Anneleri ölünce aç kalan yavru baykuşlar, hiç susmayınca fark edildiler

Anneleri ölünce aç kalan yavru baykuşlar, hiç susmayınca fark edildiler

Konya'da elektrik direğindeki yuvasında yavrularını bırakıp uçarken yüksek gerilim hattındaki elektrik tellerine çarpan baykuş ölünce yavruları öksüz kaldı. Yavrular gece boyunca hiç susmayınca fark edildi.

16.06.2020 16:59 | Son Güncelleme: 16.06.2020 18:27

Konya'da, yüksek gerilim hattındaki elektrik tellerine çarparak akıma kapılan annelerini kaybedince, aydınlatma direği üzerinde mahsur kalan yavru baykuşlar kurtarıldı.

BAYKUŞ YUVASINDAKİ SESLER KESİLMEYİNCE ACI GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Merkez Karatay ilçesine bağlı Erler Mahallesi Arıcan Sokak'ta bulunan bir aydınlatma direğinin üzerindeki baykuş yuvasından gece saatlerinde gelen hiç susmayan kuş seslerini duyunca direğe yaklaşan bir kişi yerde telef olmuş bir baykuşla karşılaştı.

ÖKSÜZ KALAN AÇ YAVRULAR KURTARILDI

İhbar üzerine harekete geçen itfaiye ekipleri aydınlatma direğinin üzerindeki yuvada açlıkla karşı karşıya kalan yavruları kurtarabilmek için seferber oldu. Hattaki elektriğin kesilmesinin ardından uzatılan merdivenle yavru baykuşlar yuvadan alınarak yere indirildi.

Anneleri ölünce mahsur kalan yavru baykuşlar kurtarıldı

VETERİNER KONTROL ETTİ

Karatay İtfaiye Bölge Müdürlüğüne götürüldükten sonra yavru baykuşlara ekipler tarafından su ve sıvı yiyecekler verilirken, ardından muayene ve bakımı için Karatay Hayvanat Bahçesi Veteriner Hekimliğine teslim edildi.

"SAĞLIK DURUMLARI GAYET İYİ"

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici, olayın gece yarısı kendilerine bildirilmesi üzerine yaklaşık üç saat süren bir mesai sonrasında yavru hayvanların kurtarıldığını belirterek, "Kurtardığımız dört yavrunun sağlık durumları gayet iyi. Karatay Hayvanat Bahçesinde kendilerini ehil ellere teslim ettik. Yavruların sesini duyarak onlara yardım etmek için bizlere ulaşan duyarlı vatandaşımıza ise çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Anneleri ölünce aç kalan yavru baykuşlar, hiç susmayınca fark edildiler

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Anneleri ölünce aç kalan yavru baykuşlar, hiç susmayınca fark edildiler - Konya
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.8.2020 22:25:49. #1.14#
title