Ata'nın Silüetine Bulut Engeli - Haberler
Haberi Paylaş

Ata'nın Silüetine Bulut Engeli

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Ata'nın Silüetine Bulut Engeli

Bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilen Atatürk’ün İzinde Gölgesinde Damal Şenlikleri renkli gösterilere sahne olurken, Karadağ’a yansıyan Atatürk’ün silüeti bulut engeline takıldı.

Bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen Atatürk'ün İzinde Gölgesinde Damal Şenlikleri renkli gösterilere sahne olurken, Karadağ'a yansıyan Atatürk'ün silüeti bulut engeline takıldı.

Bu yıl 19'uncusu düzenlenen kutlamalara, Damal Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Damal Belediye Başkanı CHP'li Ergin Önal, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, CHP Eski Milletvekili Ensar Öğüt ve yaklaşık 6 bin kişi katıldı.

Etkinlikler kapsamında Damal halk oyunları ekibi gösteri sundu. Şenliğin finalini ise ünlü sanatçı Güler Duman yaptı.

Festival alanından Atatürk'ün silüetini izlemek için ilçeye bağlı Ata Mahallesi'ndeki seyir alanına geçildi. Karadağlar'ın eteklerinde saat 18.00'de izlenmesi planlanan Atatürk silüeti, hava muhalefeti nedeniyle görülmedi.

Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, bu yıl 19.'su yapılan Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri'ne yoğun bir katılımın olduğunu söyleyerek, "İlk kez bu kadar büyük bir katılım oldu. Ancak, hava muhalefeti nedeniyle Atatürk silüetini izleme programımızı iptal etmek zorunda kaldık. Bugün görmesek de her zaman görüyoruz" dedi.

Bulutlu hava nedeniyle iptal olan seyir alanındaki program daha sonra güneşin açması ile birlikte Atatürk'ün silüeti kısmen de olsa görülmeye başlandı. Bunu fırsat bilen bazı vatandaşlar da fotoğraf çekti.

SİLÜETİN RAHATÇA İZLENEBİLMESİ İÇİN SEYİR ALANI YAPILDI

Öte yandan, Atatürk silüetinin rahatça izlenebilmesi için bu yıl seyir terasları yapıldı. Atatürk Silüetini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı, CHP eski milletvekili Ensar Öğüt, Atatürk silüetini her yıl izlemeye geldiğini söyledi. Öğüt, "Burada silüet bir mesaj veriyor aslında; 'Cumhuriyete sahip çıkın, ülkemizin bütünlüğüne sahip çıkın, her yere refah ve huzuru götürün' mesajı veriyor. Böyle bir tablonun yaşatılması ve buraya turistin gelmesi için biz buraya bir sosyal tesisler yaptık. Burada protokol alanı, seyir alanı ve tören alanı yapılıyor" dedi. - ARDAHAN

Ata'nın Silüetine Bulut Engeli

Ata'nın Silüetine Bulut Engeli

Ata'nın Silüetine Bulut Engeli

Ata'nın Silüetine Bulut Engeli

Ata'nın Silüetine Bulut Engeli

Ata'nın Silüetine Bulut Engeli

Ata'nın Silüetine Bulut Engeli

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title