Aydemir: 'Polisimiz, Milli Vicdanının Temsilcisidir'
Haberler » Güncel » Aydemir: 'Polisimiz, Milli Vicdanının Temsilcisidir' - Haber

Aydemir: 'Polisimiz, Milli Vicdanının Temsilcisidir'

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Milli irade ve değerlerinin bekası, huzur ve asayişin temin ve devamı manasında, görevleri başında şehit düşen kahraman emniyet mensuplarını rahmet ve şükranla anıyor, minnettarlığımızı kaydediyoruz.

Aydemir: 'Polisimiz, Milli Vicdanının Temsilcisidir'

Milletvekili , 'Milli irade ve değerlerinin bekası, huzur ve asayişin temin ve devamı manasında, görevleri başında şehit düşen kahraman emniyet mensuplarını rahmet ve şükranla anıyor, minnettarlığımızı kaydediyoruz. ' dedi.


AYDEMİR'DEN FEDAKARLIK VURGUSU


Türk Polis Teşkilatının 173'üncü gurur yılına erişimi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Milletvekili Aydemir, barış ve emniyet olgusunun toplumsal güven ve huzurun istikrarı için temel unsur olduğunu, Türk Polis Teşkilatının bu iki görevi milli ve manevi değerlere sadakatle ifade ettiğini belirterek, 'Sosyal ve ekonomik hayatımızın huzur içinde devamını polisimizin fedakarlık ve çabasına borçluyuz.' dedi.


'TÜRK POLİS TEŞKİLATI ÖZEL BİR SAYGINLIĞI İFADE EDER'


Türk Polis Teşkilatının küresel boyutta özel bir saygınlık ve konumu bulunduğu, Dünya Emniyet literatüründe, halkın dimağı ve lafzında derin bir manaya işaret eden 'Türk Polisi yakalar' söyleminin Emniyet Teşkilatımızın duruşunu tarif eden bir vurgu olarak yer aldığını belirten Milletvekili Aydemir, 'Bizim sosyal hayatımızda polis kavramı özel bir durumu, diğer bir kayıt ile 'vicdanı' temsil eder. Bu müstesna teşkilatın vazife şuurunu da bu kavram oluşturur. Polisimiz aynı zamanda toplumsal vicdanımızdır. Dolayısıyla insanımız, bu görevi ifa eden kardeşlerimiz ve bağlı bulundukları teşkilata hususi bir muhabbet ve saygı duyar.' yorumunu yaptı.


TEBRİK


'Sayın Cumhurbaşkanımızın beliğ tarifiyle, 'Hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı ve demokratik toplum ilkelerinden ödün vermeden, Anayasa ve yasalara sadakatle görev yapan Polis Teşkilatımız, 173 yıllık bilgi ve deneyimiyle üstlendiği görevlerde büyük başarılara imza atmıştır.' diyen Milletvekili Aydemir, 'Türk Polis Teşkilatımızın 173'üncü gurur yılı coşkusunu paylaşıyor, fedakarlık timsali teşkilat mensuplarını milli irade duyarlılığı noktasında kalben selamlıyoruz.' dedi. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler