Antalya Cem Yılmaz, En Beğendiği Oyuncuyu Açıkladı

Antalya Cem Yılmaz, En Beğendiği Oyuncuyu Açıkladı

Komedyen Cem Yılmaz, sinemadaki en beğendiği karakterlere usta sanatçı oyuncu Şener Şen'in hayat verdiğini belirterek, "Şener Şen geçmişimizin de kahramanıydı" dedi.

Komedyen Cem Yılmaz, sinemadaki en beğendiği karakterlere usta sanatçı oyuncu Şener Şen'in hayat verdiğini belirterek, "Şener Şen geçmişimizin de kahramanıydı" dedi.

Bu yıl 55'incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali'nde bu akşamki kapanış töreninde sinemada 20'nci yılı dolayısıyla 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü' alacak Cem Yılmaz, film gösterimlerinin ardından seyirci ile buluştu. Sinemaseverler, AKM'deki söyleşiye yoğun ilgi gösterdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de söyleşiyi izleyen arasında yer aldı. 'Arif V216' filminin gösterimin ardındaki söyleşide Cem Yılmaz'a oyuncu Ozan Güven de eşlik etti.

'OZAN GÜVEN ÖZEL BİR AKTÖR'

Yekta Kopan'ın sunuculuğundaki söyleşide seyircilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, festivaller sayesinde sinemada beraber çalıştığı insanlarla bir araya geldiklerini söyledi. 2002'de Ozan Güven ile tanıştığını dile getiren Yılmaz, 20 önce ozan güveni genç bir oyuncu olarak televizyonda izlediğini kaydetti. Güven'in o dönem parlak bir geleceğini olduğunu görebildiğini anlatan Yılmaz, "Benim yapmak istediğim işleri aynı duygularla yapabilen biri. Farklı disiplinlerde işi ciddiyete alan, işi hafiflikle yapan bir arkadaşım. İşe sahip çıkış şekliyle de ok özel bir aktör" dedi.

OZAN GÜVEN'DEN YILMAZ'A ÖVGÜ

Ozan Güven de Cem Yılmaz'a övgülerde bulundu. Güven, "Cem ile arkadaş olmamın sebeplerin biri de işini ciddiye alan biri olması. Ortak akılla hareket eden birisi. Ne zaman başka bir film için jön olarak oynamaya kalksam yine 216'yı yazıyor. Cem'e 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü' boşuna verilmedi. Sette zor biridir ama film ile ilgili hazır gelirseniz zor değil. Onun setine hazır gitmek gerekiyor" dedi.

'NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE'

Cem Yılmaz, fikirlerini hayata geçirecek teknik insanları bulmakta zorluk çektiklerini belirterek, her seferinde sıfırdan başladıklarını söyledi. Bunun da filmlerde bazı kusurlara neden olduğunu anlatan Yılmaz, "Arif V216 pahalı bir filmdi ama dünya ortalamasına göre pahalı değildi. Ama bize göre çok pahalı. Ne kadar ekmek o kadar köfte" diye konuştu.

YILMAZ'IN EN SEVDİĞİ KARAKTER

En sevdiği karakterlerin Şener Şen'in oynadığı karakterler olduğunu dile getiren Cem Yılmaz, "Şener Şen geçmişimizin de kahramanıydı. Yan rol oynadığı filmlerde bile biz hep Şener ağabeyi tutardık. Filmlerde Şener ağabeyden yana oyumuzu kullanırdık. Kötü adamı bu kadar eğlenceli oynayabilen az insan vardır. Ufkumuzu açan biridir. Çok kıymetlidir" dedi.

OCAK AYINDA YENİ İKİ FİLM

Sanatçı Cem Yılmaz da ocak ayında yeni filmlerinin vizyona gireceğini söyledi. Cem Yılmaz, "60'şar dakikadan oluşan iki filmi bir seansta izleyeceksiniz. 'Kaçamak' ve '2 Arada' isimli iki filmimiz ile değişik seyirciyi bir araya getirme gayretindeyiz. Mart ayında da yeni filmler gösterime girecek. Yoğun bir Cem Yılmaz'a maruz kalacaksınız" diye konuştu.

Söyleşinin ardından Cem Yılmaz'a sürpriz yapıldı. Üzerinde Yılmaz'ın sinemadaki 20'nci yılını anımsatan '20 yazılı' pasta getirildi. Cem Yılmaz, 20'nci yılı anısına pastayı sahnede kesti.

Kaynak: DHA