Ayşe Bıyık'a Almanya Liyakat Madalyası Verildi

Ayşe Bıyık'a Almanya Liyakat Madalyası Verildi

30.03.2017 13:04 | Son Güncelleme: 30.03.2017 13:04
Ayşe Bıyık'a Almanya Liyakat Madalyası Verildi

Nürnberg yakınlarındaki, Antalya'nın Kemer ilçesi ile kardeş kent olan Schwabach'ta 44 yıldır yaşayan Ankaralı 62 yaşındaki Ayşe Bıyık, Almanya Liyakat madalyası ile taltif edildi.

Nürnberg yakınlarındaki, Antalya'nın Kemer ilçesi ile kardeş kent olan Schwabach'ta 44 yıldır yaşayan Ankaralı 62 yaşındaki Ayşe Bıyık, Almanya Liyakat madalyası ile taltif edildi. 44 yıldır Schwabah'ta yaşayan ve terzi atölyesi olan Ayşe Bıyık, madalyasını belediyenin altın salonunda Belediye Başkanı Matthias Thürauf'un elinden aldı. Madalya töreninde, Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, Bavyera Milletvekilleri Arif Taşdelen ile Helga Schmidt Bussinger'in yanı sıra bir çok Türk ve Alman davetli hazır bulundu.

UYUM MECLİSİ VE BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ YAPTI

Ayşe Bıyık Schwabach'ta kişiliği, yardım severliği, dostluğu, gerçekleştirdiği sosyal hizmetler ve yaptığı çalışmalarla sadece çevresindeki Türklerin değil, Almanların da sevgisini kazandı. Bıyık birçok sosyal faaliyette bulunurken, Kemer Kardeş şehir ilişkilerinin başlayıp gelişmesinde büyük rol oynadı. Ayşe Bıyık uzun yıllar Schwabach Uyum Meclisi üyeliğinin yanı sıra, en son SPD 'den seçilerek Meclis üyeliği yaptı. Bıyık, Meclis üyeliğinde ilk ve tek yabancı oldu.

TEBRİK YAĞMURU

Schwabach Belediye Başkanı Matthias Thürauf, Ayşe Bıyık 'a, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauk'un görevini devretmeden önce imzaladığı takdirname ve madalyasını verirken, övgü dolu bir konuşma yaptı. Başkonsolos Yavuz Kül 'de, Bıyık'ı tebrik ederek. Almanya'da Türk kadınlarının geldiği başarılı noktaya dikkat çekti. Ayşe Bıyık, konuşmalar sırasında duygulanarak göz yaşların tutamadı. Mutluluğunu dile getiren Bıyık, bu başarıyı her Türk kadınının yaşayabileceğini vurguladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-------------------

Madalya

Altın salon

Konuklar geliyor

Arif Taşdelen ve Ayşe Bıyık yakın plan

Başkonsolos Yavuz Kül geliyor

Belediye Başkanı Thürauf konuşuyor ve takdirnameyi okuyup madalyayı gösteriyor

Başkonsolos Kül konuşuyor

Ayşe Bıyık konuşuyor

Madalya takılıyor

Ayşe Bıyık DHA'ya konuşuyor - N

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title