Antalya Dob "Güldestan" Dans Gösterisini Sahneye Koyacak

Antalya Dob "Güldestan" Dans Gösterisini Sahneye Koyacak

Antalya Dob 'Güldestan' Dans Gösterisini Sahneye Koyacak
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Güldestan modern dans gösterisini yeniden sanatseverlerle buluşturacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Güldestan modern dans gösterisini yeniden sanatseverlerle buluşturacak.

Antalya DOB'den yapılan açıklamaya göre, Türk balesinin büyüleyici eserlerinden biri olan "Güldestan" modern dans gösterisi, izleyiciyi dans ve müziğin kusursuz ahengi ile etkileyici bir atmosferin içerisine çekiyor.

Arkın Zirek'in sahneye koyduğu eserin koreografisi Beyhan Murphy, müzikleri ise Mercan Dede imzasını taşıyor. Eser 2 Ekim Salı günü 20.00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Türk toplumunun kültürel geçmişini bugünün yaşamıyla modern bir şekilde bağdaştırmayı başaran eser, göçebe bir toplumun izlerini yeniden yaşatıyor. Türkiye'nin ünlü isimlerinin ortaya koyduğu eser, ANTDOB dansçılarının performanslarıyla sahneye konuyor.

Halit Ergenç'in seslendirdiği metinler Orhan Pamuk, fotoğraflar ise Ara Güler imzasını taşıyor. Eserde dekor tasarımı Işın Mumcu'ya, kostüm tasarımı İsmail Dede'ye, ışık tasarımı ise Micheal Odam'a ait. Selim Yılmaz'ın kondüvit olduğu eserde, ışık realizasyonu Mustafa Eski tarafından yapıldı.

Eserde bayan dansçılarda Esra Taner, Derya Özbakır, Melda Sipahi, Meray Kartal, Gülçin Alpaşar, Bader Baran, Aslı Öğüt, Derya Akyurt, Sevgim Aksoy, Göknur K. Türkmen, Öykü Akça ve Burcu Bodur, Sinem Ertan, Buket Alpdemir ve Seda Manaz sahne alıyor.

Erkek dansçılarda ise Murat Özdemir, Boğaç Özbakır, Tolga Burçak, Kürşat Kılıç, Okan Ünal, Gabriel Gogua, Evren İskender, Aykut Levent Özer, Ali Basmacı, Mert Söylemez, Gökhan Yüksel, Yetkin Şahin Burak Özbek, Erdem Arslan ve Volkan Sayıner izleyici karşısında olacak.

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ANTALYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Çok Okunan Haberler

title