Azerbaycan'ın yoğun bombardımanında köşeye sıkışan Ermeni Lider Paşinyan'dan hadsiz Türkiye çağrısı - Haberler
Haberi Paylaş

Azerbaycan'ın yoğun bombardımanında köşeye sıkışan Ermeni Lider Paşinyan'dan hadsiz Türkiye çağrısı

Haberler.com - Haberler | Dünya

Azerbaycan'ın işgal altındaki Karabağ'a başlattığı yoğun bombardımanda iyice köşeye sıkışan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye ile ilgili küstah bir talepte bulundu. Türkiye'nin Karabağ sorununda önyargılı olduğunu savunan Paşinyan, Ankara'nın Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Minsk Grubu'ndaki üyeliğinin askıya alınmasını istedi.

Fransız Le Figaro gazetesine demeç veren Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye'ye yönelik küstah sözler sarf ederek "Eğer önyargılı ve savaş yanlısı bir tutum sergiliyorsa, Türkiye'nin AGİT Minsk Grubu üyeliği askıya alınmalı, zira artık arabuluculuk yapamaz" dedi.

Ermenistan'a karşı askeri harekat başlatarak ağır darbe vuran Azerbaycan, işgal altındaki Dağlık Karabağ'ın çevresindeki askeri noktalara yoğun bombardıman başlattı.

Azerbaycan'ın operasyonları karşısında tutunamayan ve sürekli olarak mevzi kaybeden Erivan yönetimi geçtiğimiz saatlerde ateşkes çağrılarına yanıt verdi. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, dün AGİT Minsk Grubu eş başkanları Trump, Putin ve Macron'un "acil ateşkes ilan edin ve müzakere başlayın" açıklamasının ardından bugün, "AGİT Minsk Grubu'nun arabuluculuğunda Azerbaycan ile ateşkes görüşmeleri yapmaya hazırız" açıklaması yaptı.

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, 27 Eylül sabah saatlerinde, Ermenistan güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamıştı. Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlatmış ve bazı yerleşim birimlerini işgalden kurtarmıştı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (55)
Bir Türk:Dağlık Karabağ türkündür, türk olarak kalacaktır. Cevap Yaz 2 8 Yayından Kaldır
Keko sibirya:Paşinyan denilen herif çobanlik seviyede fakir fikara insanlari köylerinden alip zorla karabağda azerbaycanana karşi kulaniyor. Ermeni halkinin bu çobana karşi ayaklanmasi lazim. Cevap Yaz 0 8 Yayından Kaldır
Rustemova844:Her ne yaparsan yap paşinyan iki kardeş ülkeyi ayiramiyacaksin 3 milyonluk nüfusunla 50milyonluk nüfusumuza meydan okumayacaktin. Bunu sen istedin cezanı da çekiceksin. Cevap Yaz 2 6 Yayından Kaldır
Tüm 55 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title