Aydın Fen Lisesi Türkiye İkincisi Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Aydın Fen Lisesi Türkiye İkincisi Oldu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Aydın Fen Lisesi Türkiye İkincisi Oldu

Aydın Fen Lisesi, Ortaöğretim Kurumları 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sonuçlarına göre Türkiye 2.si oldu.

Aydın Fen Lisesi, ÖSYM tarafından açıklanan Ortaöğretim Kurumları 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sonuçlarına göre resmi Fen Liselerini arasında Türkiye 2. oldu.

Aydın'da başarılarıyla ülke genelinde kendinden söz ettiren Aydın Fen Lisesi, ÖSYM tarafından açıklanan Ortaöğretim Kurumları 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sonuçlarına göre 452.342 MF (Sayısal puan ortalaması diğer tüm resmi Fen Liselerini arasında Türkiye 2. oldu.

Aydın Fen Lisesi, ayrıca YGS-1 puanına göre türünde Türkiye 1., YGS-2 puanına göre türünde Türkiye 1., YGS-3 puanına göre türünde Türkiye 2., YGS-4 puanına göre türünde Türkiye 2., YGS-5 puanına göre türünde Türkiye 2., YGS-6 puanına göre türünde Türkiye 1. Oldu.

Aydın Fen Lisesi Müdürü Şenol Arslan, başarının tesadüf olmadığını belirterek, "Geçmiş yıllarda da üniversite sınav sonuçlarında bireysel ve kitlesel olarak sürekli dereceler yaptık. Okulumuzda sevgi temelli ve başarı odaklı çalışılıyor. Başarı okul, öğretmen ve öğrencilerimiz için alışkanlık oldu. Bu başarı, başarıya inanmış bütün idareci, tecrübeli öğretmen, veli, öğrenciler ile diğer bütün çalışanların ekip ruhuyla özverili çalışmasının eseridir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. - AYDIN

Aydın Fen Lisesi Türkiye İkincisi Oldu

Aydın Fen Lisesi Türkiye İkincisi Oldu

Aydın Fen Lisesi Türkiye İkincisi Oldu

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title