Antalya'da Yelkenler Cumhuriyet Kupası İçin Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Antalya'da Yelkenler Cumhuriyet Kupası İçin Açıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Antalya'da Yelkenler Cumhuriyet Kupası İçin Açıldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen ATSO Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları sona erdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenen ATSO Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları sona erdi.

ATSO tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenen ATSO Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları büyük bir heyecana sahne oldu. 2 gün süren yarışların ilk gününde Optimist ve Lazer grubunda minikler yarışırken ikinci gün büyük yelkenliler Akdeniz'e açıldı. Antalya Yelken Kulübü'nde düzenlenen ödül törenine ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yusuf Hacısüleyman ve Mustafa İssi, ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Erkan, Ayhan Kızılsavaş ve Ömer Dinç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Yelken Federasyonu Denetleme Kurulu Başkanı Abdurrahim Şaşmaz katıldı.

Hacısüleyman, tüm destekçilere teşekkür etti

ATSO Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları'nın ülkemiz için özel bir günde yapıldığına vurgu yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bize hediye ettiği Cumhuriyet Bayramı'nın 93'üncü yılını burada sizlerle birlikte kutlamaktan büyük mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

Yarışlara küçük yelkencilerin katılmış olmasından da duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan Yardımcısı Hacısüleyman, "Optimist ve Lazer grubunda 27 yarışmacı yelken açtı. Bu rakam umarım gelecekte daha da artacaktır" dedi. Ana yelkenli yarışlarına da 17 yelkenli yatın katıldığını söyleyen Yusuf Hacısüleyman, "Bu organizasyona destek olan başka Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz olmak üzere tüm destekçilere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Hacıcaferoğlu: "Yelken altyapısına verilen destek çok önemli"

Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu da konuşmasına 10 yıldır yelken yarışlarını destekleyerek Antalya'ya yelken sporunu sevdiren Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na teşekkür ederek başladı. ATSO'nun özellikle Optimist ve Lazer kategorilerinde yaptığı yarışların önemine değinen Hacıcaferoğlu, "Yelken sporunda altyapıya yapılan bu yatırım çok değerli. Geleceğin kaptanları ve sporcuları bu şekilde yetişiyor. Bu konuda desteğini esirgemeyen ATSO'ya özellikle teşekkür etmek istiyorum" dedi.

2 günde 9 kazanan

Akdeniz'e ilk gün yelken açan 27 Optimist ve Yelken sporcusu 5 farklı grupta yarıştı. Yarışlarda Optimist Genel kategoride Arda Hürmeydan, Optimist Junior kategoride Ege Akdeniz, Optimist Kızlar kategoride Gökde Öz, Lazer 4.7 Genel kategoride Şimal Akınsal ve Lazer 4.7 Junior kategoride Mehmet Ali Tekin birinciliği kazanan isimler oldu.

İkinci gün yelken açan Yelkenli Yat Yarışları da büyük heyecana sahne oldu. 4 ayrı kategoride yapılan yarışlarda yarışmacılar Antalya Körfezi'nde kıyasıya yarıştı. Yelkenlerini rüzgarla dolduran yarışmacılar start aldıktan sonra körfezde çok güzel bir görüntü oluşturdu. A Kategoride Selim Sarıkaya, B Kategoride Mehmet Adsız, C Kategoride Ahmet US ve D Kategoride Şevket Öztürk'ün birinciliği kazandığı yarışlarda ödülleri ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu verdi.

Ödül töreninin ardından gerçekleştirilen FlyBoard gösterisi büyük beğeni kazandı. Gösterinin sonunda Cumhuriyet Bayramı'nın anısına Türk Bayrağı açıldı. - ANTALYA

Antalya'da Yelkenler Cumhuriyet Kupası İçin Açıldı

Antalya'da Yelkenler Cumhuriyet Kupası İçin Açıldı

Antalya'da Yelkenler Cumhuriyet Kupası İçin Açıldı

Antalya'da Yelkenler Cumhuriyet Kupası İçin Açıldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title