Türk Mankenlerden Kardeş Ülke Azerbaycan'da Nefes Kesen Şov
Haberler » Magazin » Türk Mankenlerden Kardeş Ülke Azerbaycan'da Nefes Kesen Şov - Magazin

Türk Mankenlerden Kardeş Ülke Azerbaycan'da Nefes Kesen Şov

Çağla Şıkel, Özge Ulusoy, Şebnem Schaefer ve Merve Büyüksaraç gibi isimlerin boy gösterdiği defile, kardeş ülke Azerbaycan'da büyük ses getirdi.

Dünyaca ünlü top modellerin katılımıyla 'nin en büyük moda organizasyonuna imza atan Dosso Dossi Fashion Show, yurt dışındaki ilk etkinliğini kardeş ülke 'da gerçekleştirdi. Bu kez Türkiye'nin en ünlü mankenlerini kadrosuna dahil eden Dosso Dossi Fashion Show, 'de adeta Türk rüzgarı estirdi.

BİRBİRİNDEN ÜNLÜ MODELLER BOY GÖSTERDİ

Aralarında; Çağla Şıkel, Özge Ulusoy, Wilma Elles, Şebnem Schaefer, Günay Museyeva, Merve Büyüksaraç, Tuba ve Ege Begüm Yücetan'ın da olduğu mankenler Azerbaycan'ın en büyük fuar merkezi olan EXPO Center'da podyuma çıktı. Koreografisini Öner Evez'in hazırladığı defilede Türk tasarımcıların 2018 ilkbahar-yaz ürünleri sergilendi.

"ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ"

Defilenin ardından mankenlerle birlikte basın toplantısı düzenleyen Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, ilk yurt dışı şovu kardeş ülke Azerbaycan'da yaptıkları için mutlu olduklarını söyledi. Hikmet Eraslan, "Dosso Dossi'ye özgü defile ve konserler ile Bakü'de festival havası estiriyoruz. Türk ve Azerbaycan halkları arasında pek çok ortak yan var. Kendimizi evimizde hissediyoruz. 'İki devlet tek millet' anlayışıyla Türkiye ile güçlü bağları bulunan Azerbaycan'ın modayla da anılması için üzerimize düşeni yapıyoruz. 1-3 Mart tarihleri arasında Azerbaycan'ın uluslararası en büyük moda organizasyonunu yaptık. İlk şovumuzun ardından daha büyük etkinliklerle Azerbaycan'da olmayı çok arzu ediyoruz" dedi.

"ÇOK GÜZEL BİR ORGANİZASYON"

Defileye katılan Türk mankenler ise kardeş ülke Azerbaycan'da oldukları için çok mutlu olduklarını söyledi. İlk kez Bakü'ye geldiğini belirten Çağla Şıkel, "Çok güzel bir organizasyon. Baba tarafım Azerbaycanlı. Buradaki konuşmaları duyunca hep babaannem aklıma geliyor" dedi.

"BAKÜ ÇOK GÜZEL BİR YER"

Özge Ulusoy ise, "Böylesi güzel bir organizasyonda sevdiğimiz arkadaşlarımızla beraberiz. Bakü çok güzel bir yer. Bizi çok seviyorlar. Biz de onları çok seviyoruz" dedi.

Dosso Dossi Fashion Show coşkusu defilenin ardından gece de devam etti. Azerbaycan'ın ünlü şarkıcısı Röya ve Soso Pavliashvili'nin birer konser verdiği parti renkli görüntülere sahne oldu.

Defileden nefes kesen kareler;

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Türk Mankenlerden Kardeş Ülke Azerbaycan'da Nefes Kesen Şov

Manşet

Haberler