Ankara Kalesi Haberleri

Ankara Kalesi haber, Ankara Kalesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ankara Kalesi - 02.10.2016
Görmez, Gençlerle Sabah Namazında Buluştu
Camideki programın ardından yurt öğrencilerine Beştepe Millet Cami, Hacı Bayram-ı Veli Cami, Ankara Kalesi ve Taceddin Veli Dergahı gezdirildi.
Ankara Kalesi - 22.11.2014
Başkentte Öğretmenler Onuruna Davet
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resepsiyon verecek Etkinlikler kapsamında, bugün Ankara'ya gelecek öğretmenler, 22 ve 23 Kasım'da, Başkent'in tarihi, turistik mekanlarından Ulucanlar Cezaevi Müzesi, İlk Meclis Müzesi, Hacı Bayram Veli Camisi, Ankara Kalesi ve Estergon Kalesini gezecek.
Ankara Kalesi - 28.05.2013
Batmanlı Öğrencilerin Ankara Gezisi
TPAO 100. Yıl, Şehit Öğretmenler, Yunus Emre, Vakıfbank ve Kültür Ortaokulunda okuyan Batman'ın en çalışkan 23 öğrencisi, ilk kez bindikleri uçakla geldikleri Ankara'da hayatlarında unutamayacakları birçok ilkleri yaşadı. Gönüllü Eğitimciler Derneği'nin misafiri olan Batmanlı öğrenciler Ankara Kültür Gezisi kapsamında öncelikle, Anıtkabir, TBMM, Ankara Kalesi, Rahmi Koç Müzesi, Mehmet Akif Ersoy Müzesi, Tacettin Dergahı, Gençlik Parkı, Etimesgut Hava Müzesi ve THK Üniversitesini, Eski Meclis, Estergon Kalesi, Teleferik, Keçiören Deniz Dünyası, Sinema İzlediler, TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi ve TRT Stüdyolarını, Sincan Harikalar Diyarı Masal Adasını, Gençlik Parkı Lunapark, Hayvanat Bahçesini ve daha birçok yeri doyasıya gezdi.
Ankara Kalesi - 28.05.2013
Divan Çukurhan'a, Mükemmeliyet Sertifikası
16. yy'da Ankara'da bir Kervansaray olarak inşa edilen ve ardından 19 odalı bir butik otele dönüştürülen Divan Çukurhan, Trip Advisor'dan "2013 Yılı Mükemmeliyet Sertifikası" almaya hak kazandı. 30 ülkede aylık 50 milyonu aşan ziyaretçi sayısıyla dünyanın en popüler seyahat sitesi olan Trip Advisor'ın kullanıcıları tarafından bu ödüle layık görülen Çukurhan, Divan Ankara, Divan İstanbul Asia, Divan Antalya ve Divan İstanbul City'nin ardından bu ödülü kazanan beşinci Divan oteli olma özelliğini taşıyor. Dünyada milyonlarca kişinin seyahatlerini planlamak ve en doğru bilgiyi almak için başvurduğu TripAdvisor sitesinde yapılan değerlendirme sonucu, şık ve tarihi dokusuyla özel bir butik otel olan Divan Çukurhan "2013 Yılı Mükemmeliyet Sertifikası"na layık görüldü. Mükemmeliyetçi konukseverliğin ödüllendirildiği bu değerli sertifikaya, TripAdvisor kullanıcılarının değerlendirmelerine istinaden verdikleri puanlarla belirlenen ratinglerde 5 üzerinden minimum 4 puan alabilmiş oteller sahip olabiliyor. Sitede yer alan otellerin yalnızca %10'unun almaya hak kazandığı bu prestijli ödül; kaliteli, sıradışı ve kusursuz hizmet sunabilen işletmelere sunuluyor. 16. yy'da bir kervansaray olarak inşa edilen ve aslına sadık kalınarak restore edilip bir butik otele dönüştürülen Ankara Kalesi'ndeki Divan Çukurhan, tarihi solumak isteyenlere farklı bir alternatif sunuyor.
Ankara Kalesi - 27.05.2013
"Rüyasında İşçi Partisi Kabusu"
İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, İzmir'de çeşitli ilçe başkanlıklarının açılışını gerçekleştirdi. Akşam saatlerinde ise Roof Garden'da partiye yeni üye olan bin 123 kişi için düzenlenen katılım törenine katıldı. Törende konuşan Özbey, "Büyük bir birleşmeye imza atıyoruz. Burada yaşadığımız olay bir siyasi partinin üye sayısının bin 123 kişi artması değildir. Burada yaşadığımız olay partimizin ve milletimizin devrim için çalışması için seferber etmek ve büyük taarruza görev yapmak üzere birleşmedir. Bu toplantı tarihi önemdedir. Çünkü ileride Ankara Kalesi'ne Türk Bayrağı'nı çektiğimizde burada yapılan toplantıdaki iradeyle Ankara'ya nasıl koşa koşa gittiğimiz hatırlanacaktır" dedi.
Ankara Kalesi - 25.05.2013
Önder Kadınlar Ankara'yı Gezdi
Önder Kadın Sağlıkçılar, bu projeyle, temel sağlık bilgileri, kamusal alanlardan yararlanma, kamu kurumlarına dilekçe ile başvurmanın yolları, kadın haklarına yönelik hukuksal bilgiler gibi konularda bilinç kazanarak hem kendilerine hem de çevrelerindeki kadınlara fayda sağlamış olmanın mutluluğunu, Anıtkabir ziyareti ile taçlandırdı. Önder Kadınlar, Anıtkabir ziyaretinin ardından Ankara Kalesi'ni de gezdi.
Ankara Kalesi - 25.05.2013
Önder Kadınlar Ankara Gezisinde
Sosyolog Şayan Çamlıöz ve Sosyolog Sevgi Bandırma Sevimli de Toplum Sağlığı, Kamu Kurumlarının Faaliyetleri, Kamu Kurumları ile İletişim Yöntemleri ve Dilekçe yazma konularında kadınları bilgilendirdi. Önder Kadın Sağlıkçılar, bu projeyle, temel sağlık bilgileri, kamusal alanlardan yararlanma, kamu kurumlarına dilekçe ile başvurmanın yolları, kadın haklarına yönelik hukuksal bilgiler gibi konularda bilinç kazanarak hem kendilerine hem de çevrelerindeki kadınlara fayda sağlamış olmanın mutluluğunu, Anıtkabir ziyareti ile taçlandırdı. Önder Kadınlar Anıtkabir ziyaretinin ardından Ankara Kalesi'ni de doyasıya gezdi.
Ankara Kalesi - 20.05.2013
Ankara Kalesi'nde Restorasyon Sürüyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalesi'ndeki 5 etap olarak planlanan restorasyon ve sokak sağlıklaştırma projelerini sürdürüyor.
Ankara Kalesi - 19.05.2013
Türkiye'de "Şenlik" ve "Şölen" Bereketi
-Siyasetin merkezi Ankara, festivallerin de merkezi konumunda- Siyasetin merkezi Ankara ise daha çok sanatsal ve yöresel festivallere ev sahipliği yapıyor. Ankara Uluslararası Film Festivali, Uluslararası Ankara Caz Festivali, başkentteki kültür yaşamında en ön plana çıkan uluslararası nitelikteki etkinlikler iken, İşçi Filmleri Festivali, Gezici Festival, Tarihi Türk Müziği Konser ve Gösterileri, Mahallede Şenlik Var etkinlikleri de Ankara'daki diğer önemli organizasyonlar arasında yer alıyor. Ayrıca başkentte bu yıl ikinci kez Shopping Fest de yapılacak.----- Neredeyse her akşam bir etkinliğe ev sahipliği yapan Altındağ'da bahar konserleri, Hacı Bayram Veli Anma Günü Etkinlikleri, Uçurtma Şenliği, Ankara Kalesi Şenlikleri, şiir akşamları, Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri, Halk Oyunları Festivali düzenleniyor.
Ankara Kalesi - 17.05.2013
Anadolu Kültür Festivali Türkiye'yi ABD'ye Taşıyor
İstanbul, Konya, Mardin, Van, İzmir, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis'in önemli turistik sembollerinin inşa edildiği Los Angles şehrinin Orange County (Vilayet) fuar alanında İznik Çinileri, Kapadokya, Ankara Belediyesi, Erzurum Ticaret Borsası, Eskişehir ve Siirt'e ait standlar da bulunuyor. İsmail Fakirullah Hazretleri ve Hz. Meyrem türbeleri, Eskişehir odun pazarı evleri, Erzurum'un Çifte Minareli medresesi, Trabzon Sümele Manastırı, Ankara Hacıbayram Cami, Ankara Kalesi'ni gören ziyaretçiler Anadolu kültürünü sadece folklorik değil, tarihi ve manevi yönden de öğrenme imkanına sahip.
Ankara Kalesi - 16.05.2013
Ankara'nın Parklarında 360 Derecelik Sanal Gezi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalesi ile Başkent'in simgesi haline gelen dev rekreasyon alanlarını sanal geziye açtı.
Ankara Kalesi - 11.05.2013
Ankara'da Hırsız-polis Kovalamacası
"Dur" ihtarına uymayarak kaçan şüpheliler ile polis arasında Altındağ'ın Gülveren, Aktaş, Telsizler ve Sakalar mahalleleri ile Ankara-Samsun karayolunda uzun süre kovalamaca yaşandı. Daha sonra polis araçlarıyla kapatılan Bentderesi Caddesi Ankara Kalesi mevkisinde, şüphelilerin otomobili durduruldu.
Ankara Kalesi - 09.05.2013
Başkent'teki Bursa Evi Tamamlanmak Üzere
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, sosyal tesis ağına yeni bir halka olarak eklediği Ankara Kalesi'ndeki Bursa evi inşaatı tamamlanma aşamasına geldi.
Ankara Kalesi - 08.05.2013
Burhaniye'de Liselilerin Gezi Coşkusu
Burhaniye Lisesi'nde öğretmen Evrim Akabay ve Cengiz Könen'in hazırladığı ve müdür yardımcısı Halil Enginoğlu sorumluluğunda düzenlenen geziye katılan öğrenciler mutluluk yaşadı. Gezi de, ilk gün Eskişehir Anadolu Üniversitesi tanıtılırken, ilk ve tek yerli otomobil olan Devrim görüldü. Eskişehir Şehir Tiyatroları'nın sahnelediği Sadık Şendil'in Kanlı Nigar adlı muhteşem oyunu izlendi ve tarihi Odun Pazarı semti, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ve lületaşının işlendiği Atlıhan gezildi. Geceyi Eskişehir'de geçiren EKİP, sabah ilk olarak Ankara'ya geçerek Anıtkabir'i ziyaret etti. TBMM gezisinin ardından da Balıkesir milletvekili Sayın Ayşe Nedret Akova'nın davetlisi olarak öğle yemeğine katılan grup daha sonra Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetleri ve Koç Müzesi'ni gezip Devlet Tiyatroları'nın Küçük Tiyatro sahnesinde William Shakespeare'in Venedik Taciri adlı oyununu izledi.
Ankara Kalesi - 25.04.2013
Öğrenciler Ankara'yı İlk Defa Görecekler
Doğanşehir Emniyet Müdür Dr.Turgut Tatar, yaptığı açıklamada, "Liselerden 10'ar öğrenci olmak üzere toplam 48 öğrenci ile yola çıktılar. Ankara'da, TBMM, Anıtkabir, Tacettin Dergahı, 1. Meclis ve 2. Meclisi, Ankara Müzesi ve Ankara Kalesi2ni ziyaret edecekler.
Ankara Kalesi - 25.04.2013
Büyükelçileri Buluşturan Sergi
Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 2 yıldır Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürü olarak görev yapan Ahmet Sula, Latin harfleriyle hat sanatını birleştirerek yaptığı 'Mana' isimli ikinci kişisel sergisini Ankara Kalesi'nde bulunan mistik dokulu...
Ankara Kalesi - 22.04.2013
Başarılı Öğrencilere Ankara Gezisi
Samsun Valiliği ve Türk Hava Yolları işbirliğinde; başarılı, maddi durumu iyi olmayan ve hiç uçağa binmemiş 9 dokuz öğrenci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ankara gezisi ile ödüllendirildi. Samsun-Çarşamba Havaalanı'ndan saat 10.15'te yolcu edilen öğrenciler; TBMM, Anıtkabir, 1. ve 2. Meclis binası, Ankara Kalesi ve benzeri yerleri ziyaret edecekler.
Ankara Kalesi - 16.04.2013
İskilip Myo Öğrencileri, Ankara'ya Teknik Gezi Düzenledi
Ankara teknik gezisine İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Serkan Tuluk, Öğretim Görevlisi M.Erol Çalmaz,Uzman Doğan Koşan ve Geleneksel El Sanatları Bölümü öğrencileri katıldı. Öğrenciler gezi kapsamında Anıtkabir, Hamamönü Sanat Sokağı'ndaki el sanatları atölyelerini, Hamamönü sergi salonunda yer alan keçe ve suluboya sergisini, Ankara Kalesi'ndeki el sanatları satışı yapan dükkanları, Resim-Heykel Müzesi ve Etnografya Müzesi'ni gezdi.
Ankara Kalesi - 15.04.2013
Edremitli Gazeteciler Anıtkabir'i Ziyaret Etti
Gazeteciler daha sonra Özpolat, Belediye Meclis Üyesi Ümit Yaşar Babürşah, Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevlileri Okay Önder ve Gülbahar Bilgiç ile Ankara Kalesi'ni ziyaret ettiler.
Ankara Kalesi - 12.04.2013
Ankara'nın Gündeminde Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Vardı
Mart ayında, Ankara yoğunlukla sosyal ve kültürel etkinliklerle anıldı. Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından hazırlanan Ankara'nın gündemi araştırmasında, Ankara'nın en çok konuşulan kişi, konu ve olayları belirlendi. İşte, araştırmanın detayları… Ankara Keçiören Belediyesi, KOSGEB, Keçiören TOGEM ve TOBB ETÜ işbirliğiyle gerçekleşen "1071 Kadın İş Hayatın Atılıyor" projesinin açılış toplantısı, Ankara ile ilgili haberlerde öne çıkan konulardan biri oldu. Açılış programında Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ankara Valisi Aladdin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, TOBB Rıfat Hisarcıklıoğlu, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Alparslan da katılımcılar arasındaydı. 1071 kadına girişimcilik eğitiminin verileceği proje, yaklaşık 40 kadar haber ve yazıda yer buldu. ULUS'UN ÇEHRESİNDE DÜZENLEME Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Ulus ilçesinde gerçekleştirdiği restorasyon ve düzenleme çalışmaları Ankara'nın basında en fazla yer bulan haberlerinden bir diğer oldu. Hacı Bayram Veli Camii ve çevresinde başlayan, Güvercin Sokak, Ankara Kalesi ve çevresi, Hisar Parkı Caddesi, Roma Antik Tiyatro ile devam eden çalışmalarla Ulus ilçesinin çehresi tarihi bir görünüm kazanması hedefleniyor.
Ankara Kalesi - 04.01.2013
Başkan Yaşar "Vuslat" Sergisini Açtı
Kireçoğlu'nun kadın kimliklerinden yola çıkarak hazırladığı eserlerde kadın figürleri ile birleştirilmiş Anıtkabir, Hitit Anıtı, Ankara Kalesi, Haydarpaşa, İstanbul Boğazı resimleri Yaşar tarafından beğeniyle incelendi.
Ankara Kalesi - 03.01.2013
Bursa'dan Kısa Kısa
-Ankara Kalesi'ndeki Bursa Evi'nin restorasyonuna başlandı- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ankara'daki Bursa lobisine güç katmak ve Ankara'da yaşayan Bursalıları tek çatı altında bir araya getirmek amacıyla başlattıkları Bursa Evi çalışmasını 3 ay içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.
Ankara Kalesi - 03.01.2013
Ankara Kalesi'nde Bursa Evi Yükseliyor
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ankara Kalesi'nde inşaatı devam eden Bursa evindeki çalışmaları 3 ay içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.
Ankara Kalesi - 03.01.2013
Ankara Kalesi'nde Bursa Evi Yükseliyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal tesis ağına Ankara Kalesi'nde inşaatı devam eden Bursa Evi'ni de ekliyor.
Ankara Kalesi - 02.01.2013
Minikler, Ankara'yı Misket Oynayarak Öğrenecek
Dünya Çocuk Oyunları'nda, Ankara'nın tanıtımına destek olmak için ortaya çıkan Ankara Kedisi Misket, Türkiye'de ilk defa bir belediyenin mobil tabanlı çıkardığı oyunda da ana karakter oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'de yine bir ilke imza atarak şehrini anlattığı mobil tabanlı oyunda, Misket önüne düşen yaralı kuş Kısmet'i hastaneye götürmeye çabalarken, kullanıcılar maceralarında ona yardımcı oluyor. Kucağında Kısmet ile Ankara'da hem merkezi hem tarihi mekanlarda hem de park ve metroda ilerleyen Misket, kimi zaman EGO otobüsü, kimi zaman bir İtfaiye aracının üzerinden atlamak zorunda kalıyor. Oyun boyunca köpekler ve kargalardan da kaçmak zorunda kalan Misket, her aşamayı Ankara'nın turistik bir yerinde sonlandırıyor. Böylelilikle kullanıcılara Ankara Kalesi, Anıtkabir ve Kocatepe Camii hakkında bilgi de veren oyun, Misket havası eşliğinde hem eğlenceli hem de bilgilendirici vakit geçirme imkanı sunuyor.
Ankara Kalesi - 25.12.2012
Hıdırlıktepe'de Gecekondu Yıkımları Başladı
Altındağ ilçesinde Ulus, Ankara Kalesi, Aydınlıkevler ve Örnek mahallelerine komşu 1 milyon metrekarelik alanda uygulanacak Kentsel Dönüşüm Projesi Orhangazi, Yıldırım Beyazıt, Atıfbey, Fatih, Çandarlı, Öncüler, Yavuz Selim ve Hacıbayram mahallelerini içine alan bölgeyi kapsıyor.
Ankara Kalesi - 20.12.2012
Kültür ve İnanç Turizminin Dünü, Bugünü ve Yarını Masaya Yatırılıyor
İçerisinde Büyükşehir Belediyesi'nin Hacı Bayram Camii ve çevresinde yaptığı çalışmaların fotoğraflarının yer aldığı bölümü katılımcılarla birlikte gezen Vali Yüksel, "Çalışmaları takdirle takip ediyorum. Ankara Kalesi, Hisarpark Caddesi ile Ulus tam bir turizm havzası olmuş.
Ankara Kalesi - 17.12.2012
İskilip Myo İlk Restorasyon Gezisini Ankara'ya Düzenledi
Geziye Ankara Altındağ Belediyesi'nin yaptığı restorasyon çalışmalarıyla "2011 Avrupalı Seçkin Turist Destinasyonu" ödülünü aldığı Hamamönü evleriyle başlandı. Gezi kapsamında tarihi yapılar, restorasyonu tamamlanan Hacı Bayram-ı Veli Cami ve Türbesi, I. ve II. T.B.M.M binaları, Augustos Tapınağı ve halen restorasyonu devam etmekte olan Ankara Kalesi Evleri ile Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı çalışmaları yerinde gözlemlendi.
Ankara Kalesi - 15.12.2012
İşçi Partisi'nden Muhalefete 'Birlikte Hareket Edelim' Çağrısı
'Et kokarsa tuz basarsın, tuz kokarsa ne yaparsın' atasözünü hatırlatan Söylemez, sözlerini şöyle sürdürdü: "Adalet kokmuşsa, yargı siyasallaşmışsa, vatanseverler, Atatürk milliyetçileri, demokratlar düzmece belgelerle, sahte ihbarlarla cezaevine girerse halkın adalete olan güven duygusu kalmaz. Mahkemeden tarafsız, adil bir karar beklemeyen ve şüphe duyan vatanseverler, Cumhuriyet tarihinde ilk defa dağ başında bir cezaevi kapısına, duvarına dayandılar. Dün 100 bin kişiyle adalet özgürlük ve hak arayan Atatürkçü vatanseverler, gerekirse 1 milyon kişi ile gider o duvarları yıkar. Orada insanlar sağduyuluydu, her şeye rağmen hukuk devletine ve adalete inanmak istiyorlardı ama bu yapılan tezgahlara karşı da sabırlarının sonuna geldiğini belli ettiler. Bugünün Türkiye'sinde demokratik isyan, demokratik direnişle o kale yıkılır, o duvarlar yıkılır. Hiç korkunuz olmasın." İŞÇİ PARTİSİ'NDEN BİRLİKTE HAREKET ETME ÇAĞRISI İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey de forumda, yerel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP, MHP, DSP, ÖDP, TKP ve DP olmak üzere 6 partiye birlikte hareket etme çağrısında bulundu. Özbey, şunları söyledi: "Yerel yönetimlerde esaslı bir silleyi yapıştıracağız Recep Tayyip Erdoğan'a. Ondan sonra Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bakın şöyle bir şey yok. Türkiye'ye Cumhurbaşkanlığı için bir seçeneksizlik sunuluyor 'ya Tayyip Erdoğan ya Abdullah Gül'. Reddediyoruz. Onların bundan sonra seçilebileceği yer var, Silivri koğuşlarında koğuş başkanlığı. Bundan sonra başka hiçbir yere seçilemezler. Ama öyle kolay mı. Eğer hükümlüler, tutuklular oy verirse. O oyu da alamazlar, oraya da seçilemezler. O nedenle biz mutlaka şu birleşimi hayata geçireceğiz. Cumhurbaşkanlığı işgal altında. Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olduğunu sanmaktan vazgeçsin, o Amerika Birleşik Devletleri'nin memuru. Silivri kalesini yıkacağız, Ankara kalesine Türk Bayrağı'nı çekeceğiz, Çankaya kalesine bir Atatürk devrimcisini oturtacağız.
Ankara Kalesi - 12.12.2012
"Decathlon Marmara Forum" Hizmete Girdi
Türkiye'nin dördüncü, dünyanın ise 803. Decathlon mağazası 12 Aralık'ta İstanbul'da açıldı!
Ankara Kalesi - 11.12.2012
"Decathlon Marmara Forum" 12 Aralık'ta
Türkiye'nin dördüncü, dünyanın ise 803. Decathlon mağazası 12 Aralık'ta İstanbul'da açılıyor!
Ankara Kalesi - 08.12.2012
Yelken
Bodrum'da 7 yıldan bu yana geleneksel olarak düzenlenen Açık deniz Yelken Kulübü (BAYK) ile Ankara Yelken Kulübü (AYK) yarışları, havanın rüzgarsız olması sebebiyle yapılamadı.
Ankara Kalesi - 07.12.2012
İngiliz Uzman Clow: Ani Antik Kenti, Avrupa Mimarisine Kaynaklık Etti
Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır'da faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı'nın (SERKA) gezi, yürüyüş ve tırmanış rotalarını tanıtmak amacıyla düzenlediği programa katılan Kültür Rotaları Derneği Başkanı İngiliz Kate Clow, mimarinin Ani Antik...
Ankara Kalesi - 25.03.2012
Ankara Kalesi Çevresine Şok Temizlik
Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi temizlik filosu, Ankara Kalesi'nin çevresindeki sokakları şok temizlikle kirden çöpten arındırdı.
Ankara Kalesi - 25.03.2012
Ankara Kalesi Çevresinde Bahar Temizliği
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi temizlik filosu, Ankara Kalesi'nin çevresindeki sokaklarda yaptığı şok temizlikle, tarihi simgenin etrafını pırıl pırıl yaptı.
Ankara Kalesi - 08.02.2012
Ankara Kalesi Rahmi M, Koç Sanayi Müzesi Yerleşkesinde Buharlı Model Tren Üretiyor
Ankara Kalesi yerleşkesinde bulunan Rahmi M.Koç Sanayi Müzesi içerisinde bulunan küçük bir atölyede çalışan Ersan Doğan, 1800-1900'lü yıllarda kullanılan asırlık buharlı trenleri yeniden hayata kazandırıyor.
Ankara Kalesi - 08.10.2011
Tarihi Ankara Kalesi Burcunda Bulunan "Bursa Evi" Restore Edilecek
"Ankara Kalesi burcunda bulunan Bursa Evi'ni restore edip, Ankara'da yaşayan binlerce Bursalının hizmetine sunmak ve Bursa'nın Başkentteki gücüne güç katmak istiyoruz" dedi.
Ankara Kalesi - 20.09.2011
Ankara Kalesi Şimdi Daha Net
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'in simgelerinden olan tarihi Ankara Kalesi'nin görüntüsünü engelleyen demir siren kulesini kaldırdı.
Ankara Kalesi - 20.09.2011
Ankara Kalesi Önündeki Siren Kulesi Kaldırıldı
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin simgelerinden olan tarihi Ankara Kalesi'nin görüntüsünü engelleyen demir siren kulesini yerinden kaldırdı.
Ankara Kalesi - 29.08.2011
Ankara Kalesi Esnafı Eski Bayramları Özlüyor
Zeynep İpek - Ankara Kalesi'nde sokaklar, yaklaşan Ramazan Bayramına rağmen bomboş.
Ankara Kalesi - 04.06.2011
Ankara Kalesi ve Civarı Düzenleniyor
Ankara Kalesi ve civarı eski tarihi görüntüsüne kavuşturuluyor.
Ankara Kalesi - 30.04.2011
Ankara Kalesi Turizme Kazandırılacak...
"Kale Eylem Planı" tüm hızıyla sürüyor.
Ankara Kalesi - 25.01.2011
Ankara Kalesi Derneği'nin Yönetim Kurulu Belirlendi
Ankara Kalesi Derneği Başkanlığı'na Şevket Bülent Yahnici Yeniden Getirildi
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ankara Kalesi Haberleri | Ankara Kalesi Haber - Haberler - Ankara Kalesi haberleri, son dakika ankara kalesi haber ve gelişmeleri burada. Başkentte Şehit ve Gazi Çocuklarına Ankara Turu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.1.2021 05:20:50. #1.15#
title