Arda'nın Mutfağı'nın Sırları - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Arda'nın Mutfağı'nın Sırları

Arda'nın Mutfağı'nın Sırları
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Magazin

Türk ve Dünya Mutfağı’nın birbirinden ünlü lezzetlerinin başarılı temsilcisi Arda Türkmen, mutfak sırlarını ve kendisine dair merak edilenleri MAG okurları için paylaştı.

Türk ve Dünya Mutfağı'nın birbirinden ünlü lezzetlerinin başarılı temsilcisi Arda Türkmen, mutfak sırlarını ve kendisine dair merak edilenleri MAG okurları için paylaştı.

Arda Türkmen mutfağına ait özel sırları ile MAG Kasım sayısında kışa özel tüyolar verdi. Ekranların sevilen yüzü, "Ver Fırına" ve "Arda'nın Mutfağı" programları ile tanıdığımız Arda Türkmen, Türk mutfağının kendisi için en özeli olduğunun altını çiziyor ve özel tarifi ile MAG Gurme sayfalarında yerini aldı.

Kendisini işkolik, çalışkan biri olarak tanımlayan Türkmen, bisiklet sürmenin ve spor yapmanın hayatının olmazsa olmazları arasında olduğunu belirtti. Bu sene sonunda açılacak Central'ı sürpriz bir oluşum olarak nitelendiren Arda Türkmen, Kaan Boyner, Önder Öztarhan, Okan Can Yantır ve İsmet Yılmazel ile beraber yemek sektörüne artı değerlerle katacaklarını söyledi.

Kendisi Hakkında bilgiler veren Türkmen, şunları kaydetti:

"Çalışkan, tutarlı, dışa dönük bir tipim. Bir işi kafama koyduğum zaman olması için çok mücadele ederim. Pes etmek, sıkılmak benim literatürümde asla yok. Aslında bana değil de benimle çalışan ekip arkadaşlarıma sormak lazım nasıl birisi olduğumu… Yanımda çalışan, omuz omuza verdiğim ekip arkadaşlarımın neredeyse hepsiyle uzun süredir beraber çalışıyoruz, benim için hepsinin yeri çok ayrı, onlar için de ben öyleyim bunu her zaman hissettiriyorlar. İş hayatında da adil ve değer bilen bir yapım var."

"KÜÇÜK YAŞTA ANNEANNEMİ İZLEYEREK, ONA YARDIM ETMEYE ÇALIŞARAK MUTFAĞIN TADINI ALDIM"

Yemek pişirmeye olan ilgisinin ailesinden miras olduğunu dile getiren Türkmen, " Küçük yaşta anneannemi izleyerek, ona yardım etmeye çalışarak mutfağın tadını aldım. Sonrasında ilk profesyonel alanda mutfak deneyimimi 1993 yılında bir otelinin resepsiyonunda çalışırken, benim mutfağa olan ilgimi ve merakımı bilen üstlerimin artık daha fazla ısrarlarıma dayanamaması sonucu bir otel mutfağında yaşadım.

Türkmen, "Evde kendine yemek hazırlarken de sunuma özen gösteriyor musun?" şeklindeki soruya, "Evde yemek hazırlarken daha ziyade pratik şeyler yapmaya çalışıyorum. Çok fazla evde vakit geçirme şansım olmuyor. Malum setten çıkıp restorana geçiyorum genelde. Ancak evde zaman geçirme şansım olursa da hızlı ve sağlıklı şeyler yiyiyorum. O noktada da sunum pek de önem arz etmiyor" cevabını verdi.

Türk mutfağının en güzel mutfak olduğunu belirten Türkmen, "Çok klişe bir cevap gibi gelecek belki ama benim için gerçekten Türk mutfağının üzerine geçebilecek bir mutfak yok. Evet, çok eksiklerimiz var. Tariflerimiz standart değil, belki her yörede değişkenlik gösteriyor ama bizim lokal ürünlerimiz gerçekten çok değerli ve çok lezzetli. Yurt dışından gelen birisine dünyanın neresinden gelirse gelsin, bir Hünkar Beğendi yedirdiğinizde resmen inanamıyorlar; bir tabakta birleşen bu lezzetler hem bu kadar lezzetli hem de nasıl bu kadar basit olabiliyor diye. Nar ekşisi, salçalar, sabah kahvaltısı kültürümüz, meze kültürümüz gerçekten bizi her ülkeden ayrı ve özel kılıyor. - ANKARA

Arda'nın Mutfağı'nın Sırları

Arda'nın Mutfağı'nın Sırları

İhlas Haber Ajansı - Magazin Haberleri

Okan Can, Boyner, Magazin, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title