Mercan Dede Haberleri

Mercan Dede haber, Mercan Dede son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mercan Dede - 15.09.2021
Son dakika! Sibil, "Aurora'nın Duası"nı savaşlarda yetim kalan çocuklara adadı
Müziğe Feriköy Surp Vartanants Korosu'nda başlayan sanatçının "Sibil" adını taşıyan ve tamamı Ermenice parçalardan oluşan ilk albümü, Cenk Taşkan, Mercan Dede ve Göksel Baktagir gibi tanınmış müzisyenlerin desteğiyle 2010'da piyasaya çıktı.
Mercan Dede - 09.11.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Rondo Ala Turka-Güldestan" balesini sahneledi
Mozart'ın müziklerinin kullanıldığı "Rondo Ala Turka" bölümünde, klasisizm ve modernizm arasındaki gitgeller, bir bale kumpanyasındaki tatlı çekişmeler anlatılıyor. Mercan Dede'nin müziklerinin kullanıldığı "Güldestan" bölümünde ise sosyokültürel anlamda geçmişle ilgili birçok konu yer alıyor.
Mercan Dede - 07.11.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Rondo Ala Turka - Güldestan" balesini tekrar sahneledi
Mercan Dede'nin müziklerinin kullanıldığı "Güldestan" bölümünde ise sosyokültürel anlamda geçmişle ilgili birçok konu yer alıyor.
Mercan Dede - 06.11.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Rondo Ala Turka" ve "Güldestan" balesini sahneleyecek
Mercan Dede'nin müziklerinin kullanıldığı "Güldestan" bale eserinden kesitlerin sahneleneceği bölümde ise sosyokültürel anlamda geçmişle ilgili birçok konu yer alıyor.
Mercan Dede - 09.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Rondo Ala Turka" ve "Güldestan" balesini tekrar sahneleyecek
Mercan Dede'nin müziklerinin kullanıldığı "Güldestan" bale eserinden kesitlerin sahneleneceği bölümde ise sosyokültürel anlamda geçmişle ilgili birçok konu yer alıyor.
Mercan Dede - 07.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Rondo Alla Turka" ve "Güldestan" balesini sahneleyecek
Mercan Dede'nin müziklerinin kullanıldığı "Güldestan" bale eserinden kesitlerin sahneleneceği bölümde ise sosyokültürel anlamda geçmişle ilgili birçok konu yer alıyor.
Mercan Dede - 04.10.2020
"Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi başkentte
Sanatçılar Onay Akbaş, Bedri Baykam, Metin Celal, Mercan Dede (Arkın Ilıcalı), Devrim Erbil, Mehmet Erbil, Burçin Erdi, Yalçın Gökçebağ, Ergin İnan, Fevzi Karakoç, İbrahim Karaoğlu, Bahar Oganer, Tülin Onat, Cem Sağbil, Barış Sarıbaş, Ahmet Telli, Mustafa Tolay eserleri ile Sunay Akın, İlber Ortaylı, Nedim Gürsel, Yalın Alpay'ın katkılarıyla oluşturulan sergide, çok büyük boyutlu resim ve heykellerin yanı sıra Durmuş Akbulut'un proje katılımcılarının Fransa ve Türkiye'de gerçekleştirdikleri etkinliği yansıtan "Leonardo da Vinci Belgeseli" de galerideki video-art odasında sanatseverle buluşacak.
Mercan Dede - 28.09.2020
"Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi Ankara'da sanatseverlerle buluşacak
Sergide Onay Akbaş, Bedri Baykam, Mercan Dede (Arkın Ilıcalı), Devrim Erbil, Burçin Erdi, Yalçın Gökçebağ, Ergin İnan, Fevzi Karakoç, Bahar Oganer, Tülin Onat, Cem Sağbil ve Barış Sarıbaş'ın, Leonardo da Vinci'nin eserlerine ve yaşamına atfettiği büyük boyutlu resim ve heykeller yer alıyor.
Mercan Dede - 11.08.2020
"Turkcell Platinum İstanbul Night Flight" konserleri eylülde başlayacak
Konserlerde ayrıca 29 Ekim'de An Epic Symphony ve Haykon Cepkin ile Mercan Dede, 21 Kasım'da An Epic Symphony ve Mazhar Alanson, 20 Aralık'ta An Epic Symphony ve Funda Arar, 1 Şubat'ta ise Grammy sahibi ve otoritelerce enstrümanında en iyisi olarak nitelendirilen Çin asıllı çellist Yo-Yo Ma, müzikseverlerle buluşacak.
Mercan Dede - 29.06.2020
İzmir'de "Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi yeniden açılıyor
Sergi, sanatçıdan ilham alan Tülin Onat, Bedri Baykam, Devrim Erbil, Ergin İnan, Yalçın Gökçebağ, Fevzi Karakoç, Onay Akbaş, Cem Sağbil, Mercan Dede, Barış Sarıbaş, Bahar Oganer, Burçin Erdi'nin heykelleri, yağlı boya eserleri ve video gösterilerinden oluşuyor.
Mercan Dede - 12.05.2020
"Borusan Müzik Evi"nin bu haftaki konukları: SO Duo
"Borusan Müzik Evi" programının ilerleyen günlerinde Murat Sezgi ve Çağıl Özdemir, Şevket Akıncı, Gülşah Erol, Korhan Erel, Eray Aytimur, Hezarfen Ensemble, Amy Salsgiver (sa.ne.na), Mercan Dede, Necati Tüfenk ve Can İnandım ile Berke Can Özcan yer alacak.
Mercan Dede - 24.04.2020
Türkiye turizm tanıtım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
İnsanların evde vakit geçirdiği bu dönemde içerik trendlerini tüm dünyada yakından takip ederek, "doğal zenginlikler", "wellness", "gastronomi" değerlerini ön plana çıkaran içerik çalışmalarına öncelik verildiğini aktaran Yağcı, şöyle devam etti: "Bu kapsamda, dünyada büyük ilgi gören Türk mutfağını ön plana çıkarmak adına farklı iş birlikleriyle video içerikler hazırladık. Ünlü şeflerimiz Refika Birgül ve Fatih Tutak ile hazırladığımız videolar milyonlarca kez izlendi. Marka takip raporlarında 'Turkish Food' etiketi twitter mentionları arasına girdi. Gastronomi dışında bu dönemde insanların kendi iç dünyalarına ve pozitife yönlenme arayışları içerisinde meditasyon içeriklerine yoğun bir ilgi oluştuğunu yaptığımız trend araştırmalarında gözlemledik. Ülkemizin doğal güzelliklerini, Türkiye'nin büyüleyici maviliklerinin kapılarını dünyaya Mercan Dede'nin özel olarak hazırladığı müziği ile 'Turkish Therapy' filmimizle açtık.
Mercan Dede - 12.03.2020
Turkcell Platinum ayrıcalıklı gecelere John Malkovich ile başlıyor
Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, bu sene dördüncü defa Turkcell Platinum ana sponsorluğunda gerçekleşecek konserler serisi YoYo-Ma'dan Berlin Senfoni Oda Orkestrası'na, Karsu'dan besteci ve piyanist Joachim Horsley'ye kadar dünyaca ünlü orkestra ve müzisyenlerin performanslarına ev sahipliği yapacak. Ayrıcalıklı gecelerin kapanışı ise Tuluğ Tırpan yönetimindeki An Epic Symphony, Hayko Cepkin ve Mercan Dede ile gerçekleşecek.
Mercan Dede - 26.02.2020
John Malkovich "The Music Critic Show" ile İstanbul'a gelecek
Turkcell Platinum Istanbul Nıght Flight, 29 Ekim'de Tuluğ Tırpan yönetimindeki 120 kişilik kadrosuyla An Epic Symphony, Hayko Cepkin ve Mercan Dede konseriyle sona erecek.
Mercan Dede - 13.02.2020
Sanatı Beşiktaş'ın kılcal damarlarına yaymak için emek veriyoruz?
GÖZLEM SONRASI ESERLER ORTAYA ÇIKTI Türk sanatçılar, Leonardo da Vinci için bir araya geldi. Leonardo da Vinci'nin hayata gözlerini yumduğu Fransa'nın Amboise bölgesine giden sanatçılar yapılan gözlemler sonrası eserlerini üretti. O sanatçılar arasında ressamlar Devrim Erbil, Ergin İnan, Tülin Onat, Yalçın Gökçebağ, Fevzi Karakoç, Bedri Baykam, Onay Akbaş, Cem Sağbil, Mercan Dede (Arkın Ilıcalı), Barış Sarıbaş, Bahar Oganer, Burçin Erdi'nin yanı sıra tarihçi Prof.
Mercan Dede - 11.02.2020
''Çellistanbul'' konserine ev sahipliği yapacak.
Saint Benoît Fransız Lisesi ve Siluet Salonu Saint Benoît Fransız Lisesi kurulduğu günden bu yana sanata önem vermiştir. Saint Benoît Lisesi Silüet Salonu Mercan Dede, Kerem Görsev, İdil Biret, Canan Anderson, Aşkın Arsunan, Jehan Barbur, FisFüz, Jef Giansily, Tuna Kiremitçi, Ayhan Sicimoğlu, Erkan Oğur İsmail Hakkı Demircioğlu, Borusan Quartet, Nubass gibi ses getiren konserlere, 15.
Mercan Dede - 02.01.2020
Saint Benoît Lisesi'nde İpek Dinç Quintet feat. Önder Focan konseri
İpek Dinç Quintet feat. Önder Focan Vokal: İpek Dinç Gitar: Önder Focan Piyano: Kaan Bıyıkoğlu Kontrabas: Baran Say Saksofon: Yahya Dai Davul: Burak Cihangirli Saint Benoît Fransız Lisesi ve Siluet Salonu Saint Benoît Fransız Lisesi kurulduğu günden bu yana sanata önem vermiştir. Saint Benoît Lisesi Silüet Salonu Mercan Dede, Kerem Görsev, İdil Biret, Canan Anderson, Aşkın Arsunan, Jehan Barbur, FisFüz, Jef Giansily, Tuna Kiremitçi, Ayhan Sicimoğlu, Erkan Oğur İsmail Hakkı Demircioğlu, Borusan Quartet, Nubass gibi ses getiren konserlere, 15.
Mercan Dede - 20.12.2019
2'nci İstanbul Art Show sanat fuarı kapılarını açtı
  DEDE: SAMİMİ OLMAYAN SANAT İLGİMİ ÇEKMİYOR   Fuarın 'post-truth' odasını hazırlayan sanatçı Mercan Dede ise kendisini bir ışık Prof.
Mercan Dede - 19.12.2019
"2. İstanbul Art Show" sanat fuarı açıldı
"Fuarlar sadece şeffaf bir sanat pazarı değil" Alpay, post-truth kavramının siyasi hayatın yanı sıra resim sanatına oldukça etki ettiğine işaret ederek, şöyle devam etti: "Bu anlamda bu yıl fuarda bu konuyu konuşulabilir kılmak istedik. Çünkü fuarlar sadece şeffaf bir sanat pazarı değil. Aynı zamanda konuşmaların yapıldığı, sanatçıların birbirini tanıdığı, küratörlerin, yazarların yani sanat dünyasının tüm aktörlerinin bir araya geldiği birbiriyle sıkı bir fikir alışverişinde bulunabildikleri bir program." Fuarın "post-truth" odasını hazırlayan sanatçı Mercan Dede de sanatın geniş kitlelere yayılması konusunda hassas olduğunu dile getirerek, böyle bir organizasyonun parçası olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.
Mercan Dede - 18.12.2019
Atiye'ye görkemli gala
Galanın ardından gerçekleşen partide Kenan Doğulu sürprizi Maksut Aşkar'ın gastronomik deneyimi eşliğinde başlayan gece, gösterim sonrası Mercan Dede'nin mistik performansı ile devam etti.
Mercan Dede - 11.12.2019
Omar Sosa, Paolo Fresu ve Trilok Gurtu ile İş Sanat'ta Caz Rüzgârı
Enstrümanları ile adeta bir bütün oluşturan Sosa ve Fresu'ya Trilok Gurtu'nun da katılmasıyla ortaya yenilikçi ve aynı zamanda geleneksel bir duruşu olan özgün bir müzik çıktı. Gary Moore, John McLaughlin, Joe Zawinul, Bill Laswell, ve Robert Miles gibi yetenekli müzisyenlerle çalışmış Gurtu, aralarında İsmet Sıral, Okay Temiz, Mercan Dede, Kudsi Ergüner, Sertab Erener, Zara ve Taksim Trio'nun yer aldığı Türk müzisyenlerle de ortak projelere imza atan bir isim.
Mercan Dede - 04.12.2019
Mercan Dede'nin Post-Truth Odası İstanbul Art Show'da sergilenecek
Sanat fuarı İstanbul Art Show, Hakikat Askıda: Post-truth Çağında Sanat temasıyla sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mercan Dede Haberleri | Mercan Dede Kimdir - Haberler - Mercan Dede haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mercan Dede kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika! Sibil, Aurora'nın Duasını savaşlarda yetim kalan çocuklara adadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.9.2021 06:27:25. #1.16#

title