın ağırlığı ise 500 kilogram.

Kocası için Atilla'nın tahtından yaptırdı! Piyasa değeri 10 bin dolar

"TÜM AYRINTILARI VERMEYE ÇALIŞTIK"

Ahşap ustası Mesut Çiftçi, "İki arkadaş olarak bunu yaptık. Azerbaycan'dan bir müşterimiz bunu istedi. Çok etkilenmiş Atilla'nın tahtından, kendisi bize bir fotoğraf olarak başvurdu. Biz de baktık yapabileceğimizi söyledik, çeşitli anlaşmalar yaptık. Sırf ağaçtan el emeğiyle ve hiçbir şekilde CNS gibi bir şey girmeden yani kısacası teknoloji gibi bir şey girmeden üretimini gerçekleştirdik. Tabii yaparken çok acele etmedik, kurdun yüz yapısı, diş yapısı, kurdun tüm yapısını yansıtmaya çalıştık. Biraz da başardık sanırım, sonuçta ortaya bu çıktı. Bitirdiğimizde hem müşterimiz hem de görenler tarafından çok beğenildi. Aslında biz bu işlere meraklıyız, ağaçtan her şey yapmaya çalışıyoruz. İnegöl adına bizlere gurur veriyor sonuçlandırmak. İstanbul'da, Ankara'da, yurt dışında olsun İnegöl mobilyası zaten Türkiye'de tanınıyor. İşte bu tür şeylerin Türkiye'de, İnegöl'de yapılması onlar için şaşırtıcı bir şey oluyor, İtalya'yı yakalamış durumdayız. Ama bizim gibi ustalar da azalıyor maalesef. Daha çok makineleşme olduğu için el emeği ve sanat üzerine yapılmış tasarımlar biraz geri planda kalıyor. Bu yaptığımız taht önce Bursa'ya, oradan Azerbaycan'a gidecek. Eşi için yaptırdı. Eşinin haberi yok bundan, ona bir sürpriz yapacak açıkçası. Tabii bizler sipariş üzerine bunları yapıyoruz. Bundan sonra da değişik siparişler gelecek hem yurt dışından hem de yurt içinden. Yüzümüzün akıyla yapıp teslim ettiğimiz için gerçekten çok mutluyuz. Görenler bol bol fotoğraf çektiriyorlar, bizleri tebrik ediyorlar" dedi.

Kocası için Atilla'nın tahtından yaptırdı! Piyasa değeri 10 bin dolar

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Azerbaycan İnegöl Haberler

500

Yorumlar (6)

Sezer sezer:

Ulan bizimki evde arkama yastık getirmeye eriniyor arkadaş millet neler yapıyor kocası için vay anam vayy

36
6
yanıtYanıtla
Gİhn:

Likelara bakarsan aynı durumda olan çok valla :D

yanıt4
yanıt0
cimilli:

olm siz ayrılın lan böyle iş mi olur nasıl bi evlilik yaptınız mantık evliliğimi hiç görmedenmi aldınız =D

yanıt0
yanıt0
Namık:

Azeri hatunları böle işte. . başkası da tektaş 5taş araba almazsan suratına bakmaz. . Allah hayrlılar ile karşılaştırsın. .

7
0
yanıtYanıtla
cimilli:

ne alaka lan sen kadın değilde yamyamla karşılaştıysan biz ne yapalım. sıkıntı sende gardaş

yanıt1
yanıt2
evli biçare:

böyle ailede huzursuzluk kavga ve boşanma olmaz

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title