Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapatan Müge Anlı'ya tepki yağıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapatan Müge Anlı'ya tepki yağıyor

Haberler.com - Haberler | 3. Sayfa

Müge Anlı, şüpheli şekilde ölen Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapatma kararı almasının ardından Twitter'da tepkiyle karşılaştı. Anlı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ''Olayın peşini bırakmayacağım'' demişti.

Araştırmacı gazeteci Müge Anlı, şüpheli şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır ve Gülay Uygun konusunu işlemeyi bir süreliğine bıraktı. Bu kararından sonra Müge Anlı'ya Twitter'dan tepki yağdı. Geçtiğimiz günlerde "Olayın peşini bırakmayacağım" diyen Anlı'nın bugün yayınlanan programında Çakır'ın anne ve babası konuk olarak alınmadı.

Hafta içi her gün canlı yayın yapan Müge Anlı, bir süre önce haziran ayında evinde ölü olarak bulunan Aleyna Çakır'ın konusunu işlemeye başladı. Olayın genişlemesi ve farklı konuların eklenmesiyle Çakır olayında baş şüpheli Ümit Can Uygun'un annesinin ölmesinin ardından Anlı'nın "İnsanların acısını yaşamasına müsaade edelim" diyerek konuları bir süre işlememeye karar verdiği ileri sürüldü.

Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapatan Müge Anlı'ya tepki yağdı

Dosyaların kapatılması kararının ardından sosyal medya platformu Twitter'dan kullanıcılar birçok tepki mesajı paylaştı. Bazı kullanıcılar, "Müge abladan da umudumuzu kestik. Twitter yargı mahkemesi, ne olur bu olayı tekrar gündeme getir, kapanmasın defter", "Eğer Müge Anlı, Aleyna Çakır dosyasını kapattı ise bir daha onu kimse izlemesin!" ifadelerini kullandı.

Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapatan Müge Anlı'ya tepki yağdı

Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapatan Müge Anlı'ya tepki yağdı

CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik'in konuğu olan Abdülhamit Gül, Aleyna Çakır'ın ölümü ve sonrasında Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun'un annesinin intihar etmesiyle ilgili şu ifadelerini kullandı: "Çok trajik üzücü bir hadise. Soruşturma devam ediyor. Biliyorsunuz gizli bir şekilde devam eder. Yapacağım yorum, soruşturmanın titizlikle yapıldığına inanıyoruz. Soruşturma neticesinde aldığı kararlar ile adalet duygusunu tatmin edeceğine inanıyoruz. Hakim savcının sosyal medyası televizyonu yok. Onlar kararlarıyla konuşuyor. Adliye bir beyaz süttür orada bir leke varsa bunu kimse affetmez.

Haksız yorumlar yapılabilir ama hakim savcı fiile bakar. Böyle önemli bir konuda saygıyla süreci beklemek lazım. Savcı hangi delile ulaştı bilmiyoruz. Bir TV programcısı değildir savcı. Savcı adaleti yerine getirmeye çalışan bir yargı mensubudur. Hakim öyledir. Varsa bir delilin arkadaş yeri adliyedir karakoldur. Gidip adliye ve karakola konuşacaksın. Adaletin tecelli etmesini istiyorsan savcıya kolluğa elindeki delili vereceksin.

Gül'ün bu sözlerine cevap veren Müge Anlı ise "Ne savcı, ne hakim, ne de polisim. Sadece gazetecilik yapıyorum. Bunu yaparken de vicdanımın sesini dinliyorum. Programıma katılan mağdurların ne dostu ne de düşmanıyım. 30 yıldır gazetecilik yapıyorum. Gazetecinin görevi haberi ortaya çıkarmak için araştırma yapmak, bilgileri toplamak, doğrulatmak ve bu bilgiler ışığında yorumlamaktır. Biz kimsenin ne yanında ne de karşısındayız. Bizim görevimiz iddiaları ortaya koymaktır" demişti.

Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapatan Müge Anlı'ya tepki yağıyor
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (214)
kararlı ama boşyep:aleyna çakır faili kadar suçludur bir anne çoçuguna nereye gidiyorsun kiminle gidiyorsun diye sormasa kızının hangi işle meşgul oldugunu bilmese çoçuguyla ilgilenmese böyle olur onuru ile çalışıp iş bulan amelelik yapan inşaat larda bilmem kaç derece sıcagın altında çimento taşıyan çalışan insanlar var evine ekmek götüren namusu ile evine ekmek götürenler var insan biraz ilgilenir çoçuguyla merak ediyorum o kız dayak yerken o anne babaya ne yalan söyledi evden çıkıp mı gitti bu kız sokakta mı yatıyordu bi arkadaşın da mı kalıyordu bu kız pavyonda fink atarken anne baba ne iş yaptıgını bilmiyormuydu en önemlisi de dayak yerken o dayak videosunun ailesinin kulagına gitmemesi çok tuhaf degilmi bu kızın hiçmi arkadaşı yok anne babasına haber versin dayak yerken en azından dayak videosunu ailesine atabilecegi ve yahut dayak yedigi gün ailesine haber verebilecegi bi arkadaşı olsaymış madem o komşu sesleri duymuş ne diye polisi aramamış komşu madem sesten uyuyamıyacak kadar rahatsız olmuş polisi niye aramış burda bi tutarsızlık var çöz çöze bilirsen
Müge anlı:Komşu karakola gitmis ayrica yazdıklarına bakilirsa konuya hic hakim değilsin programi izle tekrardan sorularinin bütün cevaplarıni bulursun
Özlem:Müge hanim olayi kapatmadi.. kadin ben "daha ne yapayim" dedi inceden gönderme yapti hakkinda
500
title