Altın Baklavanın İlk Gününde En Güzel Filmler Yarıştı

Altın Baklavanın İlk Gününde En Güzel Filmler Yarıştı

Altın Baklavanın İlk Gününde En Güzel Filmler Yarıştı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ)tarafından yapılan ve patenti alınan Altın Baklava Film Festivalinin ikincisi başladı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ)tarafından yapılan ve patenti alınan Altın Baklava Film Festivalinin ikincisi başladı. Altın Portakal Film Yarışmasından sonra en fazla ilgi gören Altın Baklava Film Festivalinin başlamasıyla ilgi ve heyecanın oldukça büyük olduğu gözlendi.

İki gün sürecek olan vebu yıl ikincisi yapılan film festivali sinema severleri bir araya getirdi. HKÜ'nün son teknoloji cihazlarına sahip Cep Sinemasında yapılan film gösterileri sinema severlerden tam not aldı.Yurt içi ve yurt dışında okuyan bütün üniversite öğrencilerine açık olan yarışma, kurmaca ve belgesel film kategorilerinde 2. Altın Baklava Film Akademisine katılan yarışmacıların kıyasıya yarıştığı film şölenine dönüştü. Film akademisinin jurisinde birbirinden önemli isimler göze çarpıyor. Juri Başkanlığını HKÜ Görsel İletişim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Edibe Sözen'in yaptığı film akademisinde, Görüntü Yönetmeni Aytekin Çakmakçı, Belgesel Film Yönetmeni Sinema Yazarı ve Akdemisyen Prof. Dr. Dilek Takımcı, Yönetmen ve Öğretim Görevlisi Ertuğrul Karslıoğlu, National Geographic Genel Yayın Yönetmeni Nesibe Bat ve Ünlü Aktör Hüseyin Avni Danyal yüzlerce filmi inceleyerek, 27 Mayıs Gala Gecesinde kurmaca ve belgesel dalının en başarılı filmlerini açıklayacak. Belgesel ve kurmaca film kategorisindeki filmlerin seyriyle başlayan film akademisi, Aytekin Çakmakçı ve Ertuğrul Karslıoğlu'nun GSMF Cep Sinemasına katılımı ile devam etti. HKÜ Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan Kadınlık Bizde Kalsın tiyatro oyunu ile süren akademi, Cannes Film Festivali Ödüllü "ILO ILO" isimli film gösterimi ile tüm beğenileri üzerine topladı. HKÜ Kampüsünde düzenlenen küçük büyük herkesin katıldığı uçurtma şenliğinde eğlenceli dakikalar yaşandı. Yarışma sonucu kategorilerinde başarı gösteren filmler gala gecesi başarı ödüllerini alacak. Belgesel ve Kurmaca kategorilerinde ayrı ayrı olarak başarı gösteren filmlerin, birincilerine 5 bin TL, ikincilerine 2 bin TL, üçüncülerine ise 1500 TL ödül verileceği yetkililer tarafından açıklandı. - GAZİANTEP

Altın Baklavanın İlk Gününde En Güzel Filmler Yarıştı
Altın Baklavanın İlk Gününde En Güzel Filmler Yarıştı
Altın Baklavanın İlk Gününde En Güzel Filmler Yarıştı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title