Aydın Yağmurun Ardından 5 Köye Ulaşım Engeli

Aydın Yağmurun Ardından 5 Köye Ulaşım Engeli

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Yağmurun ardından 5 köye ulaşım engeliAYDIN'ın Karpuzlu ve Çine ilçelerindeki 5 kırsal mahalleyi birbirine bağlayan yol, şiddetli yağmurun ardından kullanılamaz hale geldi.

Yağmurun ardından 5 köye ulaşım engeli

AYDIN'ın Karpuzlu ve Çine ilçelerindeki 5 kırsal mahalleyi birbirine bağlayan yol, şiddetli yağmurun ardından kullanılamaz hale geldi. Mıcırların ve toprağın taşınıp kayaların yüzeye çıkması nedeniyle köylere ulaşımı sağlayan yol kapandı.

Çine'de Kirazderesi, Taşoluk, Bahçearası, Çöğürlük mahalleleri ile Karpuzlu ilçesinin Abak mahallesini birbirine bağlayan yol, yağmur nedeniyle mıcırların ve toprağın taşınıp kayalık yüzeyin ortaya çıkmasıyla bir haftadır ulaşıma kapandı. Çine'deki Kirazderesi Mahallesi Muhtarı İsmail Aydoğdu, ilçe merkezine ulaşımlarını uzun süredir bu 15 kilometrelik yoldan sağladıklarını belirterek geçen 29 Mayıs'taki şiddetli yağışın ardından ne otomobille ne de yaya olarak yolu kullanamadıklarını ifade etti. Kirazderesi'ne daha yakın olan Karpuzlu'ya gitmek için 45 kilometre uzunluğundaki alternatif yolu kullanmak zorunda kaldıklarını vurgulayan Aydoğdu, "Kirazderesi Mahallesi'ni Karpuzlu ilçesine bağlayan 15 kilometrelik yolun 200 metrelik bir bölümü ne yazıkki kullanılamıyor. Yağmur yolun üzerindeki mıcırları sürükledi ve altındaki kayalar yüzeye çıktı. Eskiden herkes bu yolu kullanıyordu. Yetkilileri aradık bilgi verdik ancak 1 hafta geçmesine karşın henüz gelen giden yok. 1 Haziran'da Çine Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe verdim. Vatandaşlarımız beni telefonla her gün arayarak yolun ne zaman yapılacağını soruyor" dedi.

Muhtar Aydoğdu, ziftin üzerine mıcır dökülerek yapılmış olan yolun eski haline getirilmesi sırasında bir daha aynı sorun yaşanması için yağmur sularının akacağı bir kanalın yapılması gerektiğini savundu. Aydoğdu, "Bizim mahallemiz Çine'ye bağlı ama Karpuzlu daha yakın olduğundan tüm ihtiyaçlarımızı buradan görüyoruz. Karpuzlu'ya gitmeye çalışan vatandaşlar yarı yoldan geriye dönmek zorunda kalıyor. Büyük sıkıntı içindeyiz. Bu yoldan bırakın arabayla gitmeyi yaya yürümek bile cesaret istiyor. Yolumuzun bir an önce yapılmasını istiyoruz" dedi.

Aydın Yağmurun Ardından 5 Köye Ulaşım Engeli
Aydın Yağmurun Ardından 5 Köye Ulaşım Engeli
Aydın Yağmurun Ardından 5 Köye Ulaşım Engeli

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title