'Anıtsal Renkler ve Monokromlar' - Haberler
Haberi Paylaş

'Anıtsal Renkler ve Monokromlar'

Bültenler - Haberler | Güncel
'Anıtsal Renkler ve Monokromlar'

EKAV /Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, Nezih Çavuşoğlu'nun ' Anıtsal Renkler ve Monokromlar ' sergisine ev sahipliği yapıyor.

Nezih Çavuşoğlu

'Anıtsal Renkler ve Monokromlar'

6 – 25 Kasım 2012

EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, Nezih Çavuşoğlu'nun ' Anıtsal Renkler ve Monokromlar ' sergisine 6 – 25 Kasım 2012 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Çavuşoğlu, eğitim aldığı dönemde Amerika'da Tomie De Paula atölyesinde renk teorisi konusunda uzmanlaşmış olan sanatçı Türkiye'ye döndükten sonraki 3.kişisel sergisini açıyor. Nezih Çavuşoğlu' nun Avrupa ve Amerika'da sanat üzerine aldığı eğitimler boya ve renk bilgisine odaklıdır ve izleyicisini de bu odağa doğru çekmektedir. Uzun yıllar boyu – ki sanatçıda bu arayış 30 yılı aşkın bir süredir sürmektedir – aralıksız denemelerle ortaya çıkan, lekeye kayan renk alanları izleyene birçok kavramı aynı anda hissetme şansı yaşatır. Bu eserler izleyicisine renk bilgisi ile kurgulanmış estetik bir objeyi sunmakla birlikte günlük hayatta es geçtiğimiz ama dikkatli bakıldığında karşımıza çıkabilecek evrenin oluşturma biçimini de sunarlar. Çavuşoğlu resimleri, bazen evimizin bahçe duvarlarında, zaman içinde hava ve suyun temasıyla yeni ve eski boyaların alt alta üst üste bir araya getirdiği, bazen sahilde terk edilmiş bir sandalın gövdesinde, güneşten dökülmüş boyaların birleşiminde, bazen ise bir köşeye atılmış paslı bir demir sacın üzerinde karşılaşabileceğimiz evrenin yaratım biçimiyle tanıştırır bizi. Hayatın içinde varlığını bazen farkında olarak bazen de farkında olmadan hissettiğimiz bu oluşum sayesinde ressamın resimlerine de yadırgamadan bakarız.

Zamanın silikleştirdiği yüzeylerde sanatsal bakış açısıyla bir yaşanmışlığın renk ve tekstüründen oluşan spontan darbelerin izleri çarpıyor göze ve daha dikkatli bakmak için izleyicisini kendine doğru çekiyor. Nezih Çavuşoğlu, resimleri renk teorisi ile birlikte evrenin oluşumuna dair ipuçları sunuyor.

Sergiyi Türkiye'nin ilk online sanat televizyonu www.ekavart.tv de izleyebilirsiniz.

SERGİ : 'Anıtsal Renkler ve Monokromlar '

TARİH : 6 - 25 Kasım, Saat: 18:30

YER : Ekavart Gallery

ZİYARET SAATLERİ: Salı-Cuma 11.00-18.30/ Pazartesi-Cumartesi 12.00-18.30

The Ritz-Carlton Hotel, Süzer Plaza No:15 Gümüşsuyu–İstanbul

Tel: (0212) 252 81 31 info@ekavartgallery.com

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title