Ardahan AK Parti Çıldırlı Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Ardahan AK Parti Çıldırlı Muhtarlarla Bir Araya Geldi

19.05.2015 16:39 | Son Güncelleme: 19.05.2015 16:39
Ardahan AK Parti Çıldırlı Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Adalet ve Kalkınma Partisi Çıldır İlçe teşkilatı ve Milletvekili Adayları muhtarlarla bir araya geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Çıldır İlçe teşkilatı ve Milletvekili Adayları muhtarlarla bir araya geldi.

Çıldır Meslek Yüksek Okulu Sosyal tesislerinde Çıldır Belediyesi ve Çıldır İlçe Başkanlığının organize ettiği programa Ak Parti Milletvekili Adayları Prof. Dr. Orhan Atalay, Veteriner Hekim Yunus Baydar, Ardahan İl Başkanı Yusuf Demirci, Çıldır İlçe Başkanı Ahmet Rıfat Vural, Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Etem Özcan, Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri, Köy ve Mahalle muhtarları katıldı.

AK Parti Çıldır İlçe Başkanı Ahmet Rıfat Vural açılış konuşmasını yapmasının ardından sözü Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu'na bıraktı.

AZİZOĞLU " HİZMET İÇİN BURADAYIZ"

Başkan Azizoğlu" Ben kamu görevinden emekli olduktan sonra ilçeme hizmet etmek için bu göreve talip oldum ve Demokratik Sol Partiden Belediye başkanlığını kazandım. Tek amacım ilçeye hizmet ederek, geri kalmışlığa bir son vermekti. DSP'den 4 aylık bir zaman sonra istifa ederek Ak Parti ye katıldık ve katılmamızın ardından birçok kazanım elde ettik. Hibe Araçlar, yapımına başlayacağımız TOKi, 10 yataklı hastane, Hayvan Pazarı ve Kesimhane, Bağcılar Belediyesi tarafından yapılacak otel, Güngören Belediyesince yapılacak Belediye Hizmet Binası, Çıldır gölünün imara açılması bunlardan birkaç örnektir. Bizler bu projeleri hazırlarken sayın vekilimizin büyük desteğini gördük. Sağ olsun bizimle beraber bütün bakanlıkları dolaştı ve projelerin onaylanmasında destek verdi. Sizlerin huzurunda sayın Prof. Dr. Orhan Atalay'a şahsım ve ilçem adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Milletvekili adaylarımızın hizmet için çıktıkları bu yolda desteğinizi istiyorum. Adaylarımız Prof. Dr. Orhan Atalay ve Veteriner Hekim Yunus Baydar'a her konuda kefilim" dedi.

BAYDAR " AYRILAN KÖYLERİ TEKRAR BAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞMA YÜRÜTECEĞİZ"

Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu'nun konuşmasının ardından sözü alan AK Parti Milletvekili Adayı Baydar" Ak Parti İl Genel Meclis Üyeliği ve İl Başkanlığı görevini yürüttükten sonra partimizin de takdiriyle bu göreve getirildik. Ardahan'da yaşayan bir kardeşiniz olarak İlimizin ve İlçelerimizin sorunlarının giderilmesi için birçok çalışma yürüttük. Sayın vekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay'la beraber 4 yıl çalıştık ve kalkınmanın hızlı bir şekilde ilerlemesi için mücadele ettik. İlimiz adına önemli ilerlemeler kaydettik. Çıldır Ardahan için daha fazla önem arz eden bir ilçedir. Birçok yatırım ilçede yükselmektedir. Bazıları çeşitli spekülasyonlar oluşturarak Aktaş sınır kapısının açılmayacağını iddia etmektir. Biz işimizi hakkıyla yapmaya çalışan insanlarız. Aktaş Sınır Kapısının açılmasına üç Ülkenin Cumhur Başkanı katılacaktır. Bugün seçim öncesi gösteriş olsun diye Aktaş Sınır kapısını açıp halkı kandırma çabası içerisinde değiliz. Orada ki çalışmalar sona erdiğinde sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla açılış gerçekleşecektir. Çıldır yatırımların tamamlanmasının ardından gözde bir ilçe haline gelecektir. Biz önümüzdeki süreçte ilçeden ayrılan 9 köyün tekrar ilçeye kazandırılması konusunda da çalışmalar yürüteceğiz. Sizlerden biri olarak Ardahan'da yaşayan ve sorunları sizlerle beraber gören, çözüme ulaştırmak isteyen bir kardeşiniz olarak desteğinizi istiyorum" dedi.

ATALAY " İDEOLOJİ İLE KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK"

Yunus Baydar'ın konuşmasının ardından sözü alan AK Parti Milletvekili Atalay ise" Ben siyasette bir dönemin az, üç dönemin fazla olduğuna inanan biriyim. Bu ölçüde ilimizin kalkınması için çalışmalar yürütüyor ve hizmet almak için her kapıyı zorluyoruz. Çünkü bizim amacımız hizmet, ideolojilerle kaybedecek zamanımız yok. Herkesin bir ideolojisi ve hayat görüşü vardır ben buna saygı duyuyorum. Bizler asil bir neslin torunları olarak hiçbir zaman düşmana boyun eğmedik ve mücadele ettik. Atalarımızın kanlarıyla suladıkları bu toprakları bugün bizler alın terimizle sulamak zorundayız. Bugün biz Ardahan'a birçok hizmet kazandırdıysak bu iktidarda olmamızın sonucudur. Ardahan nüfusa oranla en fazla yatırım alan ikinci il konumuna geldiyse iktidardan yana olmasıyla kazandı bunları. Şunu çok net olarak söylemek istiyorum. Benim ailemden de parlamento da bulunanlar oldu şimdi soruyorum sizlere Sırrı Atalay 32 yıl vekillik yaptı. İsmet Atalay vekillik yaptı. Bırakın Ardahan'ı Gölede bir çivileri yok. Bugün ha keza Ensar beyde aynı şekilde. Bu şahısların kendi kişiliklerinden yana hiç kimse kötü bir şey söyleyemez ama gelin görün ki muhalefet oldukları için ellerinden hiçbir şey gelmedi. Muhalefet kısır inek gibidir ne dana verir size, nede süt. Artık Ardahan'ın bekleyecek takati yoktur. Artık ideolojileri bir kenara bırakıp hizmet için iktidardan yana olmalıyız. Bunun en yakın örneği karşınızda duruyor. Belediye başkanımızın amacı, aşkı, sevdası sadece ilçesine hizmet etmek. Hizmet almak için seçildiği partiyi bırakıp bizlerle beraber yoluna devam ediyor. Bunun karşılığını kat kat alarak ilçesine hizmet kazandırıyor, bunun şahidi de sizlersiniz. Bizler hizmetin daha hızlı bir şekilde Ardahan'a ulaşması için daha fazla yatırım almak için desteğinizi istiyoruz. Herkesin kendi vicdanına şu soruyu sormasını istiyorum. 2002 öncesi Ardahan ile şimdi ki Ardahan'ı bir kıyaslasınlar ve neler yaptığımızı görsünler" dedi.

Yapılan açıklamaların ardından Çıldır Belediyesi ve İlçe Başkanlığın vermiş olduğu yemek ikram edildi. Yemeğin ardından muhtarların sorunlarını dinleyen vekil adayları daha sonra ilçeden ayrıldılar. - ARDAHAN

Ardahan AK Parti Çıldırlı Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Ardahan AK Parti Çıldırlı Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title