Ali Ağaoğlu, BBC Röportajında Kuveyt Prensesine Yönelik Sözleri İçin Özür Diledi
Advertisement

Ali Ağaoğlu, BBC Röportajında Kuveyt Prensesine Yönelik Sözleri İçin Özür Diledi

Haberler.com - Haberler | Magazin

İş adamı Ali Ağaoğlu, İngiliz televizyonu BBC için hazırlanan belgeselde "Kuveyt prensesine s... git dedim" sözleri ile tepki çekmişti. Ağaoğlu o sözleri için özür diledi.

İş adamı Ali Ağaoğlu İngiliz televizyonu BBC'ye verdiği röportajda Kuveyt prensesi evini isteyince s... git demişti. O sözleri için Kuveyt'ten özür diledi. Aynı belgeselde "Kadınlar benim malımdır" sözlerine de yer verince, CHP'li vekil Dr. Tur Yıldız Biçer, Ağaoğlu'na suç duyurusunda bulunmuştu. Ünlü iş adamı kadınlara söylediği sözler için özür dilemedi.

KUVEYTLİLERDEN ÖZÜR DİLEDİ, KADINLARDAN ÖZÜR DİLEMEDİ

BBC'de yayınlanan Türkiye belgeseliyle ilgili yazılı açıklama yapan Ağaoğlu, belgeseli Türkiye-Kuveyt ilişkilerini bozma girişimi olarak niteledi. İngiliz televizyonunun bir yıl önce kendisinden randevu istediğini hatırlatan Ağaoğlu, şunları kaydetti: Türkiye belgeseli hazırladıklarını söylediler. Türkiye'nin büyümesinde ve kalkınmasında lokomotif sektörün gayrimenkul sektörü olduğunu belirterek, Batılı ülkelerin Türkiye'nin dinamizmini ilgiyle izlediklerini dile getirdiler. Sektörün sembol ismi olarak benim bir tam günümü kayıt altına alarak röportaj yapacaklarını ve Türkiye ekonomisindeki dinamizmi bu şekilde yansıtacaklarını belirttiler. Ağustos ayında randevulaştık. Evimde başlayan çekimler Boğaz turuyla devam etti ve Maslak 1453 projemizde tamamlandı. Çekim ve röportajlar için benimle bir tam gün geçirdiler. 2 saatlik belgesel yayınlandığında bu çekimlere 5 dakika yer verildiğini gördüm. Üstelik belgeselin 1 dakikalık tanıtım fragmanında, evimi yabancılara pazarlamak isteyen bir aracı için sarf ettiğim sözler, Kuveytli dostlarımız için söylenmiş gibi yansıtıldı. Kuveytli dostlarımızla kalıcı ve derin ilişkilerimiz var. Her şeye rağmen kendilerini bilgilendirdim ve ortaya çıkan nahoş durumdan dolayı özür diledim.


NE DEMİŞTİ?

Ali Ağaoğlu'nun villasının havuzunda güneşlenirken görüldüğü röportajda en ilgi çeken kısım Ali Ağaoğlu'nun daha önce misafir ettiği Kuveyt prensesine verdiği cevap oldu. Ağaoğlu, evine talip olan Kuveyt prensesine "s… git" diyerek reddettiğini söyledi.

"ONLAR BENİM MALIM"

Belgeselde yatak odasındaki kadın çanta ve ayakkabılarını "Kızlar dağıtıyor" diyerek gösteren Ağaoğlu, Reeve'in "Bunlar sizin değil mi" sorusuna, "Yok ama onları kullananlar benim malım." demişti.


CHP'Lİ VEKİL SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, kadınlar adına Ağaoğlu'na suç duyurusunda bulunmuştu. Ağaoğlu'na tepki gösteren Biçer, "Bir kadın milletvekili olarak bu görgüsüzlüğe sessiz kalınmasına da şaşırıyorum. Ağaoğlu kendisini ne zannediyor ki kadınlar için 'mal' ifadesini kullanabiliyor. Ağaoğlu'nun Türkiye'yi temsilinden utanç duyuyorum. Ahlaktan amade müteahhit manzarasını seyrediyoruz. İnsanlıktan çalmanın anlamı yok. İnsanlığın, ahlakın parayla pulla satın alınabilecek bir şeyin olmadığının açık örneğini görüyoruz." ifadelerini kullanmıştı.Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title