Haberler » Spor » Arda Turan'dan Galatasaray'a Yeşil Işık: Barcelona ile Anlaşırsanız Dönerim - Spor

Arda Turan'dan Galatasaray'a Yeşil Işık: Barcelona ile Anlaşırsanız Dönerim

Barcelona'da forma giyen Arda Turan, G.Saray Başkanı Dursun Özbek'in "Döner misin?" sorusuna "Kulüpler anlaşırsa neden olmasın." yanıtını verdi.

Transfer çalışmalarına üç koldan devam eden 'da, konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor.

Kulüp başkanı Dursun Özbek, Ağustos ayının ilk haftası için Arda'dan randevu almıştı. Bire bir gerçekleşecek bu görüşme öncesinde, Özbek'in Arda'dan olumlu yönde bir söz aldığı da ortaya çıktı.

"KULÜPLER ANLAŞSIN YETER"

Fanatik'in haberine göre; 30 yaşındaki futbolcunun, Özbek'in ilettiği, "Galatasaray'a döner misin" sorusuna, "Neden olmasın, kulüpler anlaşsın yeter" cevabını verdiği öğrenildi. Başkanın bu nedenle somut adımlar atmaya başladığı ve öncelikle Arda'yla kontrat detaylarını görüşmek istediği bildirildi.

KİRALIK OLARAK GELECEK

Arda Turan transferinin nasıl gerçekleşeceği konusundaki detaylar da yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Buna göre Galatasaray, yıldız futbolcuyu 'dan 1 sezonluğuna kiralayacak. Sözleşmede satın alma opsiyonunun bulunması beklenmiyor. Tecrübeli futbolcuya senelik 4.5 milyon Euro civarında garanti ücret verilecek. Ayrıca Selçuk İnan'ın da gönlü alınarak kaptanlık pazubandı Arda'ya sunulacak.

DURSUN ÖZBEK'İ HEYECANLANDIRDI

Başkan Dursun Özbek'in, Arda Turan'dan gelen olumlu mesaj karşısında çok heyecanlandığı ve "En büyük transferimiz olacak" dediği öğrenildi. Barcelona'nın ABD kampına götürülen, ancak takımda kalıp kalmayacağı konusunda net bir açıklama yapılmayan Arda için, İspanyol kulübü tarafından birkaç milyon Euro'luk kiralama bedeli talep edildiği de gelen haberler arasında.Haber Videosu

: Arda Turan'dan Galatasaray'a Yeşil Işık: Barcelona ile Anlaşırsanız Dönerim

Manşet

Haberler